Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszeres hazudozás témában...

Kényszeres hazudozás témában szeretnék tanácsokat kapni. A kezelésről, ki lehet e gyógyulni belőle?

Figyelt kérdés
Volt páromról van szó.Tényleg mindig mindenben hazudik és ő el is hiszi amiket kitalál.Meg is próbálja a végsőkig bizonyítani h igazat mond,még akkor is ha teljesen világos hogy hazudott...Hogy lehetne rábeszélni hogy kezelésre van szüksége?
2012. nov. 21. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Huh, mintha az én exemről írtad volna! :D

Amúgy nem tudom, mi a megoldás, ehhez ismerni kellene. Talán próbáld elmondani, hogy tudod, mi az igazság, ez és ez a bizonyíték rá, de nem haragszol. Fontos, hogy ne vádaskodj, inkább legyél csak kíváncsi, hogy miért mondta, amit mondott. Ne érezze, hogy haragszol rá, ne kelts benne bűntudatot, érezze, hogy ha elmondja az igazat, semmi különös hatása nem lesz, nem leszel sem mérges, sem meglepett. Ha kezd hajlani, hogy bevallja, maradj nyugodt, kíváncsi, és ne lepődj meg semmin.

:)

2012. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Juj, erre én is kíváncsi vagyok, mert nekem is van rokonom aki kezelésre szorulna.


Az a baj, hogy annyira a hazugsághoz igazítja a saját belső valóságát, hogy abszolút semmi rálátása nincs a problémára, sőt, szerinte igazából mások a hülyék és őt senki nem érti meg. Egyszerűen reménytelen, mert részéről mindenféle próbálkozás csak támadást szül amiben persze ismét ő alakítja az áldozatot és a végén őrületbe kerget mindenkit. Én egyszerűen kizárom az életemből, mert nem ér annyit az egész, hogy törjem magam. Főleg, hogy csak a volt párodról van szó, szerintem hagyjad, felesleges kínlódni vele, nem lehet megmenti senkit sem akarata ellenére.

2012. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én volt párom is ilyen.

De ha exed, miért akarsz változtatni rajta?

Egyébként azt gondolom, hogy ezen nem lehet változtatni, mert ők ezt tudomásul sem veszik.

Az én volt párom azt hitte, mindenkitől előrébb való és ő az Isten kb. Nem született meg az az ember, aki meg tudná neki magyarázni, hogy mit művel és külső szemmel mennyire gáz.

2012. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek az exek.... Az enyém is hasonló. :D

Nem hiszem, hogy rá lehetne venni őket, de nem hiszem, hogy a te/mi dolgod/dolgunk.

2012. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék rajt segíteni,mert van egy közös kisfiúnk.Beszélgettem elég sokat a volt párom anyukájával a dologról,az ő véleménye is az hogy segítségre szorulna...A hazugságait még akkor sem látja be ha már kiderültek és tudjuk az igazat.Szerinte mindig valaki más a hibás,mindig ő az áldozat,akit senki sem szeret,senki sem ért meg...Őszintén szólva a kisfiúnk még csak 1 éves,de féltem ha nagyobb lesz és ő is érzi majd a dolgokat akkor sokat fog benne csalódni.
2012. nov. 21. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Az más, ha van babátok. :(

Szerintem egyébként a hazudozás oda vezethető vissza, hogy túlzottan meg akar felelni a világnak, családnak és olyan akar lenni, amilyen valójában nem.

Próbálja kompenzálni. Bár pontosan nem tudjuk miket hazudozik. De ha így van, akkor bíztassátok, törődjetek vele és éreztessétek milyen jó ember. És hogy sokkal jobb lehetne , ha ezt levetkőzné magáról.


Persze ő már tényleg elhiszi annyira hozzá szokott a sok hazugsághoz. És ha fel sem ismeri ezeket a dolgokat, akkor hiába próbáltok neki segíteni.

Később ez átmehet agresszióba is, amiatt, hogy ti nem hiszitek el.


Ha nem célravezető a megértésetek és fényezésetek, mindenképp keressetek fel orvost.

2012. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

írok pár példát a hazugságaira:

-vettem egy autót alkatrésznek,ő szedte szét,ő foglalkozik a felesleges alkatrészek hirdetésével.Kb egy hónapja mondta h van vevő a komplett motorra,1 hét beszerelési garanciát ad rá.Én persze mondtam h oké.Eltelt 3 hét a pénz még sehol,állitólag nem passzolt a vevőnek.Ezzel nincs is semmi probléma,mondtam h hozzák vissza.Vasárnap hivott h visszahozták(én persze kételkedtem és meg akartam nézni)Azt mondta h a melléképületben van.Bementem sehol...Kb 3szor mentem vissza keresni,mert azt állította h nem látom.(sztem egy motort még én is megismerek)A végén bevallotta h nincs ott.....Persze én kiakadtam,mert 50 ezer forintról van szó,amit a mai napig nem tudok h akkor most hol van.

-Volt egy kombi bmwje amit elvitt a bank,láttam átvétali papírt amin az van h ő adta át az autót....Ő azt állítja,hogy szerelőhöz vitte az autót és onnan vitte el valaki és fogalma sincs hogy miért.

-Vett kb 3 éve egy lcd tvt 80 ezer forintért,láttam a blokkot...azt állítja,hogy 13ezerért vette,kéz alatt(ekkor még együtt sem voltunk)

Szóval nem csak olyan dolgokban hazudik,amik engem is érintenek....Olyan dolgokban is,amiket ha elmond őszintén akkor legroszabb esetben is csak annyit mondok,hogy így jártál.Semmi haszna nincs általában abból hogy hazudik....Elég elkeserítő a helyzet azt gondolom és nem tudom mit tehetnék :-(

2012. nov. 21. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem mindenképp szakember kell. A kamasz gyerekek csinálnak ilyet, hogy ok nélkül hazudoznak. De ők kinövik jobb esetben. A volt párod sajnos nem fogja.

Nem elég, hogy átvág a pénzeddel, mindezt undorító módon.

Ne haragudj, hogy ezt írom, biztosan könnyebb kívülállóként, de most úgy gondolom, azt tenném, hogy közölném vele, menjen szakemberhez, mert ez így nem mehet tovább. Ha nem teszi, megteszed a szükséges lépéseket, hogy a gyereket miként láthatja, mert úgy érzed veszélyes is lehet a későbbiekben.

2012. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kisfiunkat papír szerint szombatonként 1-3 láthatja,de úgy voltam vele eddig h nem korlátozom.Mondtam neki hogy megszakítok vele minden kapcsolatot ha nem kezelteti magát,de ettől csak bepörög...nem megy be dolgozni,fenyegetőzik h elkezd "balhézni".
2012. nov. 21. 14:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát talán ami most neki a legrosszabb, később az lesz a jobb. Ebből kiindulva elmenteném ezeket az SMS-eket, telefonhívásokat felvenném ( már ha van rá lehetőség ) és megtenném a lépéseket.

A gyerek miatt elsősorban, másodikban pedig ő miatta.

2012. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!