Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért morcos ezért sok autós?

Miért morcos ezért sok autós?

Figyelt kérdés

Amikor van egy zebra de lámpa nincs,egyébként sok helyen van ilyen,a zebrán özönlenek,mindenki megy a kocsi meg áll és várja,hogy legyen már vége ennek a gyalogos menésnek egy kicsit,hadd tudjon indulni tovább a kocsi.


Látszik,hogy legtöbb autós nem szereti és morcos.


De miért?


Azt ne mondjátok,hogy azért amit leírtam ,hogy menne tovább,mert biztos nem ezért ugyanis ő a kocsijával ,ha két km -re van még a céljától,2 perc és ott terem míg a gyalogosnak kell 2-km-re 25 perc.



2016. jún. 29. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokszor éppen akkor érkezik az újabb hullám, amikor véget ér az előző, és kezdődik az egész előről.

Ugyanez a jelenség, amikor ki akarnak kanyarodni egy mellékutcából, és végeláthatatlan kocsisor özönlik a főúton.

Nem morcosság ez, inkább türelmetlenség.

2016. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
nem tudom, sokszor parasztok, dudalnak, vagy nem is allnak meg... kulfoldon az a termeszetes, hogy ha a zebra ele lepsz, maris megall mindenki, biciklistol a kamionig, es egy rossz szot nem szolnak, nem puffognak , stb, akarmennyi ember is kozlekedik at az atkelon.
2016. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A KRESZ szerint korlátlan elsőbbsége van, bár nem így megfogalmazva.

A jog az jog.

Ez így világos.

Kedves kérdező: mi a véleményed arról, amit ma láttam:

a gyalogos (egyszem, közel-távol nincs több) élve jogával úgymod megállította a csuklós buszt, mert neki elsőbbsége van.

Én is gyalog voltam történetesen és láttam, ha gálánsan elengedi a buszt, akkor 5 másodperccel később tudott volna átmenni (nem tudom hogy kerül ide, hogy 2km, 25 perc), mert a busz mögött nem jött semmi!!

Van (volna) úgymond udvariasság is, gyalogosként mindig így közlekedem...

2016. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eszter76 ***** válasza:
100%

A fiam iskolájának közelében van a buszpályaudvar és a vasútállomás is, az utcában pedig azt hiszem, 4 iskola. Ha pont elkapja valaki, amikor egymás után beérkeznek a buszok, vonatok a különböző irányokból (márpedig ez iskolaidőben reggel és délután is így van), az halálos. Ha ehhez hozzáteszem, hogy az utcából úgy lehet kijönni, hogy elsőbbséget kell adni - pl. 3-4 busznak és a mellette haladó autóknak, akik ráadásul elsőbbséget adnak az özönlő gyalogosoknak, akkor szerintem kezd érthető lenni, hogy itt nem 1-2 percről van szó.

Ennek ellenére szívesen megállok és átengedem az özönt. Morcos akkor leszek, amikor az özön után telefonját nyomkodó tizenéves ballag föl sem nézve, a többiektől messze lemaradva, viszont ügyesen áthidalva az egyetlen kis "lyukat", amin én, a gonosz autós átmehettem volna a következő özönnyi ember előtt, ha ő nincs, vagy legalább együtt halad a többiekkel. Gyanítom, hogy ha ekkor meglát a második özönből valaki, akkor azt hiheti, hogy rá vagyok mérges - pedig nem. :-)

2016. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Plusz még amikor a gyalogos fut a zebrához,arra lelépve meg már idegesítően lassítja lépteit. Majd ha te is vezetni fogsz,meg fogod ezt érteni.
2016. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!