Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanuljak meg ésszel...

Hogy tanuljak meg ésszel spórolni?

Figyelt kérdés

Szegény körülmények közt nőttem fel, most külföldön élünk, valahol az átlag alján.

Az én bevételem 1200€, a páromé 500€. Mire kifizeti a bérletet meg a rezsi ráeső részét, már el is ment a keresete, mivel csak diák.

Miután én kifizettem a kaját, rezsit, bérletet marad mindössze 450€. Nyáron mellékállásban dolgoztam, az ebből összejött pénzből felújítottam a ruhatáram, plussz a párom kapott tőlem egy új szemüveget (250€).

Szóval, ruhára már nem kell költenem idén.

Egyrészből legszívesebben megvenném mindenből a minőséget, kozmetikumokat, és legalább heti egyszer ücsörögnék egykávézó teraszán. Másrészt viszont legszívesebben félretenném az egész 450€-t, és levegőt sem vennék, mert kettő helyett kell megtakarítanom.


Mi lenne ilyenkor az ésszerű?


(a párom nem akar diákmunkázni)


21N és 28F


2015. szept. 16. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rúgd ki az élősködőt és már meg is oldódott a gondod. Mit vársz egy olyan férfitól, aki a te terhedre kerüli a munkát lassan harmincévesen?
2015. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha a párom ugyananynit keresne, mint én, akkor nem lenne gond, mindenki állná a saját részét, és lehet, még nyaralni is el tudnánk menni, de neki még 3 éve van a suliból minimum
2015. szept. 16. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Mit tanul 28 évesen? Olcsóbb albérlet stb. + a 250 eurós szemüveg enyhén szólva pénzkidobás. Ez történik olyankor, akik világ életükben szegények voltak, most magyar szemmel sokat keres és szórja a pénzt, holott spórolni kellene, már ha ez a cél. Lehet úgy is, hogy nem teszel félre semmit viszont meg lesz szinte mindened.
2015. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem magamnak vettem szemüveget, hanem neki.

Informatikusnak tanul, már van egy szakmája meg egy diplomája, csak egyikben sem dolgozott sose, mert megint rájött, hogy nem azt akarja csinálni.

2015. szept. 16. 11:55
 5/11 A kérdező kommentje:
650€ a négy szoba rezsivel, teljesen bútorozottan, ennél olcsóbbat nem tudnánk szerezni, máshol az egy szoba ennyi bútorok nélkül.
2015. szept. 16. 11:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehat a parod ha tanul, par ev es lesz allasa, ahol szinte vagy tobbet keres majd mint te! Ne iteljetek el a tanulokat, ez befektetes!!
2015. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, az ég áldjon meg, nem az a baj, hogy tanul, hanem hogy emellett nem hajlandó még diákmunkázni sem! 28 évesen nem restelli, hogy a kérdező hölgy tartja el őt! Szerinted mit lehet egy ilyen alaktól várni, úgy mégis? Még csak nem is házasok, esélyes az is, hogy hogy csak addig tart ki a lány mellett, amíg ez neki jó anyagilag, azután ha munkába kell állnia, akkor lelép, a kérdező meg csak pisloghat, hogy évek munkája után nincs egy rohadt fillérje sem, mert mindent a drága párjára költött...
2015. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De most nézem, hogy 4 szobás albiban laktok, az egyiket adjátok ki, te meg ne hagyd kihasználni magad, mondd meg a párodnak, hogy igenis húzzon el legalább hétvégente diákmelózni, mert te nem fizeted 100%-ban a kajáját, a szemüvegét, a szórakozását, meg mindent! Hol tudna már havi rongyos 500-ból megélni, ha te nem lennél? Ne tartsd el, mert így csak pazarlod a pénzedet és cserébe nem kapsz semmit, hol itt a kölcsönösség? Téged durván lehúznak anyagilag, ne hagyd magad.
2015. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oke, bocsi, en irtam, hogy nem gaz ha tanul es azt gondoltam, az az 500€, az valami diakmunkabol szarmazik.
2015. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Főleg a kor itt a baj. Ha fordítva lenne a koruk, akkor mindenki türelemre intene, hogy hát egy 21 évest ne cseszegessen a munkával, várja már meg, amíg befejezi a tanulást és majd utána dolgozik eleget. De ha jól értettem, az illető még életében egyszer sem vállalt melót, ehelyett továbbképzésekkel húzza az időt. Nem jó ez így. No, de ez már nagyon átment párkapcsolati tanácsadásba :)
2015. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!