Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kényszeres hazudozás. Miert?

Kényszeres hazudozás. Miert?

Figyelt kérdés

Miért van az ,hogy megallas nélkül folyton hazudok?Mindenben.A legkisebb dolgokban is hazudok és sose jön rá soha senki.Addig oké h hazudik de bűntudatot és érzek e miatt,mindig kimagyarazom magamat.

De miért hazudok mindig?



2016. jún. 7. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Erről valami szakemberrel beszélj.
2016. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bűntudatot sem érzek*
2016. jún. 7. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
egyébként ez egy szociopata személyiségvonás lehet, főleg a bűntudat hiánya árulkodó. Tényleg érdemes lenne utánajárni
2016. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért alakulhat ki, mert nem mered felvállalni valamelyik tulajdonságodat rejtegeted...az is lehet, hogy nem is tudsz róla, hogy még micsoda , és csak később fog kiderülni...Azért nem érzel bűntudatot , mert még nem arattad le a terméseit/következményeit annak, hogy hazudsz. Még a legapróbb szavai is vissza ütnek az embernek az életetében a saját szavai fogják próbára tenni! Akkor fogod igazán érezi ennek a bűntudatát amikor egyszer csak becsapnak ezek a "termések" , és követeli az életed hogy igazold magad és nem fogod tudni. Tehát nem leszel hiteles ebből fakadóan senki szemében nem leszel hiteles...és ne hidd azt, hogy nem fogja észre venni MIDENKI , hogy hazudsz bármiben is nagyobb hazudozókat is elért a sors pl Pablo Escobar gondolom ismered...szóval az emberek egyedül fognak hagyni, ha kiderül hogy nem vagy hiteles magányos leszel, és komoly következményei lehetnek/lesznek..Te tudod mikor akarsz megváltozni, de csak a saját tapasztalatomat mondtam el.
2016. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így nevelődtél. Neveld át magad tudatosan.
2016. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bűntudtom sincs,a dolgokat úgy alakítotom h elháruljon a felelősség,v a következmény.

A szemelyisegemet pedig nem rejtegetem,tudom ki vagyok és a többiek is.Tudjak h hazudik csak azt nem h mikor

2016. jún. 8. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:
A kényszeres hazudozás gyakran valamilyen személyiség zavarra utal. A bűntudat nélküliség sem feltétlenül a szociopátirára, hanem van több szóba jöhető dolog is.
2016. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nagy dolog, hogy leírod és bár nem érzed, hogy bűntudatod lenne, de egészen biztos, hogy valahol van ennek nyoma benne, hiszen nem foglalkoznál vele, nem tetted volna fel ezt a kérdést, ha nem érdekelne. Ha nem is tudatosan, de a miértjét azért szeretnéd megérteni, mert akkor változtatni is könnyebb lenne rajta. Egyébként mindenki szokott füllenteni. Én is gyakran teszem, de mindig oka van. Például egy eseményt úgy mesélek el, hogy kiszínezem azért, hogy viccesebbnek, érdekesebbnek tűnjön. Én nagyon sokat poénkodok, mindig megnevettetem a férjemet, a kollégáimat, a barátaimat a történeteimmel. Mint egy stand up-os. Ez pusztán hétköznapi történetekkel nem menne. Emellett vannak nagyobb hazugságaim is, mint például a napokban azt mondtam mindenkinek, hogy voltam orvosnál, pedig nem. Azért hazudtam ezt, mert nagyon nagyon rosszul voltam és mindenki veszekedett velem, hogy miért nem megyek el, miért kell így bemenni dolgozni és senki nem akarta megérteni, hogy annyi dolgom van, hogy bár a főnök is megértette volna, ha orvoshoz megyek, de a teendőimet senki nem csinálta volna meg és a kollégáim szívták volna meg, ha tényleg orvosnál bszom el a fél napot. Ezért azt mondtam mindenkinek, hogy voltam dokinál. Nem éreztem különösebben rosszul magam azért, mert rengeteg embernek bekamuztam ezt, sőt örültem, hogy végre nem csesztet senki, hogy húzzak el az orvoshoz. Ennyi. Szerintem ilyeneket mindenki csinál... Ettől nem vagy pszichopata!
2016. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Igen de amit az utolsó ír az megint más, azt mindenki csinálja, hogy füllent valamiben. ÉS más dolog, amikor úgymond kényszeresen jön, a legapróbb dolgoktól kezdve a legnagyobbakig, a leghétköznapibb szituációktól a legirreálisabb hazugságokig, amik alig is hihetőek el. Amikor már csak azon kapod magad, hogy hoppá, megint hazudtam, pedig nem is akartam/terveztem most, azt sem tudom miért mondtam ezt most. SÉ ezek csak gyűlnek.


Más amikor a poén kedvéért nagyítasz valamit, túlzol- ez a humor egyik eszköze-, és más amikor már másik életet adsz magadnak, egy kitalált személyiséget pl, és arról hazudsz másoknak. Vannak itt különbségek.

2016. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!