Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért betegszem bele hogy...

Miért betegszem bele hogy mindenki jobb mint én?

Figyelt kérdés

Nagyon szar érzés. Ő okosabb, a másik szebb, a harmadik diplomázott. stb.. nem vagyok beképzelt eg kicsit sem, de nagyon megvisel.

20L



2016. jún. 26. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Okosabb? Jobb? Mindenki másban jó, mindenki másban tehetséges. Biztos neked is van erősséged, hisz mindenkinek van.


Szebb? A szépség relatív.


Diplomázott? Egy végzettség még senkit nem tett értékesebb emberré.

2016. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 évesen voltam így. Akkor nekiálltam fejleszteni magam rengeteg irányban. Azóta se vagyok mindenből a legjobb, de sokkal jobb helyen állok a legtöbb dolog terén. És az önbecsülésem is rendben van.
2016. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első emberrel. Sok ember csöppen bele olykor ebbe. Nekem is kb 19-20éves koromban volt erősebb érzés belül. Lehet jeleskedtem/jeleskedem művészetben de sose azoktól kaptam elismerést, akiktől igazán akartam. Biztos neked is van valami ami bújkál benned s ezt önmagadban kell keresned. Hobbik közt több mindent kipróbálni, ami szimpatikus. Én pl BJDoll (babafajta) megtetszett s akartam egyet, de drága volt (100-200ezrek)...otthon probálgattam faragni, gipsz nem jött be se a fa se agyag semmi. Karácsonyi angyalos dísz-gyertyát nézegettem s onnan jött az ötlet: Viaszból faragom. Rájöttem az az idő alatt, hogy szobrászathoz értek >< (viasz formáról szilikon negatív s úgy kiöntve műgyantából)

Google-ba írj pár témát ami érdekel - inspirációs gyűjtésnek.

Iskola/diploma...megnyugodhatsz szart se ér általában. Tudj egy nyelvet s annyi. Volt szomszéd csaj szobalány auszt-ban , pedig 2 diploma meg anyám kínja.

Szépség? Van egy autista fekete művész, nem éppen szexy fiú, de ő is megtalálta a helyét rajzain keresztűl. (ő se egy pár nap alatt jött rá)

Bennem is 22év fele alakult ki egy amolyan céltudat. (apám mindig üvöltötte sulis éveimben: Mi az hogy nem tudod mihez kezdj az életeddel?!") nyomott rendesen a tudat nem hogy a képembe mondja... S felhoztam nemrég témának: Mi lenne az a munka amit szeretnél, vállalnál s meg is lehet belőle élni? (30 emberből 1 válaszolt, de azon a válaszon is elgondolkodott)

Sokan beleszarnak önmaguk kutatásába. Pedig közérzettől kezdve az élet kialakításáig befolyásoló tényező mi magunk vagyunk.

2016. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Mert azt hiszed, ez számít.

De egyetlen dolgot mi számít, nem nézel...

Emberség.

Neveld át magad.

Írj rám ha kell segítség.

2016. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Ja és persze...

Egyértelműen tévedsz.. Borzalmasan alul értékeled magad.

2016. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A másikban meglátod a jót, de magadban nem. Szerintem ha látnád magad valahol kívülállóként és beszélgetnél úgymond önmagaddal, biztosan meglátnád magadba is a jót és szépet. Másfelől meg egy ember nem attól jó, hogy szép vagy okos szerintem. Sok szép ember van, akik káromkodnak, elítélnek másokat, és sok okos ember van, akik lenéznek másokat. Ezek nem jó emberek az én szememben. Ne hanyagold el se magad, se a magánéletedet, de légy magabiztos és törekedj a jóra. Én ezt tudom javasolni.
2016. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Különbözünk, mások az adottságok, te biztos másban vagy jobb náluk, csak még nem jöttél rá, mi az. Egyébként is, az élet az nem ilyen verseny, hogy vannak ilyen sportágak, és akkor na. Nem kell másokkal versengeni meg hasonlítgatni magad, mert az fájni tud neked. Valamiben biztos te is nagyon ügyes vagy, ha a másik jobban csinálja, ne szegje kedved, esetleg gyakorolj vagy mittudomén, fejleszd magad, ha van kedved.
2016. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előttem szólókkal, a fiatalokat gyakran megkörnyékezi ez a dolog, mert állandóan másokhoz hasonlítgatják magukat. A hiba ott van a gondolatmenetben, hogy mindenkinek a legjobb vagy annak vélt dolgait szemelik ki, a rosszakról, kevésbé sikeres dolgokról nem tudnak, vagy azok nem látszanak. Ezért egy olyan hamis ideált építenek fel, ami nem is létezik, majd rájönnek, hogy semmit nem érnek, sosem lesznek ilyenek mint ez az ideál.

Ezt a típusú hasonlítgatást meg kell szüntetni. Egyrészt a mások gyengeségei nem nyilvánvalóak, másrészt rengeteg értékes tulajdonsága van mindenkinek, ezekre kell fókuszálni és ezeket használni.

Még egy fontos dolog: Amit a mai ember sikernek és értéknek hisz, az nem mindig az és nem mindig lesz jó hatással az életére. Tehát mások sem jobbak semmivel, csak annak hiszed őket.

2016. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!