Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok közül miért...

A mai fiatalok közül miért büszkék rá olyan sokan, hogy részegek és bulizósak? 20/F

Figyelt kérdés

Látom az egyetemen az évfolyamtársaimat, de ezelőtt pár évvel (még jóval 18 éves kor alatt) a volt osztályomban is ugyanez volt a helyzet... Egy hétvége vagy buli után olyan büszkék voltak magukra hogy berugtak és megint milyen hülyeséget csináltak. Meg a legtöbb fiatal egyszerűen arra is büszke, hogy ő milyen alkesz? "Hű de hogy befogok én rugni ma este" Mi ez a mentalitás emberek? Mi a jó benne?

Fiatalok vagyunk, kell szórakozni :) Nem lehetünk komorak és a monotonitás sem kell. Na de azért épp ennyire a másik árokba esni??? Mi a jó ebben?

Soha nem voltam részeg, és nem is tervezek az lenni. Nem látok semmi szépet benne, hogy egy fiatal az állatoknál is csúnyábban viselkedik

20/F



2016. jún. 15. 07:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Mert azt hiszek ezzel vagányak,menők.
2016. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mi a menőség ebben? Nem értem...
2016. jún. 15. 07:30
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nyereséget csinálnak a nyugdíjfolyósítónak. :))

A 80-as években is ez ment kortól függetlenül. Épp tegnap hívtam fel egyik volt tankörtársam, akkor újságolták hogy elhunyt. Ekkor jutott eszembe hogy főiskolai banketten még mindenki előtt megalázott amiért nem iszom. Persze már akkor baja volt a májával de azért vedelt és még nagyra is volt vele. A szülőfalumban sem élvezte a nyugdíjas éveket egy alkoholista sem. Van amelyik osztálytársam 40 évesen a sírba került mert állítólag metilalkoholból készített magának innivalót, mivel a közmunka bére kevés volt a kocsmázásra.

2016. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hűha.. ezek érdekes történetek, 2. hozzászóló :) Nem semmi, hova jutunk. Én itt most olyan fiatalokról beszélek, akik (még) nem eszetlenek. Jó tanulók, okosak, nem hiányoznak órákról.. csak hülyék, ilyen szempontból
2016. jún. 15. 07:44
 5/11 anonim válasza:
42%
Ne ellenségeskedjünk, nyertek a magyarok, részeg vagyok, most érkeztem meg Washingtonba nővéremékhez. Peace
2016. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Én se értem, miért olyan menő ez.

A múltkor egy csoporttársam mesélte, hogy úgy berúgott a hétvégén, hogy összehányta magát, majd haza ment, és összetévesztette a spajzot a wc-vel, és hát oda hugyozott.

2016. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Én meg az ilyen kérdéseket nem értem, amik azzal kezdődnek egy korodbeli (vagyis korunkbeli) embertől, hogy "a mai fiatalok..." Nagybátyám a 70-es években seggrészegre itta magát többször a fősulis társaival. Igen, az akkori "mai fiatalok".

Én sem iszom, mégsem érzem különbnek magamat a többiektől, akik igen. Fiatalokként meg nem hiszem, hogy tudunk épeszűen gondolkodni, hogy olykor ne csináljunk hülyeséget :D

2016. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazért menő, mint bármi más: Mert a társaság annak ítéli meg.

Alapvetően, ha valaki néha elmegy bulizni és berúg, azzal semmi gond. Az alkoholistákkal van csak gond és azokkal, akiket csak ez érdekel. Sőt, önmagában még velük sincs akkora probléma. Ismerek olyat, aki elég keményen alkesz, de amikor egy buszon kiakartak rabolni egy srácot, egyedül ő mert közbeavatkozni. Gondolom, a többi ember, aki ott volt, nem volt alkoholista meg hasonló, mégsem volt bennük ennyi gerinc. Most akkor, ki a rosszabb?

De vegyük a mostani fiatalokat. Náluk azért van ez a mentalitás, mert ezt látják és ezt tanulják. És nem csak a mai fiataloktól, hanem a minden este részeg szülőktől is. Ha leülnél az ilyen minden hétvégén keményen ivó fiatalokkal beszélgetni, akkor kb. mindnél azt látnád, hogy valami otthon nincs rendben. A szülők nem foglalkoznak velük.

De olyan is van, aki tényleg csak bulizik. Ismerek olyat, aki kb. 14-26 éves korági eléggé ivott, aztán leállt, mert megjött az esze. Most már családja van és dolgozik.

És én 24 évesen ugyanazt látom a 20 évesek közt, mint amit te az alattad lévőknél! :D

2016. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én tényleg nem suttyóságból mondom, de ez a kérdés elég hipokritára sikeredett.

Semmi baj nincs, ha nem szeretnél vedelni, de szerintem elég képmutató képet fest le, ha emiatt nézel le egy korunkbelit. Ahogy az előttem szóló is lefestette, az emberi jellem elég színes.

Egyébként a környezetemben jó pár kapuzárási pánikkal kapcsolatos esettel találkoztam, aminek a forrása pont az volt, hogy "fiatal korában nem élte ki magát" az adott individuum.

Az meg egyértelmű, hogy a részegek szánalmasnak, idiótának néznek ki, de ha velük együtt részegedsz, akkor nem így észleled.

És egy tanács, ha egyszer mégis leiszod magad: Részegen minden jó ötletnek tűnik, de ne csináld!

22/F

2016. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert az ivás felnőttek dolga, és azt hiszik, akkor ők olyasmit csinálnak, ami a felnőttekhez köthető, ergo:

1., felnőttesek

2., érdekesek, kirívóak, mert különlegesek

3., tilosban járnak, bátrak

4, vannak jó sztorijaik, és hejj de érdekesek ettől.


A legtöbb fiatal nem nagyon talál más módot arra, hogyan tűnjön érettnek, mivel nem is azok. De felnőttként sem lesznek azok. Én nem hiszek abban, hogy benő a fejük lágya, én úgy tapasztalom, hogy aki gyerekként ostoba, az később is, csak másban, más területen.

2016. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!