Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A svédek miért olyan barátságt...

A svédek miért olyan barátságtalanok és távolságtartóak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 12:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy szeretem a vikingeket/keltákat?
2016. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
nem olyanok mint a spanyolok de nem barátságtalanok csak ilyen a kultúrájuk
2016. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezt már lassan minden európai nemzetről el lehet mondani, amióta sáskajárás módjára özönlenek ide az arabok, és senki nem hajlandó őket megállítani.
2016. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Sunshinedoll ***** válasza:
Azok amúgy. Nem feltétlen barátságtalanok, de távolságtartóak és eléggé privátok. A bevándorló szülők gyerekei viszont nagyon közvetlenek és barátságosak. Az összes svéd ismerősöm csak született vagy felnőtt svédországban, származásilag nem svédek, a svéd származásúak általában nem túl közvetlenek.
2016. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom, hogy van nyitottabb és van zárkozóttabb svéd. Svédek között dolgozok egy osztályon az egészségügyben. Többnyire nyugodt svédekkel dolgoztam/dolgozok, de volt olyan svéd kolléganő, aki hárpia módjára kiabált velem (megjegyzem valószínűleg magánéleti problémája van/volt)- akkor abban az esetben jobbnak éreztem, ha nem veszem fel az ő stílusát. Később ennek a (hárpia) kolléganőmnek lett is problémája az oasztályon a viselkedése miatt, mert egy pillanatra elvesztette az önuralmát ismét, és hirtelen haragjában fellökte az egyik beteget (akivel éppen akkor veszekedett), szegény néni a földre zuhant. A néni nem úszta meg épbőrrel a zuhanást - ezért azt tudom írni, hogy van svéd, aki túltesz temperamentumban egy magyaron is (itt nem a nénit felöklelős esetre gondolok, mert az már egy pszichikai broblémára utalt). Én ennél az esetnél éppen nem voltam az osztályon mert gyógyszerekért mentem az épület másik szárnyába, mire visszaértem az osztályra addigra megesett a baj. Mint írtam, nekem inkább nyugodtabbnak tünnek a svédek, de semmivel sem zárkózottabbak, mint én. Sőt nekem az volt a furcsa, hogy gyakran megöleltek és most is ölelgetnek, ilyet nem tesznek a magyarok. A férfiak kifejezetten érdeklődőek, sőt nagyon "érdeklődőek".
2017. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!