Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy utálok rádiót...

Normális, hogy utálok rádiót hallgatni?

Figyelt kérdés

Régebben dolgoztam egy szuvenírboltban. Mindig ketten voltunk beosztva és, ha én értem oda elsőnek, sosem lapcsoltam be a rádiót, mert zavart. Kasszanyitáskor és záráskor főképp, amikor épp számoltam a pénzt és a háttérben szólt a zaj. És a kollégám, amint beért, első dolga volt bekapcsolnia a rádiót, mert, hogy annak szólnia kell. Amúgy olyan hangerőn volt, hogy nem is a vásárlóknak szólt, hanem az eladóknak.


Gyűlöltem, hogy a legújabb slágerek címén ugyanazt a három dalt játszották napi tízszer. Gyűlöltem, ahogy a bemondó affektálva beszélt a rádióban. Gyűlöltem, hogy a bemondó mi dig ugyanazt mondta el...


És azt se értem miért jó, ha a boltokban szól. Bemegyek egy ruhaboltba és csak szeretnék kis időt nézelődve eltölteni, de agyvérzést kapok, mert bömböl a háttérben a zene és általában vagy olyan, aminek ugyanaz a dallama végig vagy, amiben a pasi ugyanazt a szót ismételgeti meg és 2 perc szóismételgetés után fejezi be a mondatot pl "Én... Én... Én... Én... Énénénénénénénén... Én... Én... .... ...Én én én ... én ezt nem értem" és legtöbbször teszi ezt olyan hangon, mintha böfögne.


Autóban sem viselem el, sokszor zavar is, hogy kérdés nélkül bekapcsolják és mondjuk épp jól esne a beszélgetés háttérzaj nélkül.


Viszomt a környezetemben senki sem érez így. Normális, hogy ennyire rádióellenes vagyok?



2016. jún. 9. 23:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha nekem még egyszer olyan helyen kéne dolgoznom ahol rádió szól, minden bizonnyal öngyilkos lennék.
2016. jún. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%
Ez semmi.Itt a szomszédok kirajzanak a kerti munkák idején,és már szól is az 5-10 különféle rádió.Mit szól,néha bömböl. Egyik elfedi a másikat,visszhangzik,recsegnek a szovjet csodák.Én csak kidugom a hangfalat és betolok egy 6 órás hardstyle mixet,probléma megoldva.Nem szólt érte még senki,itt nem divat.
2016. jún. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Átérzem a problémádat. Amikor minden nap ötször játsszák le ugyanazokat a számokat én is kicsit be szoktam sokallni tőle.


Attól pedig konkrétan agyfaxot szoktam kapni, amikor kívánságműsor van és ugyanazokat a szar számokat kérik, amit már előtte vagy nyolcszor lejátszottak. Mintha csak azt a 10-15 számot játszhatnák.


Reggel legalább a Balázsék alatt szokott néha más szám is menni, ami üdítő színfolt. De ritka.

2016. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az a halálom, mikor kimegy az erdőbe futni az emberke, és szól a karjára csatolt telefonból a tuctuc. A helyett, hogy a természet hangjait hallgatnák ilyenkor.
2016. jún. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Én is rühellem a Morning Show-t és amíg volt ,a Bumerángot is. Alpári, igénytelen és BUTA emberek semmitmondó magánbeszélgetéseit kell hallgatni. Ráadásul reggel félóránként ,nappal óránként "Híradó"- vagyis ugyanazon mondatok szóról-szóra történő elismétlése.

Én régen a Juventus rádiót szerettem, de annak is vége már.


Plusz a kívánságműsoroknak manapság mi a létjogosultsága? Mindenkinek többszáz zene van a telefonján, plusz a youtube-on mindenféle dal fellelhető. 10 éve még hasznos volt a kívánságműsor, de mostanra szerintem elvesztette az értelmét.


A propagandahíreket leszámítva, értékes beszélgetéseket csak a Kossuth-on lehet hallani. Ám néha a Bartók rádió komolyzenéi is kikapcsolnak.



