Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, hogy ha az...

Mit lehet tenni, hogy ha az ember buta avagy 0 logikával rendelkezik?

Figyelt kérdés
Matekból se kép se hang, sakkba mindig megvernek, egyszerűen buta vagyok. Figyelem és koncentrációs problémáim is vannak. Tehetek valamit hogy legalább az átlagos szintet elérjem, hogy ne érjen hátrány emiatt az életben?
2016. jún. 4. 03:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
A politikai pálya felé tájékozódj. Ott vannak esélyeid!
2016. jún. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is felejtsd el, hogy buta vagy. Az emberi agy úgy működik, hogy ha szokszor mondasz valamit (pl. "buta vagyok"), akkor azt is el is hiszi magáról, és úgy fog működni. Ugyanígy a koncentrációs probléma. Helyette mondogasd azt, hogy "meg fogom tanulni". Nem csak hasznos, de mindjárt jobban fogod érezni tőle magad és motiváltabb leszel.


Aztán ha nem megy a matek, de érteni szeretnéd, kezdd előről. Nem mondom, hogy az első osztálytól, de mondjuk negyedik osztálytól. Rengeteg oktatóanyag van, ami segít. A sakk tök jó logika fejlesztő, és még szórakoztat is, ne hagyd abba. Ha megvernek, megvernek, ez van. Minél többet játszol, annál ügyesebb leszel, csak ne mondogasd, hogy úgyis mindig veszíteni fogsz.


Ha netre beütöd, találhatsz még sok más tényleg hasznos logikai, gondolkodós játékot/feladatot, amik játékosan segítenek tanulni. Például amire kifejezetten emlékszem (és én is használtam anno), az egy fejszámolást fejlesztő program volt.


Telefonra is vannak tök jó fejlesztő játékok, így utazás vagy várakozás közben foglalkozhatnál mondjuk ezzel. (Az hiszem ha a Google Store-ba beírod, hogy logika, kidob párat, de nem emlékszem nár, hogy én hogy találtam rájuk)

2016. jún. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
Méhen kívüli abortusz
2016. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

És még valami: türelem! Tudom, hogy nehéz, de legyél türelmes magadhoz. Ne légy dühös, ha nem megy elsőre és ne add fel.

És nem a zsenik székéből beszélek, mert gyerekként voltam a te cipődben. Alsó osztályban majdnem meghúztak, annyira hülye voltam gyakorlatilag mindenhez, beszédhibám is volt, ötödik osztálytól tizenkettedik pedig végig kitűnő voltam minden tantárgyból. Úgyhogy meg lehet csinálni, csak kitartás kell. :) Sok sikert!

2016. jún. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha figyelem- és koncentrációs problémáid is vannak, a matekhoz lövésed nincs, menj el nevelési tanácsadóba, kérj kivizsgálást tanulási nehézség miatt. Kell hozzá az iskola kérelme, ha jól tudom, de ott elmondják, adnak nyomtatványt is. Ahhoz, hogy orvosolni tudd a problémát, vagy legalább javítani a helyzeten, először érdemes tisztázni, hogy pontosan mi a gond.
2016. jún. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
minden ember másban jó, lehet megtalálnád a neked való sportot abban lennél kiemelkedő vagy festésben, próbálj rájönni,
2016. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Fel kell ezt vállalni és kész. Van aki reál van aki humán beállítottságú. Nagyon ritka, hogy valaki mindenben jól teljesít. Én se voltam soha matekzseni. A város összes matektanárját elfogyasztottam különórákon. Belőlünk élt az összes. De a történelem, a magyar és világirodalom nagyon érdekelt.Rengeteget olvastam. Ezekből meg osztályelső voltam.
2016. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mindig talád meg azt amihez nem ész kell hanem valami más.

Az ilyen embereknek legtöbbször bevett sémát követnek ahelyett hogy elgondolkoznának a dolgokon. Ajánlom ezt neked is mivel így akár bármi logikai késség nélkül is élhetetd az életed.

2016. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Engem tizedik félévkor megrántottak matekból, az érettségim meg tanulás nélkül laza ötös lett. A tanulság az, hogy amíg matekból egy híres, elismert tanár tartotta az óráinkat és osztályozta a dolgozatainkat, és ennek megfelelően marhára szigorú is volt, még mindig rendelkeztem az átlagos kompetenciákkal, csak az máshol ötöst ér, nála meg az év végi kegyelemkettest.

Amúgy van egy barátnőm, aki ugyanúgy rosszul állt nála, és teljesen úgy tűnt, hogy nincs affinitása az ilyesmihez, aztán tanár segítségével, folyamatos gyakorlással ő lett az egyetlen ötös a csoportunkból. A középsulis matek javarészt sémák begyakorlásából áll. Logikát akkor kell használnod, ha nincsen meg ez a gyakorlat, egyébként kitartó munkával óriásit lehet fejlődni.

És biztos vagyok benne, hogy nem vagy buta. :) Főleg emiatt a fránya matek miatt sokan butának érzik magukat, de ez egyáltalán nem igaz. Az intelligenciának nagyon sok ága létezik, és bármelyiket lehet fejleszteni. Még az sem igaz, hogy vannak humános és reálos emberek, bárki lehet jó bármiben. Én kicsi korom óta írok, és azt hittem, hogy ha valaki, én csont nélkül humános vagyok. A középiskola alatt rájöttem, hogy más jobban (vagy legalább annyira) érdekel, ami meg reál, és az utolsó két évben emelt szinten tanultam négy tantárgyat (kettőt tagozat, kettőt fakt miatt), és kitartó munkával mindent meg lehet érteni, át lehet érezni, és csak fejlődsz tőle.

2016. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Magyarból buktam már, humán beállítottságúnak se mondanám magam, és utálok tanulni, főleg szöveget.

Csináltam már sokféle iq tesztet, sose jött ki átlag alatti eredmény ezért talán egy kis időre mindig képes voltam elhinni, hogy nem vagyok "fogyatékos". De folyamatosan azt veszem észre magamon hogy sík hülye vagyok és semmi logikám. Ma éjjel is azt álmodtam, hogy a tanárom kiröhögött mert nem jutott eszembe valami szó. Nem birok már így élni, nincs egy határozott önképem. Néha próbálom elhitetni magammal hogy nem vagyok annyira hülye, néha belátom az igazságot.

2016. jún. 4. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!