Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire boldog élet? Végződhet öngyilkossággal?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy valaki egyedül él egy nagy házban, elit környéken, luxusautója van, nem is dolgozik, mégis mindent megvehet, amit akar, oda utazhat, ahova akar... Viszont van egy pszichés betegsége: szociális fóbia. Állandóan az érdekli, mások mit gondolnak róla, ebből már elege van, de nem tud megváltozni, mert még a pszichológushoz sem mer, lusta elmenni. Egész nap ki sem mozdul otthonról. Még szerelőt sem nagyon mer hívni, ha valami elromlik. Ha emberek között kell lennie, úgy érzi le van blokkolva, fél. Csak az otthona kényelmében tud önmaga lenni. Tulajdonképpen szeret bevásárolni, nyelveket tanulni, olvasni, néha sétakocsikázik a környéken, vagy néha más városba is elmegy nézegetni az épületeket, utcákat, a kilátást. Nagyon irigyli a többi embert, és mindig megállapítja, hogy ő teljesen más, kérdezi magától: Miért nem tudok én is ilyen lenni?

2015. febr. 18. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg tesz is valamit annak érdekében, hogy elmúljon az agybeteg nyomora, vagy csak sajnálja magát és várja a sült galambot?


"de nem tud megváltozni, mert még a pszichológushoz (...) lusta elmenni"


Ja? Akkor forduljon fel.

2015. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valakinek ennyire fóbiája van, hogy nem mer szerelőt sem hívni, az nem hinném, hogy ekkora vagyonra szert tudna tenni. Persze lehet örökölni is, meg lottó ötös, de élethosszig nem tartható fenn ez az állapot - mert gondolom ahhoz is eléggé fóbiás, hogy dolgozni menjen.

Pszichológushoz LUSTA! elmenni! -.-

Gondolom el tudnád viselni ezt a gazdagságot.

Miért szeretnél ilyen lenni?

Egyébként szerintem végződhet öngyilkossággal. Sokáig voltam egyedül, borzasztóan bedepizik tőle az ember.

2015. febr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok, némi különbséggel: pénzem nincs; egy szerelőt ki merek hívni, mondjuk bármilyen telefonhívás előtt fél óráig idegeskedek, hogy merjek-e telefonálni. A leírtak többé-kevésbé igazak rám, elég sűrűn megkérdezem magamtól, hogy miért nem tudok átlagos lenni? Nem kell több, de tényleg, átlagos akarok lenni. Nem akarok idegeskedni mert buszra kell ülnöm, mert be kell vásárolnom, mert emberekkel kell beszélnem, mert meg kell védenem magam, mert élnem kell. Nem akarok idegeskedni azon, ami egy átlagembernek sosem okoz gondot. Aki nem éli át, az nem tudja mennyire rossz így élni.
2015. febr. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre mondják, hogy a pénz nem boldogít.


A betegségből meg ki gyógyulni, vagy legalább is elfogadható szinten tartani, csak azért ugye lépni is kéne valamit.

2015. febr. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémát.

Keressen valakit (oké, ez most egy picit elrugaszkodott kijelentés egy szociális fóbiás számára), aki elfogadja és vissza tudja vezetni az emberek közé. Egy barátot / barátnőt, vagy vegyen fel egy komornyikot / sofőrt / társalkodót - ha már ennyi pénze van. Mindegy; csak kezdjen el kommunikálni és rendszeresen kommunikáljon vkvel.


Lehet agonizálni és lehet problémát-megoldani. Akinek mindehhez még az anyagi háttere is megvan, ott csakis az akarattal lehet probléma... szerintem.


Egyébként; szorítok neki, hogy kikeveredjen a katymaszból!

2015. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van olyan ember, aki így is képes boldog életet élni, én biztosan megkattannék. Szóval szerintem simán végződhet akár öngyilkossággal is. Kicsit olyan, mintha jó dolgában nem tudna mit csinálni, hiányoznak az életéből a kihívások. Van jó néhány ellentmondás is a leírásban pl. ha annyira szoc. fóbiás, hogy szerethet vásárolni? Ott azért sok ember van. Ha annyira irigyli mások életét, miért nem tesz, azért, hogy neki is olyan jó élete legyen? Ha olyan sok pénze van, házhoz hívhatná a legjobb terapeutákat, hogy segítsenek rajta. Összességében önsorsrontónak vagy gyávának nevezném az illetőt.
2015. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kizcar ***** válasza:

Az öngyilkosság nem megoldás csak menekülés.

Nekem is ugyanaz a problémám mint a kérdező által leírt személynek, a különbség csupán annyi, hogy én még csóró is vagyok. Nekem csak egy rohadt biciklim van. Tehát a kérdésben szereplő egyén még nincs is olyan rossz helyzetben.

Ha annyi pénze van a delikvensnek, akkor ne legyen lusta és egy kicsit gyűjtsön bátorságot, menjen el a legjobb pszichiáterekhez, pszichológusokhoz. De ne házhoz rendelje őket, hanem igen is menjen el az orvos rendelőjébe! Csak akkor fogja tudni legyőzni a fóbiáját ha szembenéz a félelmeivel. Ha otthon marad akkor garantáltan soha nem fog kigyógyulni. El kell járni orvoshoz és emberek közé társaságba. Szóba kell elegyedni más emberekkel. Egy idő után pedig a fóbia erőssége csökkenni fog, mivel gyakorolja a társas életet azáltal, hogy emberek közé jár. Sajnos máshogy nem megy. Tudom, mert mint ahogy az elején leírtam, nekem is ugyanez a bajom.

Egy pókfóbiás is csak úgy tudja legyőzni a félelmét, ha a kezében megfog egy pókot, és ezt rendszeresen teszi.

A szociális fóbia ne legyen ok az öngyilkosságra, pláne ha az ember gazdag és vannak lehetőségei.

Cselekedni kell a gyógyulás érdekében, nem otthon lustálkodni. Tisztában vagyok vele, hogy nehéz, de sajnos nincs más megoldás.

2015. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!