Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy megakarom...

Normális, hogy megakarom választani, hogy ki legyek? Ez megy már 13 éves korom óta.16/L

Figyelt kérdés
Néha tévé szereplőkre, legutoljára a final girls-ből arra, akit Nina játszik. Mármint ez a nagyszájú, törekvő, maximalista lány. De mivel ő nem biztosan rendelkezik olyan körülményekkel, mint én, ezért feladtam. Aztán jött a simán rossz lány, aztán rá jöttem, hogy ehhez túl csendes vagyok, és visszahúzódó. Akkor azt gondoltam, hogy maradok ilyen, de rájöttem, hogy ezt nem szeretem. Annyira bonyolult, de nem tudok úgy felkelni, hogy 'Na, ma önmagam leszek!" mert nem szeretek önmagam lenni. Viszont olyan szerepekbe bújok, aki nem is hasonlít rám. De igazából azt se tudom, hogy én ki vagyok. Tudom, hogy ez elég beteges, de nem tudom abbahagyni.
2016. júl. 1. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem az a baj ezzel, hogy beteges, hanem az, hogy így nehezen lesz ép emberi kapcsolatod. Hisz senki nem arra kíváncsi, milyen nem vagy.
2016. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első! Ez nem igaz. Mindenki ugyanazt a sablont várja. Ha kilógsz, akkor különc vagy és kinéznek.

Úgyhogy ha amúgy magadat adnád, akkor is meg kell játszanod magad a felnőttek világában. Szerintem vedd fel azt a szerepet, amit mindenki szeret és sokra viszed majd...

2016. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy nem akarom az unalmast. Mind szélsőséges. Tudnék átlagos lány lenni, de akkor reggel felkelek, és úgy érzem nem kell harcolnom semmivel, és olyan rossz érzés jön rám. Mert az átlagos emberek általában nem rontják el a dolgokat, én meg mindig. (Na jó, rohadtul nem értem már én se magam.:D)
2016. júl. 1. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mindenki ugyanazt a sablont várja."


Elég rossz embereket ismerhetsz.

2016. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha magadra erőltetsz egy szerepet, eljátszol egy tucat olyan viselkedési formát, ami köszönőviszonyba sincs azzal, amilyen te vagy, abból maximum pofára esés lesz.
2016. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég rossz emberek vannak. Szerencsés vagy, ha te ezt nem látod :D

Amúgy ez a társadalmi elvárás. Mindig legyél mosolygós, jókedvű, kedves, bátor, határozott és magabiztos. Ez az alap. Aztán ezen felül vannak az egyebek.

Akkor viszont pont magad ellen hívod ki a sorsodat, nehezebb lesz így az életed, pedig az átlagos embereknek se könnyű. De semmi baj, te legalább élvezni fogod. :D

2016. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mikor megpróbálok kedves, jó fej lenni, mindig rájövök, hogy felesleges, és ahogy próbálom visszafogni magam, attól egész nap szar a kedvem. Néha elég bunkó vagyok, de utálom bántani az embereket, és nagyon félek a véleményüktől. Aztán még az is, hogy még a hangomat is alig merem felemelni, de néha kegyetlenül betudok szólni az embereknek, ha felidegesítenek. Tele vagyok ilyen ellentétekkel. Valaki vagy azt hiszi, hogy nagyképű vagyok, valaki meg azt, hogy csendes, és félős. De hát csak nem lehetek egyszerre a kettő. Közben meg igazából mindenki leszar, aztán arra jutok, hogy csak egy nyomorék vagyok, élet nélkül. És, hogy ne érezzem ezt úgy bújok a szerepekre.

Vagy nem is tudom, olyan zavaros.

2016. júl. 1. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:

De látom, csak leszarom őket. És leszarom azt is, mit várnak el az emberek, már ha elvárnak egyáltalán valamit. Mindig magamat adtam, ezután se lesz másképp. És rühellem azokat, akik olyannak akarnak látszani, amilyenek valójában soha nem voltak.


De nekem 8.

2016. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát engem rühellj, most így nem igazán zavar.

Amúgy, ha mindenki elhagyna, mert önmagamat adom, azt nem bírnám ki, szánalmas, de szükségem van arra, hogy megjátszam magam.

2016. júl. 1. 23:14
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha mindenki elhagyna, mert önmagamat adom, azt nem bírnám ki"


Ez a lényeg szerintem, ezt kéne legyőznöd. Abba tévedsz, hogy nem veszed észre, hogy a szerepeid is te vagy! Attól még, hogy megjátszásból szólsz be valakinek, még ugyanúgy megtetted. A tetteid határoznak meg. Senki sem azért bunkó, csendes, okos, kedves, vagy nagyszájú, mert ő így született. Nem azért olyan, mert valami ellenállhatatlan belső késztetése van, hogy olyan legyen. Mindenki választ magának egy utat. Mindenkit a választásai határoznak meg.


Az a baj veled, hogy egyrészt, nem tudod mit válassz, másrészt félsz választani. Félsz ilyen lenni, félsz olyan lenni. Félsz semmilyen se lenni. Elárulok valamit, olyan ember sincsen, hogy átlagos. Mindenkibe van valami átlagtól eltérő. Az unalmasnak nevezett ember is csak egy valamit csinál, és máris nem unalmas.


Ne aggódj, ez a te korodban még normális szerintem. Járj sokat társaságba, próbálgasd milyen szerepekbe érzed legtermészetesebben magad. Illeszd az alkalomhoz, de mindegyiken finomíts kicsit, ne legyél kicsapongó. És fektess le bizonyos értékeket, meg követelményeket. Mi az amit biztos el akarsz érni? Mi az, ami biztos nem akarsz lenni? Ezek mentén aztán lassan lehiggadsz majd. Persze sokat segítene, ha értelmes dolgokkal kötnéd le magad. Bármi hasznos hobbi, sport, nagyban segít, hogy ne filózz ilyeneket egész nap.

2016. júl. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!