Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy utálok rádiót...

Normális, hogy utálok rádiót hallgatni?

Figyelt kérdés

Régebben dolgoztam egy szuvenírboltban. Mindig ketten voltunk beosztva és, ha én értem oda elsőnek, sosem lapcsoltam be a rádiót, mert zavart. Kasszanyitáskor és záráskor főképp, amikor épp számoltam a pénzt és a háttérben szólt a zaj. És a kollégám, amint beért, első dolga volt bekapcsolnia a rádiót, mert, hogy annak szólnia kell. Amúgy olyan hangerőn volt, hogy nem is a vásárlóknak szólt, hanem az eladóknak.


Gyűlöltem, hogy a legújabb slágerek címén ugyanazt a három dalt játszották napi tízszer. Gyűlöltem, ahogy a bemondó affektálva beszélt a rádióban. Gyűlöltem, hogy a bemondó mi dig ugyanazt mondta el...


És azt se értem miért jó, ha a boltokban szól. Bemegyek egy ruhaboltba és csak szeretnék kis időt nézelődve eltölteni, de agyvérzést kapok, mert bömböl a háttérben a zene és általában vagy olyan, aminek ugyanaz a dallama végig vagy, amiben a pasi ugyanazt a szót ismételgeti meg és 2 perc szóismételgetés után fejezi be a mondatot pl "Én... Én... Én... Én... Énénénénénénénén... Én... Én... .... ...Én én én ... én ezt nem értem" és legtöbbször teszi ezt olyan hangon, mintha böfögne.


Autóban sem viselem el, sokszor zavar is, hogy kérdés nélkül bekapcsolják és mondjuk épp jól esne a beszélgetés háttérzaj nélkül.


Viszomt a környezetemben senki sem érez így. Normális, hogy ennyire rádióellenes vagyok?



2016. jún. 9. 23:22
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Szerintem teljesen normális, hogy utálod a rádiót.


Ami a munkát illeti, itt is ugyanaz megy. Reggel nyolckor bejön, az az első, hogy bekapcsolja a rádiót, hadd áramoljon a hulladék. Hulladék, mert igényes normális zenét nem igazán játszanak.


És ami azt illeti, igen egysíkúan megy ez a zene dolog, hiszen ha megfigyeljük, az olyan zenét mint pl.: Demjén, Republic, Beatrice, Charlie, P.Mobil, Tunyogi Band, ...

soha nem érne véget a lista, nem sűrűn játszanak már, és ha véletlen meg is szólal egy-egy ZENEszám, negyed óránál többet nem bír el a közösség, visszakapcsolja vmelyik pöcegödör adóra.


Egy furcsa tény amit ezzel kapcsolatban észrevettem:


Lényegében figyelem nem koncentrálódik a sugárzott trágyára, hiszen mellette folyamatos munka megy.


Ezek tudatában akkor két kérdés merül fel.

1. miért kell trágyát hallgatni?

2. miért ne lehetne olyat hallgatni amit érdemes?

2017. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!