Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, szerintetek...

Mit gondoltok, szerintetek hülyeség azzal az állítással takarózni, hogy "ezt tapasztalom, ez van"?

Figyelt kérdés

Szokott itt lenni pár kérdés, felnőtt kapcsolatok témakörben, ahol a nőkről és az ő igényeikről van szó. Ilyen pénz éhesek, olyan pénzéhesek, csak a jóképű, kigyúrt, diplomás, nagy dákójú, szakállas, magas, félisteneknek adnak esélyt, sőt néha még nekik sem...

Ezen szoktak kiakadni a férfiak, hogy ez teljesen így van, mert én is ezt tapasztalom, meg ilyesmi.


Ezzel szemben egy rövid példa: tegyük fel kőgazdag vagyok Magyarországon élek. Magániskolába, magánorvoshoz járok és járatom a gyerekeimet, luxus kocsival közlekedek és minden nyáron Cipruson nyaralok.

Én nyugodt szívvel mondhatnám, hogy Magyarországon nagyon jó az élet, mert én ezt tapasztalom. Ezzel szemben az egészségügy szar, az oktatás romokban, az átlagkereset nevetséges, ez a valóság.


Csak ennyi a különbség. És ezek a férfiak nem akarják elhinni, hogyha azt mondják nekik, hogy hülye nőknél akarnak bepróbálkozni, meg rossz társaságban vannak. Nem hiszik el, inkább szajkózzák, hogy minden nő prosti.

Tudom, ne foglalkozzak vele. Csak érdekesség képpen tettem fel a kérdést.



2016. jún. 17. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ezek nem Férfiak.. Ezek azok a majmok,akik nincsenek tisztába saját magukkal. 0 aggyal, hibás külsővel próbálják megcélozni az elérhetetlent,azaz a párduc testű nagy mellű nőket. Na már most ezen nők nagyobbb hányada tényleg pénz és test orientált. Nekik a többi nő nem nő,ergo megérdemlik a sorsukat.
2016. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Az első bekezdéssel nem igazán értek egyet. Nekem nincs diploma, pénz, nem vagyok kigyúrt, nincs nagy dákó,stb. Ennek ellenére, takarító lánytól, egyetemi hallgatón keresztül, manöken is volt már barátnőm. Az egy más dolog, hogy egyikkel sem akartam családot alapítani, mert már van családom.
2016. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazad van! Én is ezt tapasztalom! Most körülbelül azt mondtad amit már én is régóta gyakran emlegetek, mármint, hogy az emberek egyik fele hülye, de a másik fele pedig nem az. Ez igaz mindkét nemre. Szóval vannak hülyék, most mindegy hogy az olyan nő vagy éppenséggel férfi, azzal egyszerűen nem kell foglalkozni és kész. Ott van az emberek másik fele, azok nem hülyék, akkor azokkal kell foglalkozni...
2016. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek.

Nem akartam csak férfiakra általánosítani, csak éppen ez a példa jutott eszembe.

De ez így van minden területen, a gazdag azt hiszi, hogy milyen jó az élet, a szegény meg úgy érzi, mintha Afrika szavannáján élne és összeszidja az országunkat, pedig nem látja, hogy máshol sokkal rosszabb.

És a többi.

2016. jún. 17. 10:03
 5/9 anonim válasza:
9%

Ez nem tapasztalat kedves kérdező ha nem tény.

Tény, hogy manapság a nőknek/lányoknak a többségének csak a pénz számít és a menő bunkó rosszfiúkra buknak.


A média is ezt sugallja, mindenhol szinte ezt látni.


Kevesen vannak akik komoly kapcsolatra vágynak családdal, gyerekkel.

2016. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok olyan biztos benne, amit meg a tv-ben látsz azt nem kell elhinni. Ők abból élnek, hogy botrányhősöket gyártanak, ahogy a netes celebek és a magazinok is.

De nem akarok ebből vitát generálni. Mondom nem csak a nőkről, férfiakról van itt szó, hanem általánosságban. Csak a jelenség érdekes.

