Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem motivál semmi?

Miért nem motivál semmi?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Nem szeretek az életemen elmélkedni, de mostanában feltűnt, hogy igazából ennek semmi értelme..


Egyszerűen nem érdekel semmi, nem tud motiválni semmi.. Nem érdekel az iskola, a tanulás, mert időpocsékolásnak tartom, hisz az életem végén úgyis tökmindegy lesz, hogy a matek érettségim jeles lett-e, vagy csak jó. Tudom, hogy, ha jó munkát akarok kapni, akkor kell tanulni, de igazából nem akarok jó munkát kapni. Egyáltalán nem értem, hogy minek kéne dolgoznom!? Lesz pénzem, azt elköltöm, megélek jól, a végén meg meghalok. Ezért megéri mindennap szenvedi a munkahelyen, előtte meg több évig az iskolában?

Barátnőt nem akarok, mert tudom, hogy csak idegesítene, vagy én idegesíteném őt..

Barátom nincs sok, de igazából teljesen hidegen hagy a dolog.. Utálok beszélgetni, mert egyszerűen nem értem miért kellene megosztanom másokkal a gondolataimat, ha úgysem érdeklik őket, ráadásul teljesen felesleges, mert úgyis meghalunk egyszer, akkor meg nem tökmindegy? Igazából ezt a dolgot érzem a legnagyobb problémaként, mert mindennel kapcsolatban olyan érzésem van, hogy felesleges, mert úgyis mindjárt itt az életem vége, addig meg nincs értelme belekezdeni nagy dolgokba, mert nem fogom tudni befejezni őket.

Van 1-2 dolog/téma ami leköt kis időre, de egyáltalán nem fontosak a számomra (pl foci, filmek..stb).

Általában az egyetlen dolog amit várni szoktam az életemben, azok a bulik. Inni szoktam, drogok közül egyelőre csak gyenge dolgokat próbálgatok.. Nem azért mert a hard drogok nem érdekelnének, hanem mert nincs hozzá társaságom..

Öngyilkos nem tervezek lenni, mert minek? :D Ameddig van néhány apró öröm (legyen az illegális, vagy legális) az életemben, addig azokat szeretném kihasználni..


Elég negatív hangvételű az írásom, de ez ne tévesszen meg senkit. :D Mivel tényleg, totálisan nem érdekel, hogy élek, vagy halok, ezért egyáltalán nem telnek negatívan a mindennapjaim.

A legszomorúbb az egészben, hogy már változtatni sem akarok és nincs is okom rá.


Mi miatt alakulhatott ki ez nálam?


2016. jún. 26. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
elég unalmas életed lesz
2016. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha észhez térsz akkor még van jó 70 éved a halál előtt.

álj le azokkal a dolgokkal amik megröviditenék az életed,

kezdj el tanulni hogy mikor oda jutsz, legyen pénzed,

ha lesz pénzed, akkor megtehetsz kb. mindent amit érdemes lenne, utazgass, tanulj meg zenélni, ismerd meg a világot,

szerezz barátnőt, bármilyen idegesitő, de ő fogja majd a kezed meg a gyerekeid mikor majd meghalsz.

de lehetsz öngyilkos is, ugyanazt éred el vele mint amit most csinálsz, nem fogsz élni.

2016. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kiégésre (burnout) emlékeztet amit leírtál. Én a fősuli végére égtem ki. Az segített hogy felrúgtam minden olyat ami a kiégést okozta. Vagyis a diploma után nem mentem el dolgozni hanem kizárólag azt csináltam amit a szívem diktált. A nyugdíjas szüleim háztáji gazdaságában tevékenykedtem. Ez teljes szabadságot biztosított, volt időm a saját életem építeni és nem idegen cég profitjának gyarapításáért éltem. Nyaranta motorral jártam Európát. És lassan elmúltak a kiégés tünetei. Egyszerűen azt éreztem a fősulin hogy az egész nem az én érdekem hanem például a multiké hogy legyen nekik munkaerő. Biorobot képzésnek tűnt az egész és a kifacsart hallgatók mint például én is meg zombiknak tűntünk. Naná hogy felrúgtam ezt a hétmérföldes baromságot ami megkeserítette életem. És így maximálisan elégedett vagyok, van időm mindenre, minden ismerősömnek ez az első szava ha találkozunk: De jól nézel ki! Míg a kiégés idején 90 éves vénembernek tűntem.
2016. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd az apró örömöket kihasználni, hogyha úgyis tudod hogy 10 vagy 60 év múlva (a halál beálltával) mind megszűnik veled együtt?


Nem mintha én valami nagy szakértő lennék, de nagyobb esélyt látok arra hogy te tévedsz valamiben, minthogy az életnek ne lenne értelme.

2016. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
akik a komfortzóna meleg hugyában áznak ők ilyenek.
2016. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!