Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "A pestiek lenézik a vidékieke...

"A pestiek lenézik a vidékieket. " Tudnátok erre példát hozni, mert minden vidékitől ezt hallom, de én nem tapasztalom?

Figyelt kérdés
Kábé 1x találkoztam olyannal, hogy valaki a falut elmaradottnak hitte, de akkor 6 évesek voltunk. Azóta nem. Én az agglomerációban lakom, vannak vidéki és pesti ismerőseim és rokonaim is, de nem tapasztaltam egyik feléről sem lenézést. (Sőt, még amerikai nagyvárosban élő rokonom is van, de ő sem nézi le a magyar vidékieket.) De visszafelé sem tudok ilyet. Én magam községben élek. Tudnátok példát mondani?
2015. márc. 2. 09:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Javítás: ITT minden vidéki ezt írja, de épp ez az, hogy a való életben nem hallom. Bocs a fogalmazásért
2015. márc. 2. 09:50
 2/7 anonim válasza:
56%

Konkrét példát nem, de hasonlót tudok mondani.

Nem Pestről, hanem Pest megyéből költöztem vidékre 3 évesen.. ott éltem 15 éves koromig.. lehet hogy csak az rész volt olyan, de a vidékiek 100x rosszabbak mint a pestiek.. ott kinéztek, ha voltál valaki, vagy elértél valamit..

mikor vissza költöztem Pest megyébe azt vártam, hogy sokkal rosszabb lesz.. de már 2hét után találtam olyan barátokat, akik nem utálnak meg azért mert sikeresebb vagy náluk valamiben..


Összefoglalva.. attol függ mit értesz vidék alatt, mert vannak olyan részek, ahol 100x rosszabbak, mint a pestiek!! :)

2015. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én eddig csak ellenkezőjére láttam példát

a kedvencem az volt, mikor valaki kijelentette, hogy a vidékiek okosabbak a buta pestieknél és itt csak sötét emberek élnek...

2015. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Morning Show a Class FM-en.

Sebestyén Balázs szövegelése.

2015. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem tapasztalom, hogy a pesti ismerősöm lenézne, jó én is városi ember vagyok. Azt viszom el tudom képzelni, hogy vannak olyanok akik azért költöznek faluból a városba, mert polgáriasabb életre vágynak, több szórakozási lehetőségre stb. Ők büszkék is, hogy városiak, hát még ha a fővárosban élnek. Én is a nagyvárosi életre szavazok, a fiataloknak csak ott van szerintem jövője. Munka, szórakozás stb.
2015. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvencem, mikor a nem pestiák általánosítanak, mint az őrült, hogy hú a szemét városiak, micsoda lenéző népség, ezzel szemben fősulin az összes isemrősöm, akivel jóba voltam, mind az ország más feléből származott, egyiket se néztem le soha, értelmes, kedves emberek mind...
2015. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó előtti: igen, Pesten általában több a lehetőség, de ennek a ténynek az elismerése nem lenézés, csak egy tény.


"Morning Show a Class FM-en.

Sebestyén Balázs szövegelése."


Nem hallgatom, miről van szó?

2015. márc. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!