Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha volna két élete 1 embernek...

Ha volna két élete 1 embernek lennétek?

Figyelt kérdés

Ha volna 1 embernek két élete, lennétek cigányok és ha igen miért? ITT NE RASSZIZUSOKRÓL, SEGÉLYEKRŐL STB. BESZÉLJÜNK. Kérem hogy a kérdésemet tiszteljük meg azzal hogy nem segély, fajgyülőletről beszéljünk. Az ilyen emberek tartózkodjanak el ettől a kérdéstől és ne kritizáljuk a másikat. Olyan válaszokat várok akinek van roma haverja, és pozitív tapasztalata van. Nyílván kevés, de legyetekszívesek nem rasszizmusról, segély stb. Írni. Köszi.


Én lennék cigány ha volna még egy életem. Tisztelem őket.


Lány vagyok, 18 éves és nem cigány.



#roma #két élet
2016. jún. 29. 14:56
 1/10 Inessential ***** válasza:
Rasszizmustól eltekintve, nem.
2016. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy élet is sok, minek még egy...
2016. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes őszínte választ!
2016. jún. 29. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Hogy érted? Egyszerre? Lényegtelen minek születsz, cigánynak vagy egy eszkimónak. Csak az számít, milyen élethelyzeteid lesznek, fejlődéshez.

Embereknek sok életük van.

2016. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ismerek 1-2 rendes, jó családból származó roma lányt. Ha lenne ilyen lány, akinél romaként nagyobb eséllyel indulnék, akkor lennék.


Másik oldalról meg úgy gondolom, hogy kisebbségként nehezebb az élet, de nem ijedek meg a kihívásoktól, szóval ha lenne 2 életem, akkor azért kipróbálnám, hogy milyen lenne ha roma lennék.

2016. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igen, de csak ha én választhatnám ki előre, hogy milyen családba születek bele.
2016. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz jel. Még jöhetnek!
2016. jún. 30. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Nem tudom, mi tisztelni való van bennük, de egyébként se akarnék sötét bőrt, szerintem csúnya. Meg úgy a legtöbb cigány nőnek nincsenek valami szép arcvonásai szerintem. És nagyon durván szőrösek is. 18L
2016. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Èn cigànynak születtem , ezen vàltoztatni nem lehet. De gyűlölöm a cigànyok 1 rétegèt , abszolut nem rasszizmus a magyarsàg rèszèről nem elviselni azokat az embereket akik tönkre teszik ezt az orszàgot (a politikusokkal egyetemben) ! De imàdom a csalàdom , ha ismèt velük lehetnèk , igen akkor születnèk cigànynak , egyèbkènt meg nem , szoval ez egy ilyen dolog. A szìriaiak között is sok jó ember van , de ha robbantgat a sok kcsog h a faszba tolerálnànk már őket... Kb ugyan ez a cigàny 90% nyomorult kcsog ember akik elèrtèk h az összes többi cigàny tagadja a szàrmazàsàt , hál isten nem barna a bőröm...
2016. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Teljesen egyetértek veled. A romák közel 90%-ka lop, csal, hazudik, segélyből él, áramot lopnak és még sorolhatnám... de van előre lépés a romákkal szemben úgyanis ott van a 10%-ka amely kb minden 5-dik rendes körülményekben élnek. Tehát nem ígénytelenek, nem lopnak, csalnak, hazudnak stb... és az a baj hogy manapság meg van a véleménye a romákkal kapcsolatban. Én azt sajnálom hogy akik tényleg rendes romák, ők csesznek rá. Mert a 90%-ka nem képes normálís körülmények közt beilleszkedni, ezáltal a rendes romák is megbűnhönek miatta (amit sajnálok is) nekem van jó pár roma ismerős aki pl: jogász, rendőr, ügyvéd, diplomája meg van és rendes körülmények közt élnek. Akik nem akar a 90%-ka beilleszkedni, példát vehetnének a rendes fajtársaikról, romákról. Remélem párév múlva megfog változni ez a dolog és már a felére fog nőni a rendes romáknak a száma. Ehhez kitartás, bízalom, megértés kell nem pedig rasszista megnyílvánulás. Ha ez meg marad az emberekbe, akkor nem fog változni a helyzet megítélésem alapján.
2016. júl. 3. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!