Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan emberekről akik?

Figyelt kérdés
Akik megszakítják a kapcsolatok az ellenkező baráttal amíg kapcsolatban vannak,majd amikor vége lesz akkor ujra felkeresik őket?
2016. ápr. 26. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nézd számomra két fajta létezik: Akit kényszerítenek de megbánja amikor vége van a kapcsolatának, a másik az aki önként szakítja meg, kvázi hogy nincs ideje a párja miatt. Az elsőnek én mindig megbocsájtok,a másodiknak nem,azért mert a szerelem vak még hülye ne legyen.
2016. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez logikus lépés - nem lehet egyszinten kezelni a kapcsolatot és az "ellenkező nem legjobb barátot". Előbb-utóbb vita lesz. A "barát" beleugat a dolgokba, a partner féltékenykdhet...


Bár teljesen megszakítani hülyeség, csak tisztázni kell, hogy mostantól ritkábban beszélünk, mert nem te vagy az első. Bár sokan ezen rögtön durrognak és ennyi.

2016. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Egy párkapcsolat bimbózó kezdeteinél gyakran háttérbe szorulnak a barátok, különös tekintettel az ellenkező neműekre. Akár azért, hogy ne bántsa meg a másik felet, akár a másik fél féltékeny jelzése miatt, de szépen, lassan/vagy gyorsan leépítik ezeket az egyéb kapcsolatokat.


Sosem szeretek emberekről általánosságban nyilatkozni, mint ez is, helyzetfüggő. Van, aki azonos nemű barát létemre megszakította velem a kapcsolatot, amikor összejött valakivel, na az az illető azt kockáztatta, hogy hiába keres már fel utána, sosem lesz már meg az a nagy barátság. De megértem azokat az ellenkező nemű barátokat, akik kevésbé érnek rá a beszélgetésekre, találkozgatásokra, mióta párkapcsolatuk van, az egyiküknél utólagos elmondás alapján féltékenyek voltak rám-alaptalanul, a csaj azóta lapátra lett téve, mi meg még azóta is jóban vagyunk a haverral.

De van olyan férfi is, aki teljesen eltűnt, mióta külföldre kiköltözött egy nőhöz.


Egy szó mint száz, az ilyen ember a barátságát kockáztatja, vagy adja fel a szerelem oltárán. Hogy megéri-e neki, ő tudja...

2016. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

És az ellenkező nemű barátok miért szakítják meg a kapcsolatot, ha a másiknak párkapcsolata lesz?

Mert én így jártam, mikor összejöttem a párommal.

Ja, amúgy költői volt ám a kérdés, a választ tudom. Nyilván nem csak barátságot akartak, de egyenlőre beérték vele, hátha később... És mivel bizonyossá vált, hogy ebből nem lesz semmi egyéb, mi értelme lett volna tovább tartani a kapcsolatot, inkább lekoptak...

2016. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Azt, hogy szánalmas érdekbarátok.

Két ilyenhez is volt szerencsém, de megmondtam, hogy ha az elmúlt másfél évben mint barát nem kellettem, akkor most se tarts igényt a barátságomra.

Egy barátság az barátság, akkor is, ha ellenkező nemű az illető. Ha valakinél ez a párkapcsolattal összeegyeztethetetlen, annak ez vagy nem csak barátság volt, vagy csak érdekből volt az, ameddig nincs más.

2016. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy lett párkapcsolatom, nem lett több időm... korábban is be kellett osztanom az időt a munka/család/hobbi/társas kapcsolatok között, ebből korábban az utolsó tényező főként a barátokra jutott, most meg elsősorban a páromé ez az idő. (Azonos és ellenkező nemű barátaimra is lényegesen kevesebb időm jut.)

De van egy lelki vetülete is... ellenkező nemű barátom valójában valami párkapcsolat-pótlék szerepet töltött be (én is neki). Amolyan "lelkitárs", akivel meg lehet osztani a hétköznapok örömeit, bánatait, de mindketten tudtuk, hogy más nem működne köztünk. Amikor nekem lett párom, akkor egyrészt be tudta tölteni ezt a lelki társi funkciót, vele kielégül minden ilyen irányú igényem, másrészt nagyon is érezhető, hogy a jóbarátom emiatt féltékeny. Félreértés ne essék: nem szexuális természetű féltékenységről van szó, hanem arról, hogy egy olyan funkciót, amit korábban ő töltött be, most mással valósítok meg. Mivel neki továbbra sincs párja, ezért ez egy nehéz helyzet. Nem szakítottam meg vele a kapcsolatot, de tény, hogy minimálisra korlátozódott, és ez nem csak rajtam múlt.

2016. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
B*nkók.
2016. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lundbeck Johanna ***** válasza:

#6: a lelki társ, bizalmas legjobb barát simán összeegyeztethető a párkapcsolattal. Van, akinek pl azonos nemű az úgymond lelki társa.

Persze csak akkor működik, ha valódi lelki társként tekintesz rá, és nem csak egy kényszerű pótlékként.

2016. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem túl nagy az általánosítás,hogy csak azért szakadnak meg barátságok mert a másik félnek párkapcsolata lett.Ez így nem igaz,csak az egyedül maradt ezer éve párkapcsolat nélkül lévő emberek siránkoznak emiatt,mert nekik nem jött össze még semmi csak egy helyben toporognak. Mi kapcsolatban élünk és nálunk is lemorzsolódott jó néhány haver,barát. Volt egy legjobb barátnőm több éve már,ő még előttem ment férjhez.Aztán nem sok időn belül elvált,nem jól alakult a magánélete,és irigy lett az enyémre,tönkre is akarta tenni a sz.r kavarásával,de nem sikerült és azóta bár nem haragszom már rá,de nekem ilyen barátnőre nincs szükségem,szóval nem tartjuk a kapcsolatot.Aztán vannak az "örök" szingli haverok akiknek nincs sose párjuk így több a szabadidejük,viszont mindig csajozni,pasizni bulizni,inni akarnak és elvárják,hogy igen is alkalmazkodjon az ember hozzájuk,mert más szórakozás nekik unalmas.Szóval nehéz megtartani a barátokat,mert ehhez mindkét részről alkalmazkodni is kellene kicsit a másikhoz.Pl nem egyszer láttam már,hogy valaki új barátokat keres mert a régiek megházasodtak meg gyereket szültek stb.Mi van ha talál új barátot aki 1 év múlva szintén megházasodik vagy babája lesz akkor megint tovább kell állni?:) Szóval ezt az egészet nem csak úgy kell beállítani,hogy azok a sz..ok akinek párjuk lett vagy épp a partnere a szemét amiért azt gondolják,hogy ő okozta a barátságuk végét. Persze an azért ilyenre is példa,de nem csak.
2016. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!