Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akkor én most lúzer vagyok?

Akkor én most lúzer vagyok?

Figyelt kérdés

Hosszú éveken át (kb. 8 éves koromtól) a legteljesebb mértékben számítógép (ill. technika) függő vagyok. Az osztálytársaim régen úgy beszéltek rólam hogy "egy k*csög gépb*zi begyepesedett kocka". Nem nagyon foglalkoztattak a bulik, szórakozás meg ilyenek, hanem szabadidőmben inkább a számítógépre ill. az ehhez kapcsolódó dolgokra szenteltem időt. Középsuli végére az egyik tanár azt mondta rólam, hogy "egy elvetemült fanatikus szakbarbár vagyok". Továbbá egy pár tanár még ezen kívül hozzá tette, hogy ha ilyen életmódot folytatok nagyon sok szociális dologban hatalmas hiányt fogok szenvedni. (Szerintem igazuk volt.) Már lassan fél éve dolgozok egy internetszolgáltatónál (viszonylag jók a körülmények és a fizetés is) és ott se nagyon tudok az emberek felé nyitni, meg szerintem nem is nagyon kedvelnek engem. Egyszerűen nem vagyok valami társasági ember. Néha úgy érzem, mintha lemorzsolódtam volna a közösségi dolgokról. Sosem volt még barátnőm (emiatt is rengeteget csesztettek a suliban ahogy csak lehetett) és úgy érzem, hogy már nem is lesz.

Most, hogy szabadságon vagyok, úgy döntöttem, hogy nem fogok gépezni (bár most is be van kapcsolva), hanem megpróbálom az eddigi életemet átgondolni, hogy mit hol rontottam el, vagy hogy jobban is csinálhattam-e volna pár dolgot. És arra jutottam, hogy lehet hogy szakmailag viszonylag jó vagyok, de emberileg, szociálisan viszont a béka segge alatt (se) vagyok. A jövő évben ezen gyökeresen szeretnék változtatni.

Mit tudtok tanácsolni, hogy jobb legyen? Tulajdonképpen hatalmas lúzert csináltam magamból az elmúlt éveimben?

21/F



2014. dec. 22. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem csináltál magadból lúzert, csak eltolódtak nálad nagyon az arányok. Az már fél siker, hogy magad is belátod a problémát és tenni akarsz érte.


Mit tudunk tanácsolni?

Keress más hobbit is magadnak. Biztos van olyan dolog, ami érdekel. Ez lehet valami tanfolyam, klub, akármi.

2014. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De milyen hobbit? Egyrészt nem igazán értek tulajdonképpen semmihez, másrészt úgysem tudnám kivel művelni bármi is legyen az. Meg ahogy jönnek az ünnepek és évről évre abszolút egyedül telnek el ezek az időszakok, egyre jobban erősödik bennem az az érzés is, hogy egy semmirekellő vagyok ráadásul nem kellek én már senkinek. (Meg hát ki képes elfogadni egy egy k*csög gépb*zi begyepesedett kockát" vagy egy "elvetemült fanatikus szakbarbárt"?)

Az az érzés fog el, hogy eltelik lassan az idő, elmegy körülöttem az élet, én meg csak maradok egy helyben és egy nyámnyila, semmitmondó, jelentéktelen valami leszek.

2014. dec. 22. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell értened semmihez, ahhoz, hogy hobbid legyen. A hobbinak ez a lényege. Találj valamit, amit szívesen megtanulnál, vagy megismernél néhány óra keretében és fizess be valamilyen tanfolyamra. Én pl mikor új városba költöztem, jógázni jártam el, hogy embereket ismerjek meg. Működött :) Járhatsz kirándulni, vagy klubokba, esetleg sportolni valahová, ahol csoportokban vannak az emberek. Pl tánc.

Hiába keresel olyasmit, ami a komfortzónádon belül van, most olyan lépéseket kell tenned, amik kimozdítanak onnan, így szokatlan, merésznek tűnő dolgokba kell belevágnod, ha ki akarsz mozdulni a holtpontról. Nincs semmi szégyen abban, ha eljársz valahová, hogy emberek közt légy, sőt ez meglehetősen általános dolog. Járj el valamilyen tanfolyamra, vagy csoportba és meglátod, ha megismerkedsz egy-két emberrel, a többi megy magától.

2014. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Még csak 21 eves vagy, ne temesd el magad. Tudom nehéz barátokat találni, ha mar nem jár suliba az ember. Esetleg még tanulhatnal es mondjuk pont informatika szakirányba, mivel ahhoz értesz. Ott könnyebben találsz barátokat, biztos lesznek nyíltabb emberek hasonló érdeklődési körrel, akik jobban megértenek, nem gúnyolnak ki.
2014. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

"Hosszú éveken át (kb. 8 éves koromtól) a legteljesebb mértékben számítógép (ill. technika) függő vagyok. Az osztálytársaim régen úgy beszéltek rólam hogy "egy k*csög gépb*zi begyepesedett kocka"."


