Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek akik felnőtt...

Azok az emberek akik felnőtt létükre írni, olvasni sem tudnak hogyan élnek, hogyan boldogulnak egyáltalán?

Figyelt kérdés
Találkoztam ilyenekkel, beszéd alapján nem tűntek se fogyatékosnak, se semmi hasonló. De még a számokat sem ismerték, a nevüket sem tudták leírni. De ezek akkor hogy élnek a mindennapokban? Nyilván itt sem fogok tőlük választ kapni, de hátha valaki ismer ilyen embert és felvilágosít mi a helyzet ezekkel az elmaradott emberekkel. Kíváncsi vagyok.
2016. jún. 7. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valamit meg kell írniuk akkor arra biztos megkérnek valakit. Aláírásnak odatesznek egy X jelet. Amúgy meg fejben tartják a dolgaikat.

Valamennyire számolni azért csak tudnak mert különben hogy fizetnek ha vesznek valamit és hogy számolják meg a pénzt? Vagy honnan tudnák hogy milyen pénzt tartanak a kezükben?

2016. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha találkoztál ilyenekkel, akkor meg is tudtad volna tőlük kérdezni.
2016. jún. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen emberek élnek csordákban a putriban. Munkája sosem lesz, csak lopásból tarja fenn magát. Börtönből ki börtönbe be. Ez a természetes náluk.
2016. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PresidentEvil ***** válasza:

Két analfabétát ismertem. Az egyiküket gyerekkorában fejsérülés érte, onnantól képtelen volt tanulni, olvasni nem tudott, a nevét le tudta írni, de csak a vonalak sorrendjét tudta, a számokkal nagyjából elboldogult, de szorozni nem tudott és a bankjegyeket is színről különböztette meg. Egyedül élt, de régebben volt felesége. Kisebb bevásárlásokat el tudott intézni, de sokat kellett segíteni neki hivatalos levelekkel, mert azokból volt bőséggel és kísérgetni kellett, beszélni helyette, mert fogalmazni sem tudott. Egész életében dolgozott, takarított, segédmunkás volt, de mindig csinált valamit.


A másik egy öreg parasztember, ő maga sem tudja, miért nem tanult meg olvasni, egyszerűen nem érdekelte, a téeszben megpróbálták megtanítani, de nem foglalkozott vele, inkább békén hagyták. Állatgondozó volt, nem igazán mozdult ki a falujából, talán soha nem járt színházban, egyszerűen nincs igénye ilyesmire. Van családja, gyerekei, unokái, dolgozgat a ház körül, de más nem érdekli, csak a magyarnóta és a TV. Ő fiatalkorában balhés volt, verekedett, 56-ban valamiért le is ültették egy időre, de erről nem beszél még most sem, tehát valószínűleg nem a hősök közül való volt.

2016. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Eltartod őket. Te is meg én is.
2016. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!