Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző vagyok? Mi lenne a megoldás?

Önző vagyok? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

A sztori a következő: a testvérem, a párja és a gyereke egy másik városban laknak, de minden hétvégén hazajönnek a szüleim házába. Ez már több mint 6 éve így van. Én még a szüleimmel élek, bár már két éve dolgozom. Amikor egyetemre jártam akkor is sokszor idegesített hogy a hét 2 napján végig itt vannak, de most hogy hétfőtől péntekig munkában vagyok, és a hétvégéken nekem is sokat kell foglalkoznom a gyerekkel egyre inkább kikészülök. Nekik persze nagyon jó, hazahozzák a gyereket, ők vagy itt vannak vagy elmennek valahova, nekünk meg van jó kis program hétvégére. Anyám szinte mindig bevállalja őket, neki könnyebb mert egy saját kis vállalkozása van, nem 5x8 órában van. A gyerek ráadásul gyakorlatilag sose játszik egyedül, tehát azt értelmezni se tudja ha azt mondom neki hogy légyszi most játssz nélkülem egy kicsit.

Az érem másik oldala: sajnos én is bőven hozzájárultam a nehéz helyzetemhez mert alig vannak barátaim, szinte sose járok el otthonról.


Jó, a kérdésre valószínűleg az a válasz, hogy önző vagyok és nekem kéne barátokat szerezni hogy ne legyek állandóan otthon. De mi mást tehetnék még? Költözzek el? (van kábé 2M Ft-om) Keressek más programot? Mondjam el a szüleimnek hogy nem bírom ezt a tempót? Ki hogy birkózik meg az ilyesmivel?



2016. jún. 5. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellene neked szórakoztatni a tesód gyerekét egész hétvégén? Pláne minden hétvégén. Megjönnek, lemész, beszélgetsz velük 1-2 órát, aztán be a szobádba, ajtó becsuk, ha kell kulcsra, a gyerekkel meg foglalkozzanak a szülei. Még ilyet, hogy ingyen bébiszitterkedj 48 órát hetente.. nem vagy önző, viszont balek se legyél. Mondd, hogy nyelvet tanulsz, vagy akármi és zárkózz be pihenni.
2016. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, sajnos anyám pont ugyanúgy elvárja tőlem is hogy részt vegyek ebben, amennyire ő maga is. De igazad van, keményebben is küzdhetnék magamért.
2016. jún. 5. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó idő van, fogj egy könyvet vagy egy magazint, sétálj el egy parkba, könyvtárba, múzeumba, ahol senki sem nyaggat. Tudom, hogy menekülés jellegű, de egy idő után nem fognak kérdezősködni, hogy miért nem vagy otthon bébiszitterkedni.


Nem vagy önző: egy nap így, egy nap úgy. Jut is, marad is.

2016. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Miért nem költözöl albérletbe? A leírás alapján már nem tizenéves vagy, munkád is van, mások ilyenkor szoktak lelépni, és elkezdeni élni a saját életüket.
2016. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!