2016. jún. 17. 10:19
 7/9 anonim ***** válasza:

5. Én naponta tízesével csak olyan nőket látok, akik gyereket akarnak. Jujjdejó jön a 3. baba, nézd a kicsi hogy örül neki, jajj kaphatunk egy fotót róla? huuudecuki! És ha netán elhagyja őket a férj akkor felnevelik egyedül a gyereket. Ja, hogy én ilyen helyen dolgozok? No de előled meg elszaladnak az ilyenek? Vagy nem is egy országban élünk? Épp erről beszél a kérdező. Attól, hogy ezt látom minden nap még tudom, hogy vannak nők (nem mellesleg férfiak is) akik a pénzt várják a másiktól. Van, aki az "ura" szavára elveteti a gyereket akkor is ha megtartaná, van akit ha elhagynak elhagyja a gyerekét és van aki keres új apukát aki gyerekkel együtt eltartja. Van ilyen is meg olyan is.


Kérdező: sokan egyszerűsítik le a végletekig a dolgokat, csak mert Nekik úgy kényelmes. Kényelmes, hogy szidhatnak valakit a külvilágból, így leveszik a saját vállukról a felelősséget. Pampogni egyszerű, változtatni nehéz.

2016. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Milyen igaz.

Én is a magam 24 évével már tini korom óta azon vagyok, hogy nyitottabb legyek a dolgokra. Ha valakinek tanácsot is adok, akkor mindég oda írom, hogy az én véleményem szerint, vagy nekem ez vált be, de nem erőltetek rá senkire semmit, ahogy a véleményem sem tény. Csak azt nem szeretem, amikor valaki betapasztja szemét, fülét és megállásnélkül óbégat, hogy de neki van igaza és ez aranyba is van foglalva az enciklopédiákban. Pff...

2016. jún. 17. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért, ez így nagyon le lett egyszerűsítve. Alapvetően nem értek egyet azzal az érveléssel, hogy valaki tapasztal valamit és általános igazságként kijelenti. Viszont, ha valaki tapasztalta, akkor az lehetséges, de nem biztos.

Pl. a példádban lévő azt tapasztalja és állítja, hogy jó itt élni, de nem veszi észre, hogy kivételes helyzetben van. Igaza van? Nincs. De ha azt tapasztalja, hogy a pénzzel sok dolgot megkaphat és ezt mondja, abban már igaza van.

Most tekintsünk el az alapvető emberi hibáktól abban a párkapcsolati részlegben. Gondolok itt arra, hogy ott rengetegen képtelenek átgondolni bármit is és csak a saját nemük felé érzett egó irányítja őket.

Tágítsuk ki egy kicsit a példád. Vegyük az általad említett illető mellé az összes itthoni dolgozót. Úgy az a dolog él, hogy sokan tapasztalják, hogy kevés pénzt keresnek, de egy politikus kiröhögi őket. Ilyen esetben, azonban a tapasztalat valóban győz, mert a többség keveset keres és hivatkozhat is a tapasztalatára. Hiába mondja ilyen esetben a politikus, hogy ő bizony, többet keres és mást tapasztal.

Kicsit ezt látom a témával kapcsolatban is. Sokan mondják, hogy ezt vagy azt tapasztalják társkeresés során, de sokan mondják, hogy ők teljesen mást. És sokszor azt látom, hogy akik mást látnak, azok bele sem akarnak gondolni a többi ember helyzetébe, pont, mint a politikus. Átvíve a párkapcsolati kérdésre, sokszor érvelnek a rossz társasággal, de bele sem gondolnak, hogy ez a másik félnek is eszébe juthatott és más jellegű társaságokban is ismerkedett. A tapasztalati érveléssel ez is nagy gond, hogy sokan eleve elfogultak a saját élményeik miatt.

Kedves Kérdező, annak viszont nagyon örülök, hogy odaírod, hogy ez vagy az a véleményed szerint így vagy úgy van. Általában én is így szoktam, ha nem tudok valamit tényként kijelenteni. A legtöbb embernél azt látom, hogy a véleményét tényként próbálja kijelenteni és eléggé zavaró, hogy még normális bizonyítékot sem tud felmutatni. De ez az élet minden területére jellemző, párkapcsolati témákra, vallásra, művészetekre.

A párkapcsolati témás rész érdekes, csak az a baj, hogy itt általában mindig átmegy a dolog sárdobálásba.

2016. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!