Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van visszaút innen?

Van visszaút innen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha érzelemmentes lennék. Rengeteg dologhoz teljesen semlegesen állok hozzá, ellentétben másokkal. Mondok is egy példát, tegyük fel azt, hogy egy jó barátom megbukik valami vizsgán vagy egy hozzám "közel álló" személynek nem jön össze valami munka, akkor egyszerűen hidegen hagynak engem az őket ért események. Pusztán formalitásból "együtt érzek" velük, próbálom őket biztatni, hogy majd legközelebb összejön, de valahogy még sem gondolom teljesen komolyan. Továbbá úgy érzem, mintha nem tudnék úgy kötődni másokhoz, mint ahogy a legtöbb ember kötődik másokhoz. Leginkább valami idős, kiélt emberhez tudnám hasonlítani magamat, akiből kiölték az érzéseket 80-90 éves korára, pedig még csak 19 vagyok. Lehet, hogy az állhat a háttérben, hogy régen nagyon ragaszkodtam másokhoz, eléggé érzelmes típus voltam, aztán egy jó pár csalódás után átestem a ló túloldalára? Hogyan találhatnám meg az egyensúlyt?
2016. jún. 15. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd tanulsz az ebből ért kudarcokból és szenvedésekből is. :D
2016. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat hallanám:D

Igen, én se vagyok képes átérezni mások fájdalmát, én is kaptam már eleget. Nos tény hogy nem túl jó ez az egész de legalább felismerted magadban a hibát, és ez haladás

2016. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez, ugyanennyi idősen, ennek is megvannak azért a jó oldalai, azért nem aggódom annyira
2016. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sok csalódás miatt átmentetek érzéketlenbe és önzőbe. Pár év múlva, ha más közegbe kerültök, lehet, hogy megint máshogy fogjátok nézni ezeket a dolgokat.
2016. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!