Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az probléma hogy a gondjaimat...

Az probléma hogy a gondjaimat nem mondom el senkinek, magamba folytom?

Figyelt kérdés

ilyen gondok: durva megalázás, kihasználás, megvertek.

Iskolában folyton piszkáltak.

Gondok a családban.

Magam és mások elfogadása.

Szorongás, stressz, feszültség.

Mások olyan könnyen beszélnek ezekről, hazaérnek és rögtön kiöntik a lelküket,elmondják mi volt ma, mi idegesítette őket, segítséget kérnek stb.

Én ilyenekre képtelen vagyok, ha el is mondok valamit azt is körülírva, nem a valóságot és csak akkor ha már gondolják hogy bajom van.

Én eléggé szégyenlem magam ezért inkább el se mondom.

Lehet hogy azért vagyok ilyen szorongós ember, mert rengeteg bennem a feszültség és nem tudom kiadni magamból.

Régebben az volt hogy hazaértem a suliból megkérdezték mi volt a válaszom "semmi" közben cikiztek az osztálytársaim nap mint nap.

Vagy ha volt bármi hasonló akkor csak rágódtam rajta, sajnáltattam magam.


2016. jún. 18. 12:15
 1/9 A kérdező kommentje:

És ez mit jelent: "A hangomon sok érződik hogy sok bennem az elfolytás."

amugy 20 éves fiu vagyok.

2016. jún. 18. 12:16
 2/9 A kérdező kommentje:
is
2016. jún. 18. 12:16
 3/9 A kérdező kommentje:

Régebben még a pszichológusnak sem mertem elmondani a dolgaimat.

Szerinte megfelelési kényszerem van.

2016. jún. 18. 12:20
 4/9 anonim ***** válasza:
20 éven már csak egy embernek kell megfelelned: saját magadnak
2016. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Barátod nincs akivel ezt megbeszélnéd?
2016. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nincs
2016. jún. 18. 14:11
 7/9 Inessential ***** válasza:

Én is elég zárkózott vagyok.

Nincs is olyan ember akivel szívesen beszélgetnék a gondjaimról. Inkább magamba fojtok mindent.

2016. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én se mondom el senkinek a bajaimat, mert engem szörnyen idegesít, ha aztán meg nem szállnak le a témáról, vagy kérdezősködnek, még ha jóindulatból is. Így tehát megpróbálom feldolgozni, mivel a saját hülyeségemből nincs más választásom. :) So sztem nem baj. ;)
2016. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Személyiségfüggő. Van, akinek jót tesz, ha kibeszéli magából a dolgokat, van, akinek nem.

Sokszor nem mondtam el a problémáimat, aztán kipróbáltam, hogy jobb e, ha elmondom. A dologból annyi lett, hogy azoknak, akiknek elmondtam, semmit sem jelentett az egész. Meghallgatták, 10 percig szó volt róla, aztán mondták a saját kis dolgaikat. Szóval, részemről semmi értelmét nem látom már, hogy bárkinek is elmondjam, ha problémám van.

2016. jún. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!