Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az szint amit nem tudnál...

Mi az szint amit nem tudnál elfogadni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel téged, családtagod vagy egyéb valakit-valamit ártalom-sérelem ér valaki(k) miatt. Mi az amit még elfogadnál, mi az amit nem, tehát elégtételt próbálnál venni jogi vagy nem jogi úton vagy megakadályozni hasonló eseteket.


Szabad a pálya, lehet akármit mondani, de az érthetőség végett írok két kitalált példát.


Legalsóbb kategória amit ki tudok találni: konyhásnéni nagyon picit elsózza a kajád, egyébként mindig tökéletesen főz, kedves, csak épp ez az egy nem jött össze. A kaja nem ehetetlen, éppen csak feltűnik az ideálisnál több só, gondolom mindenki szó nélkül lenyelné.


Legfelsőbb kategória, ezt gondolom senki nem hagyná annyiban: orvos durva hanyagsága miatt meghal feleséged és születendő gyereked. Az orvosról utóbb tudod meg, hogy rendszeresen hibázik és már többen meghaltak a keze alatt és fognak ha te befogod a szád.


Ha nem konkrét példát akarnál írni, az alábbiak közül mely tényezők esetén nem lépnél túl az eseten csak úgy:

Az ártalom téged ér, közeli hozzátartozód, távolabbi rokon, állat, növény, értékes tárgy.

Az ártalom szándékos volt, nem volt szándékos.

Fellépéseddel biztosan megelőzhető hasonló eset, talán megelőzhető, biztosan nem, csak esetleg elégtételt kapsz vagy még annyit sem.

Az ártalom miatt meghal valaki vagy valami, végleg megrokkan, hosszabb távon megrokkan, apró sérülés lett ami hamar helyrehozható.


2016. jún. 21. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Akarmilyen sulyossagu serelem er akarkit, ha jogi uton ervenyt szerezhetek az igazamnak/igazunknak, akkor penzt es faradsagot nem kimelve vegigvinnem az ugyet. Ha nem sikerul akkor a median keresztul a kozvelemenyhez fordulnek.


Nyilvan a konyhas nwni esete nem polgarjogi se nem buntetojogi kategoria. :D Az ilyen mellett szo nelkul elmennek.


Ha viszont pl nem tiszta a wc a plazaban, es azt latom, hogy a takaritoneni xsak acsorog a sarkan, akkor panaszt tennek az informacios pultnal vagy ahol lehet.

2016. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valakit (engem, rokont, barátot) súlyos testi, lelki vagy anyagi kár ér más hibájából kifolyólag.


A konyhásnéni esete elnézendő, amennyiben nem ismétlődik meg többszörösen.


Kaptam már többször rossz minőségű ételt olyan helyről ahol korábban normális szint volt. Jelentettem, ahogy láttam az online visszajelzéseket mások is így tettek, lecserélték a szakácsot, megoldódott a gond.

Szóval az apróságokat hosszútávon sem tűröm.

2016. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!