Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről akik pszichológushoz járnak mar évek óta?

Figyelt kérdés
2016. jún. 11. 23:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

"És ha ezidő alatt semmiféle pozitív változás nem történik ?"-akkor nem jó a szakember.

A mai gyenge frensájz világban sajnos a magyarokra is jellemző a flegmaság, csupán az információk meghallgatása és a egítőkészség hiánya, így nem gond, ha olykor szakemberhez fordulunk, főleg azért is, mert ők valóban eléggé segítőkészek. A jó szakemberek 40 év felett kezdődnek.

2016. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%

Aki pszichológushoz jár, nem elmebeteg, mert akkor a pszichológus zárt osztályra küldené, vagy pszichiátrián lenne bentalkó beteg.

Aki eljár, annak az elmebetegségen kívül bármilyen problémája lehet.

Depresszió, szorongás, fóbiák, vagy akár "csak" valamilyen vele történt traumát nem tud feldolgozni...

Ezek közül egyik sem elmebetegség. Mert aki az, és elmegy pszichológushoz, azt hidd el, nem engedik ki...

2016. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Helyes, hogy felfogja szüksége van segítségre. Aki nem jár de kellene, az gázabb mertt bizonytalan a végkifejlet. Meg áll az eszem, hogy a pszichológust még mai napig keverik egyesek a pszichiáterrel.

Jó szakember egy rokonomat is érdekelné, fiatal fiú -bárhova elkísérem az országban csak írjatok tuti szakembert!

2016. jún. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Noblesse Oblige ***** válasza:

Az emberek mentális alkat teljesen eltérő, egyénenként változik. Van egy testvérpár, akiknek meghalt az anyjuk, még kamasz korukba. A fiatalabb testvér gond nélkül fel tudta dolgozni a dolgot. Meggyászolta, majd tovább lépett. Az idősebb fiú viszont évek múlva is kattogott a dolgon, és a párkeresésben is igen kihatott rá a dolog. Neki is kellett pszichomókus, de ettől nem tekintem őt gyengébb embernek. Más a lelki alkata.

Az, hogy ember miért jár szakemberhez, annak igen sokféle oka lehet. Olyan dologért is mehetsz, amiért nem biztos, hogy más is biztos, hogy felkeresné a szakit.

Tehát ha jár, akkor felismerte, hogy van valami amivel egyedül nem tud megbirkózni. És a mentális dolgok nem olyan egyszerűek, hogy pár alkalom és már egészségesek vagyunk. Az elmének jóval több idő kell a gyógyuláshoz, a továbblépéshez.


Én nem ítélem el. Inkább pozitív dolog, hogy törődik ezzel a dologgal és nem söpri a szőnyeg alá, aztán várja, hogy mikor szakad rá a ház.

2016. jún. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

attól függ,hogy mivel.

családunkban van-volt anorexiás.

aki sajnos meghalt,őt nem kezelte pszichológus vagy pszichiáter.

aki él,őt kezeli.

szerintem ezzel mindent elmondtam.

2016. jún. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Látom sokan nem tudtok szöveget értelmezni.Nem az a baj hogy jár,hanem hogy évek óta jár.szerintem is rossz az "doki",vagy pedig az illető nem is akar gyógyulni.Történhet bármi,de a problémáidon csak TE tudsz segíteni.Tudom miről beszélek,én is voltam depresziós,egy éven át nyugtatón és altatón éltem...aztán egyik reggel felkeltem,kidobáltam az összes gyógyszerem,erőt vettem magamon,belemosolyogtam a tükörbe,és elkezdtem MEGOLDANI a bajokat.Láss csodát fél év múlva minden szupi volt:)
2016. jún. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
38%
Én sajnálom azt, aki pszichológushoz jár. Egyrészt azért, mert van valami problémája, amit magától nem tud megoldani. Másrészt meg azért, mert tök fölösleges pszichológushoz járnia, ugyanis az sem fogja tudni megoldani a problémáját. Több ismerősöm is járt pszichológushoz, egyiken sem tudtak segíteni...
2016. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
Nem zavar, ha viszont tényleg hatástalan, akkor lehet ideje átnyergelni pszichiáterre. Az ugyanúgy nem elítélendő, viszont a pszichiáter orvos, így olyan eszközei is vannak, a segítségadásban, ami a pszichológusnak nincs.
2016. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt érdekes látnom, hogy mi magyarok még ebben is mennyire le vagyunk maradva. Érdekes, nyugaton valahogy nem gáz pszichológushoz járni. Még egészséges emberek is eljárnak, hogy még többet ki tudjanak magukból hozni.


Amerikában meg még durvább, ott vannak olyan üzletemberek, akik heti 2-3 alkalommal is elmennek, akár reggel 7-kor is munka előtt, csak azért, hogy a toppon legyenek szellemileg is.


Itthon meg... ha pszichológushoz jársz, akkor egyből biztosan sárgalapos pszichopata vagy, aki Napóleonnak képzeli magát.

2016. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

En is evek ota jarok mert a munkam miatt kotelezo a havi egy alkalom.

Es nem vagyok hulye de sok trauma erhet es nem szeretnek megkattani tole

2016. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!