Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ismerősötöket (rokon,...

Ha egy ismerősötöket (rokon, barát, stb) nem láttátok fél éve pl és amikor újra látjátok, észreveszitek rögtön, hogy hízott jó pár kilót, de nem a gebeségből a jó állapotba, hanem súlyfeleslege lett, megjegyzitek neki?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy ha rákérdez hogy "Meghíztam?" akkor igennel válaszoltok e hanem ti saját magatok szóvá teszitek e neki.

2016. jún. 29. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen igen. Lehet nem vette észre, már egészségtelen, így próbálok segíteni.

Szemétség ha nem szólsz. Sose lehet tudni.

2016. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt szokták megkérdezni hogy most fogytam e mert olyan...persze amikor ezt a kérdést nem teszik fel akkor a "szoktál még futni?" című sztori jön, hát onnan tudom hogy fogynom kéne és elég szarul is esik mert amúgy nem vagyok egy túlsúlyos lány.
2016. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem, mert abból legtöbbször sértődés van, pláne nőknél, de férfiak is zokon veszik, és betegség, gyógyszer szedés is állhat a hátterében. Esetleg "mi újság veled, minden rendben?" Sportolsz még? Szóval valahogy burkoltan kérdezem. Aztán ha akarja, elmondja, hogy jól főz az asszony, vagy nincs ideje sportolni, vagy gyógyszert szed.
2016. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok valamit: a kövér ember tudja, hogy kövér.
2016. jún. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha egy ismerőssel nincs jobb témád, akkor kár is találkozni. Voltam az érem mindkét oldalán, hidd el nem vágyik egy túlsúlyos ember az ilyenfajta kérdésekre. Majd ha akar, beszél róla.

(persze ha előnyére változott valaki, akkor azért illik szóvátenni)

2016. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem azért kérdeztem, mert a képébe szeretném vágni valakinek, hogy meghízott.


Amikor megyek család látogatásra, ha nem változott a súlyom, nem mondanak semmit a nagyszüleim, de, ha rám jön pár kiló akkor mindig megjegyzik, hogy "Nem vagy Te dundi?" vagy, hogy "Meg vagy hízva" vagy "Nem híztál?". Ha meg lefogyok, akkor meg "Le vagy fogyva" vagy "Nagyon sovány vagy".


És egyszer, amikor rámjött párkiló, akkor a szomszédom is mondta, amikor találkoztunk, hogy "Meg vagy hízva."


Tisztában vagyok a súlyommal, van otthon tükör, látom magam meg mérlegem is van, de akkor is, nagyon rosszul esik, ha megjegyzik, hogy meg vagyok hízva.


A fogyás megjegyzése nem zavar, mert bóknak veszem, hogy kemény munka, nemet mondás arra az ételre amit kívánok, stb végeredményét "dicsérik".

De most az, hogy a munkahelyemben váltott műszakban vagyok és ezért rám jött pár kiló, mert egyszer 10kor tudtam ebédelni, máskor délután ötkor, volt amikor meg hajnali egykor és mindig máskor aludtam, stb.

Vagy valami nagy bánat ért és nem figyeltem oda az étkezésemre és rám jött pár kiló...

Ilyenkor tudom, fogynom kell, diétázni kezdek és nagyon rosszul esik, ha megjegyzik a hízást...


Mostanában szerencsére nincs rajtam se plusz, se minusz.


Hallottam már am ismerősöket, hogy odaszólnak a másiknak, hogy "Híztál mostanában, nem?" meg olvastam is ilyent, ezért nem tudtam eldönteni, hogy ez tényleg természetes dolog, hogy ilyent mondunk és csak én vagyok túl érzékeny?

2016. jún. 29. 23:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem illik. De tahók mindig vannak.


Ez olyan, mintha azt mondanám, "nem kopaszodsz te egy kicsit?" vagy "mekkora pattanás van a fejeden!".

2016. jún. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!