Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Titeket miért érdekel...

Lányok! Titeket miért érdekel kevésbé a tudomány, mint a férfiakat?

Figyelt kérdés

Csak általánosítok, persze van 1-2 kivétel de azt láttam hogy sokkal nagyobb arányban tevékenykedtek ezoterikus oldalakon, online sakk-játékban sosem dob össze lánnyal, és a matek órákon is több lány unatkozik mint férfi. Remélem nem sértő mert csak tapasztalat. :) Csak arra volnék kíváncsi, hogy miért nem érdekel a legtöbbeteket a matematika, tudományok, programozás, filozófia? :O


Sajnos nagyon ritkán tudok "komolyabb" témákról lányokkal beszélgetni, pedig szívesen meghallgatnám a véleményeteket a témában. Úgy vettem észre hogy titeket inkább az irodalom, pletykálkodás meg mások élete érdekel. De miért? Nekem az az unalmas. Az ateista nőket is hiányolom. :D


2016. jún. 12. 17:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mojjo leírta, ami miatt én háromszor kinyomtam az ablakot, hogy áá, úgyse érdemes. :D
2016. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Mojjo ***** válasza:
100%
@21: én is kb háromszor futottam neki, pont ugyanezért: szerintem is felesleges, úgysem fogja megérteni, mit is írtam. Vajon mit szólna ahhoz, ha rájönne, hogy teszem azt, pl. a történelem kutatása is egy tudományág - a történettudomány? Vagy, ha rájönne, hogy léteznek társadalomtudományok? Hát igen, rideg, kemény világ ez, ahol nem csak a programozás a tudomány :D
2016. jún. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Meg, hogy nem csak a programozáshoz kell ész.
2016. jún. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Meg, hogy a tudomány nem az ész mérésére való, hanem arra, hogy minél többet megtudjunk a minket körülvevő világról. (hupsz, kicsit halmoztam :D)
2016. jún. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem egészen pontosan a kérdésre válaszolok, bocsi!

Szerintem ennek a helyzetnek a gyökere a beskatulyázásban van és a családi, társadalmi háttérben. A nőket arra készítik egész életükben, hogy legyenek majd anyák, felségek. Hogyan lássák el a családot. Milyen egy nő. Mit kell tennie egy nőnek. Mit kell tudnia egy nőnek. Szinte mindenki úgy van vele, hogy a lányok csináljanak csak lányos dolgokat, a fiúk fiúsakat. Aki ebben nő fel, azok nagyrészének eszébe sem jut a "kitörés" gondolata. Ha valaki nem a sztereotípiák szerint él és viselkedik arra sokszor ferdén néznek, nem csak a másik nem, de a sajátja is. Persze vannak akik nem törődnek a "mássággal" és nyitnak olyan dolgok felé amik nem megszokottak egy nőnél, de a legtöbben nem is próbálkoznak vagy ha igen, hamer feladják az elutasítás miatt és inkább beilleszkednek.

Visszatérve a gyerekkorra. Elég ritka az, hogy apa barkácsol a lányával, helyette a kislány anyának segít a sütivel és erre kapja a pozitív visszajelzést. Anya megdicséri, apa megdicséri, a többi lány is ilyeneket csinál. Ezt látja megkérdőjelezhetetlenül jónak.

Én például sok mindent másképp csináltam és másképp gondoltam, mint a többi lány és mindig is különcnek éreztem magam.

Sosem babáztam, nem főzőcskéztem. Helyette katonákkal, autókkal, állatokkal játszottam. Nagy kalandokat pörgettem le a fejemben a kerti "dzsungelben", világvégére indultam felfedezni stb. Házat építettem a kutyámnak. Fát fűrészeltem hozzá, méregettem stb. Mindeközben a család mit tett? Végig le akart beszélni róla. Úgysem lesz jó, jajj ne csinálj te ilyeneket, nem tudod, kifáradsz stb. Mégis megtettem és sikerült és a büszkeségem még nagyobb volt, mintha támogattak volna. De miért is kellett nekem már akkor ellenállásba ütközni? Ha fiú lettem volna, senki nem mondta volna, hogy ne csináld.

Később az épp aktuális párkapcsolataimban tudtam azért belekóstolni olyan dolgokba, amikkel a nők nem nagyon foglalkoznak. Autószerelésnél ott voltam, figyeltem, kérdezgettem, segítettem amit tudtam. Barkácsolásnál szintén. Érdkel a történelem, biológia, kémia, filozófia, pszichológia. Sok mindenre nyitott vagyok. Ha valamivel eddig nem foglalkoztam, de más felveti a témát, akkor simán vevő vagyok rá. Matekból jó voltam, de egy idő után már nem volt érdekfeszítő számomra. A programozás sem érdekel. De mondhatom azt is, hogy jelen pillanatban. Ha lenne programozó ismerősöm akkor lehetséges, hogy felkelthetné bennem az érdeklődést. Szerettem sakkozni, de már nincs kivel. Most éppen nem is érzek rá késztetést, de ha elém tennének egy sakk táblát, lehet megint visszajönne a kedvem :D Nem vagyok vallásos, de nem zárom ki, hogy van valami nagyobb mozgatórugója az életnek.

Nem érdekelnek a pletykák, az átlag nők viselkedése és érdeklődési köre teljesen hidegen hagy.

Foglalkozom a külsőmmel, de nem annyira fontos dolog, hogy erről beszélni akarjak bárkivel. Sportolok is és szeretem a kreatív dolgokat. Főzni, sütni is tudok. Senki nem mondhatja, hogy nem vagyok nőies, de lehetek és vagyok is ettől több.

2016. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!