Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valakit megtanítani...

Hogy lehet valakit megtanítani spórolni? Vagy megtanul majd magától?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó... 18 éves, tehát nem is az kéne hogy most fel kéne nőnie, de idegesítő, hogy semennyire nem tud spórolni. Én már 13-14 éves korom óta tudok, mert akkor csak apukám dolgozott és úgy éreztem nem kérhetek mindenre pénzt. Most is van félretett pénzem, hátha kell valamire (általában nyaralásra), meg igyekszem nem elkölteni a zsebpénzemet vagy a diákmunka pénzemet.

Na de a barátom... ők sem gazdagok és nem is kap sok pénzt, mégis, amennyi van, elkölti. Tudatosan. Direkt. Ki is mondja mindig, hogy na én most ennyit kaptam, ezt tuti elköltöm. Ha kap mondjuk 5000 ft-ot bulira, de csak 4000-et iszik el, akkor a buli végén azt a maradék ezrest elkölti kajára, akkor is, ha nem éhes. Ahogy a kezébe kerül egy kis pénz, egyet pislog és már sehol sincs, emiatt pl ha vagyunk valahol nem tud meghívni kajálni, tőlem meg nagyon ritkán fogadja csak el hogy én hívjam meg valamire.


Idegesítő és nem akarom hogy ez tartós legyen, én már most aggódok a jövőm miatt, hogy hogy lesz pénzem, meg ha csak 5000 maradt a hónap végére 30000ből (munkából szerzem, nem zsebpénz) már ki vagyok akadva. Ő meg mintha végtelen mennyiségű lenne csak szórja még ha nincs is rá szüksége.


2016. jún. 26. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene tartogatnia? Van valami célja, mire gyűjtenie kellene? Oké, hogy nem spórol, és te szuperügyiiqkirály vagy, hogy igen, de könyörgöm: gondolom a szüleivel él eltartják, oké. Akkor mi a francnak gyüjtögessen, ha nem akar semmire gyüjtögetni. Pusztán a gyüjtögetés öröméért meg azért, hogy elmondhassa: spórolok, nagy ember vagyok?

Majd ha be kell fizetni a számlákat és magának kell bevásárolnia, akkor majd ráér spórolgatni. És mivel a spórolás nem egy nagy szaktudást igénylő mesterség, valószínűleg automatikusan rájön majd, hogy ha elveri a pénzét és nem fizeti be a számláit, akkor nem lesz áram meg kaja meg víz. De addig, amíg nincs erre szüksége, hadd költekezzen már a szerencsétlenje!

2016. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs pénzügyi intelligenciája, fel se merül benne, hogy mi van, ha akármi szar beüt és szükség lenne rögtön 1-2-300 ezer forintra.

A barátod még ugyan fiatal, de én nem igazán mernék tervezni ilyen emberrel, ha egy kicsit nem változtat a felfogásán. Hogy mennétek el így pl. egy nyaralásra közösön? Hogy spórolna rá pénzt? És ez még csak kb. egy legalapabb példa.

2016. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedvesen nem lehet válaszolni?

Annyian válaszolnak bunkón, az ilyenek itt élik ki amit máshol nem tudnak?

Nem akarom hogyha majd összeköltözünk ne tudjon kifizetni semmit... Mert mondta hogy az apja is mindig az anyjától kér pénzt, és volt valami olyasmi megjegyzése is hogy ő sem akar majd spórolni és elveri felnőttként is az összes pénzét. Így hogy veszünk majd lakást?

Amúgy nem tartom magam királynak attól, hogy én tudok spórolni, te viszont biztos annak gondolod magad, amiért névtelenül ilyen stílusban írsz, aztán frissíted percenként a kérdésemet, hogy hátha már válaszoltam és hogy majd vissza tudj szólni. Ilyen a gyikes válaszolók nagyrésze...

2016. jún. 26. 17:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi második, az elsőnek írtam, a tiédet most olvastam csak el. :)

Na igen, nekem is ez a bajom... :/

2016. jún. 26. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, próbálj meg vele erről beszélni és érvelni, hogy akar így a saját lábára állni? Messze nem szokatlan, hogy 1 évesen még megy a zsebpénzesdi, de ilyen korban már nagyon gáz, ha minden anyuci-apci fizet zsebből, mert semmit nem tesz félre. Bőven diákmunkázhatna például vagy valami... Számomra iszonyat kiábrándító lenne, igaz én lassan 26 vagyok és mások már az alapvető elvárások, de ha nem változik meg ebben sürgősen, hát... Kérdés, te meddig viseled.
2016. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 manó1235 ***** válasza:
Amíg nincs rákényszerülve nem fog tudni spórolni de majd ha albérletet fizet meg számlákat muszáj lesz neki, mert ha nem kiteszik az utcára. Én sem vagyok még nagy spórolós mert 22 évesen még itthon lakom. De tudom ha elkerülök igen is oda kell figyelni majd a pénzügyeimre, meg ha ügyesen gazdálkodik az ember akkor jut mindenre. :)
2016. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!