Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz járni, de nem tehetem. Mit lépjek?

Figyelt kérdés

Vannak problémáim, amikre most nem térnék ki (mert megtehetem, hogy nem térek ki rájuk). Már több éve fontolgatom és ajánlgatják azok, akinek valamit is elmondtam magamról, hogy menjek el dilidokihoz, de komoly ellenállásba ütközök, akármikor kedvem szottyan befizetni egy ilyen sámánnak.


Egyik gond, hogy nincs pénzem. Titokban szeretném tartani, hogy járok ilyen helyre, ezért szülőktől pénzt nem nagyon tudok/akarok kérni.. Innentől kezdve meg is bukott az egész.

A másik, nagyobb gond, hogy hiába mennék el, valószínűleg ugyanaz lenne, mint eddig ezerszer előtte, amikor is normális emberekkel való ismerkedés során történt, hogy 1-2 mondatváltás után, iszonyatosan kellemetlenül éreztem magam, hogy önmagamról kell beszélnem, ezért, ha csak tehettem csendben maradtam, vagy max 1-2 szóban válaszoltam, ha kellett hazugságot is, csak ne kelljen mesélnem.


Mi a rákot kezdjek magammal, ha segíteni szeretnék, de annyira mégsem, hogy komolyabban tegyek is érte!?

16/F vagyok.


2016. jún. 28. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Középiskolákban általában szokott lenni pszichológus, ha van nálatok, akkor keressed fel őt nyugodtan. Amúgy meg nem kell félned, nyugodtan beszélhetsz neki magadról, mert köti a titoktartás, szóval másnak nem mondja el, amiket mesélsz.
2016. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A kórházban nem kell fizetni a pszichológusnak, és talán megoldható az is, hogy ne szóljanak a szülőknek.

Megértik a problémádat, nyugodtan lehet előttük beszélni. Az a dolguk, hogy meghallgassanak és segítsenek rajtad. Nem tudom mennyire oldható meg az, hogy ne szóljanak szülőnek, mert úgy szoktak kezelni 16 év alatt, hogy a szülővel is beszélnek egyszer, mert úgy veszik kicsit, hogy ez nem csak a gyerek, hanem a család problémája is. De talán ez törvényben is van 18 év alatt. De ha neked nem feltétel az, hogy ők ne tudják akkor keresd fel a kórházat, vagy a honlapját, ott vannak telefonszámok, felhívod őket, és adnak időpontot. Én most voltam múlt héten először és nagyon jó volt. 16/L

2016. jún. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvass sok sok sok sok könyvet. De tényleg. Nem hiszed el, hogy ez mennyit tud segíteni, én is így másztam ki a depiből. Ma már mindenkivel tudok beszélni, bármiről. Most hiába írom le a sok klisét hogy fogadd el magad meg ilyenek. Ez is olyan dolog mint a testedzés. Ha izmokat akarsz, meg kell érte dolgoznod.
2016. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!