Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen is ennyi mentálisan...

Régen is ennyi mentálisan beteg ember volt?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés,de nagyon érdekel,hogy szerintetek régen is ennyi mentális beteg ember élt,mint ma? Pl.pedofilok,skizofrének,vagy olyanok,akiknek valamiféle fétisük volt,pszichopaták stb.? Vagy ez már csak a modern kor velejárója,hogy most már minden második ember mentálisan mem egészséges?

Köszi a válaszokat! :D :)



2016. jún. 30. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom. Én pl szívesen ismerkednék mentálisan kevésbé épp nővel. Szóval én nem bánom, ha esetleg több van.
2016. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Én lefogadom, hogy most sincs egyébként annyi, mint pl. szociális fóbiára ráfogni azt ha valaki lusta, mint szembenézni a tényekkel.
2016. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*könnyebb ráfogni
2016. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ki lehet bírni ezt a világot ép ésszel?!

Rólam is azt hiszik, hogy beteg vagyok, mert az állatokat többre értékelem, mint az embereket és mert nyílvánosan meg merem szólítani azokat akik szennyezik a környezetet - szemetelnek, fölöslegesen járatják a motort, csak azért hogy menjen a kocsiban a klíma, ilyesmi.

Na meg vannak fétiseim ez igaz, de nem hiszem, hogy ezért bárkit is el kéne ítélni. Amíg nem okoz másokban és a környezetben kárt, addig nem tök mindegy mit csinál? Jah, ezért is hülyének szoktak nézni. Amikor áltam kint egy társasággal régen a suli előtt és elkezdtek kibeszélni egy nőt, azért mert "hát hogy volt már felöltözve" mondogatták, hogy "jaj de szép vagy" szarkasztikusan, meg ilyenek és néztek rám, hogy miért vagyok csendben. Mondom nem tök mindegy nektek hogy néz ki? Jobb dolgotok nincs mint ezzel foglalkozni? És akkor én voltam a hülye, aki nem tud beilleszkedni. Meg akkor is, amikor egy oszt társamat pécézték ki, aki nem csinált semmi rosszat, csak az volt a bűne, hogy ducibb volt és rózsaszín pólót vett fel, és mondtam nekik, hogy jó lenne leállni ezzel, nézzenek előbb magukra, mielőtt bárkit kritizálnak.

Istenem, hogy utáltak, de én imádtam, hogy láthattam őket megpukkadni. :D

2016. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, szerintem nagyban rátesz a mindennapi bizonytalanság, a mostani életkörülmények. Régen idejük sem volt embereknek ezen gondolkodni, és a család család volt. Most meg mindenki szét húz, mert az egyik külföldre megy, a másik meg kocka lesz és az interneten éli ki magát. Régen nem volt ennyi választási lehetőség, igen a korral fejlődik ki a mentális betegség is. Mármint nem az életkorral, hanem az épp aktuális korszakkal amit a politika és a helyzet diktál.
2016. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom. Annyi viszont bizonyos,hogy egyre újabb és újabb mentális betegségeket találnak ki/fel,ami nagyban növeli a statisztikát. Ilyenek pl.a személyiségzavarok. Ha rossz passzban vagy épp,simán rádhúzzák,hogy depresszív,meg passzív-agresszív személyiségzavaros.
2016. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Kérdező arra nem gondoltál hogy régen nem mérgezték a lakosságot ennyire mint most?Nem volt ennyi pánikbeteg,dawn kóros,kéz-láb nélkül születő ember!
2016. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most sincs több ,max egy nagyon kis százalékban. Inkább ott van a hiba ,hogy most sokkal hamarabb tudomást szerzel róla.

60-70 évekkel ezelőtt még a nagy hírek is több órába esetleg napba kerültek ,mire eljutottak a másikig ,most meg kevesebb ,mint 1 perc alatt bármit meglehet tudni ,hogy éppen mi volt 12000 kilométerrel arrébb.

Szerintem csak több lett az információ és ezért gondolod ,hogy több beteg ember van.

2016. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

#7, régen nem volt ennyi kéz-láb nélkül születő meg dawn kóros? Sokkal-sokkal több volt! És a halva született csecsemők, meg a csecsemők halálozási aránya is sokkal magasabb volt. Rengeteget fejlődött az orvostudomány, a legtöbb betegséget már tudják gyógyítani sőt, megelőzni pl. védőoltással! Nézz statisztikákat. Miben halnak meg évente a legtöbben? A vezető okok nem a degeneratív betegségek lesznek! Az emberiség sosem volt ennél ellenállóbb. A mentális betegségekről eddig nagyon keveset tudtak az orvosok, mert az emberiség nem volt olyan szinten, hogy ezzel törődjön. Ha csak 40évre visszamegyünk már egy nagyon más normarendszert látunk: A 60éves nagymamám 15évesen elment tanulni és kiutálták a faluból, amiért nem a földjükön kapált. Mit úrinősködik? Menjen szépen dolgozni.

Személyiségzavarokat meg nem állapítottak meg, mert régen az volt a normális, hogy halomra ölték a nem kívánatkos csecsemőket, kölyök cicákat, kutyákat. Szíjjal, bottal, vesszővel verték a gyerekeket otthon is, az iskolában is. A férfiak mentek a háborúba, ahonnét nyomorékon, éhezve, a halálfélelemtől megbolundulva tértek haza. Közben otthon a nőiket végigerőszakolta az ellenség. Nem volt mindez olyan régen.

Egy ilyen súlyosan beteg világban, teljesen normális volt a személyiségzavar. Mit állapítottak volna meg? Mit mondtak volna? Ne verjed annyira a gyerekedet, mert akkor agresszív lesz és megfojtogatja a kismacskákat? Érdekelte volna a szüleit?

Ahogy fejlődik az emberiség érzelmi intelligenciája, annál PONTOSABB diagnózisokat állít fel az orvostudomány, ezért jönnek be újabb és újabb fogalmak a pszichológiába. Az pedig egy teljesen más téma, hogy egy jól kitalált rendszert megmérgezi a képzetlen orvosok és ápolók hozzállása.

2017. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!