Bár kétségkívül a csönd a legjobb.

2016. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
3.Vagyok, grafikus tanfolyamon volt egy tanárom, iszonyú rossz zenei ízléssel, és mindig benyomott valami jóóó idegesítőt, aztán egy idő után már, ha nem figyeltem oda, fel se tűnt, hogy szól, mert már megszoktam, hozzátartozott az alapzajhoz, szóval olyan volt, mintha csönd lett volna. Ez olyan, mint amikor valakinek kb az ablaka alatt megy el a vonat. Csak első pár éjszaka zavarja az embert, utána tud aludni. Szóval olyan volt az órán, mintha csönd lett volna, és akkor már volt, hogy el is kezdtem magamban dúdolgatni valamit, amit én szeretek, nem is vettem észre, fel se tűnt már, hogy szól valami.
2016. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Most olvasom a válaszokat, látom sokatokat lepontoztak, nem én voltam, őszintén szólva nem szeretem ezeket a pontozásokat, akkor írnák le már kommentbe, hogy "x. válaszoló, lepontoztalak, mert eltér a véleményem, ugyanis...".


Én most egy egylégterű irodában dolgozok, ott is van alapzaj, "fázom!"-"melegem van!"-"pisilnem kell-!"pletyi-üvöltözés-krákogás-köhögés-500 tüsszentés-takonyszívás, stb, de ez kevésbé zavar, ez is olyan, amit első válaszoló írt, első napokban ledöbbensz, hogy milyen alapzaj van, utána észre sem veszed. Mát úgy dolgozom teljesen nyugodtan, hogy a fejem felett üvöltöznek át a kollégáim megtárgyalva, hogy lemenjenek e cigizni... Kevésbé zavar, mint a rádió, ahol affektáló bemondók dumálnak a semmiről persze mindig ugyanazt elmondva és ugyanazt a 3 dalt játszek le ezerszer egy nap hónapokon át, megszakítva egy-egy reklámmal, aminek se füle se farka és olyan hangon tudják előadni mellé, hogy tényleg a kezükbe adnék egy iq tesztet.


Valaki kérdezte, hogy miért nem kérem meg simán, hogy kapcsoljam ki; autó - valakinek azt mondod, hogy legyen szíves kikapcsolni, mert zavar akkor jön a hegyibeszéd, hogy fura vagyok és egoista és ő ezt hallgatni akarja és elrontom az élvezetet. Munkahelyen kolléga kikötötte, hogy kötelező. Hogy miért, azt nem tudom. Van itt két kisbolt, az eladó mellett szól a tv, de úgy, hogy kintről is hallatszik, az se a vevők kémnyelméért van, gondolom a boltos eltátaná a száját, ha bemenne egy vevő és leállna a tv elé fél órára, mert épp a kedvenc sorozata megy. A rádió pedig nem úgy szólt, hiogy bementél és a bolt csúcskében is tisztán hallotta,, csak ha a pénztár közelében álltál, úgyhogy ez is inkább eladónak szólt, tehát a kötelező címszót sosem értettem. Ja és persze kollégától is jött a kioktatás, zhogy amúgy is egy antiszoc vagyok meg egoista meg minden.


Szóval akárhányszor a légy szíves kapcsold ki elhangzik, az emberek nem értik meg, hogy nem mindenki szereti, ha a háttérben szól a rádió.

2016. jún. 11. 22:35
 18/21 A kérdező kommentje:
Javítanék "ez is olyan, amit ELŐZŐ válaszoló írt, első napokban ".
2016. jún. 11. 22:36
 19/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2016. jún. 11. 22:38
 20/21 anonim ***** válasza:
Itten vmeik 2 választ én írtam, az nem tudom, volt-e, hogy te meg bedughatnál valamit, gondolok itt telód fülhallgatójára, és akkor úgy, hogy az tompítaná a hangokat esetleg, és akkor te nem hallgatnál rajta semmit.
2016. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!