Ők a lúzerek. Komolyan, annyira utálom az ilyen embereket. Én soha senkire nem mondom, hogy lúzer, csak arra, aki mást bánt. Azért, mert szerintem ha valakit lúzernek nevezünk, akkor feltételezzük, hogy az általunk jónak tartott életszemlélet a helyes csak.

Én 21 éves nő vagyok, és nem tartalak lúzernek, de őszintén engem kissé untatnál, mert engem meg épp hogy nem érdekelnek ezek a dolgok. de ha pl ugyanennyire szeretnél valamit, ami engem pont érdekel, máris érdekes lennél te is. Szóval ki mondja meg, hogy lúzer vagy-e? (Megjegyzés: kérlek, ne írj csajozós privát levelet, van barátom. Bocsi, de néhányan már akkor is írnak, ha csak megemlítem, hogy nő vagyok.)


Paul McCartney: "Régen pár emberről azt gondoltam, hogy fura. Ma már azt gondolom, hogy akik másokat furának neveznek, ők a furák."


Tanácsom: szilveszteri fogadalmak, nem egy, hanem több. Én is hasonlóan voltam hozzád, de nekem az volt a bajom, hogy mindig mindent halogattam. És évek teltek el eredménytelenül. Összeírtam a dolgokat, amiket meg akarok csinálni, és 90%-ukat megcsináltam. Elkezdeni nagyon nehéz, de egy idő után azért csinálod, hogy ne szegd meg. Mindig összeírtam, mennyire voltam sikeres. Azt mondják, ha sok figyelmet szentelsz 1 elhatározásnak, sikerülhet. van, aki így fogyott le. És nekem voltak olyan fogadalmaim is, amiket elvileg nem lehet befolyásolni, pl. hogy nem leszek nagyon izgulós (vizsgák, állásinterjúk). Elvileg ezt nem lehet befolyásolni, mégis sikeresnek érzem.


Amit érdemes megfogadnod, az az, hogy ha legközelebb meghívnak valahová, igent mondasz. összeírod, mi az, ami régóta érdekelne, de sosem csináltad, és még van esélyed. Pl. mindig is akartál nyelvet tanulni. Vagy táncolni tanulni. Azt mondod, enm keresel rosszul, úgyhogy próbálkozhatsz ilyennel. Lehetőleg olyan dologgal, amit nem egyedül kell csinálni, mint pl. a gitározás. Menj el valami körbe. Nem tudom, olvasókörbe. Vagy ha szeretsz valami együttest, keress rá a Facebookon, van-e valami rajongói csoportja, és idővel találkozót szervezhettek. Biztos vannak olyan facebookos csoportok is, ahol számítástechnikát szerető emberek vannak. Ha nincs, csinálj. Ha úgy is érzed, nem érdekel semmi, azért valamit csak szeretsz egy kicsit.

És nem rossz szerintem az sem, ha végiggondolod, hogy tudsz a számtechről beszélgetni oylan emberekkel, akik nem értenek hozzá.

Kezdj el sportolni. Akár csoportban, akár egyedül. Ha sokat gépezel, rosszat tesz a hátadnak. Most még nem érzed, de idős korodban örülni fogsz neki.


Remélem, segítettem. És vanank nők is, akiket ez érdekel, pl. van ilyen barátnőm is, aki programozónak tanul.


Szóval hajrá. És nem vagy lúzer.

2014. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Még egy megjegyzés: szerintem vonzó az egy férfiban, ha valamiről szenvedélyesen tud beszélni. Akár arról, ha kis vonatokat gyűjt. nekem mindegy mi az, lehet egy együttes, egy hobbi, egy tudomány, nem kell, hogy én is értsek hozzá (persze az kell, hogy azért EGYEBEKBEN találjunk közös témát). Szóval ha tudsz is beszélni arról, amit csinálsz, és el tudod magyarázni a szépségeit, akkor az előnyödre is válhat.
2014. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Sztem mákod van, egy internetszolgáltatónál dolgozni maga az álom lehet :)
2014. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem, de saját magadból lúzert csinálhatsz bármikor, ha rosszul döntesz.
2014. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Nagyon hasonlóan éreztem magam én is! Viszont (FONTOS) én előbb kezdtem el pánikolni, hogy lemaradok a szociális dolgokról, 15-16 éves koromban már vastagon. Akkor döntöttem úgy, hogy onnantól nem játszom számítógépen úgy nyugdíjas koromig. És talán emiatt sem mélyedtem el nagyon az infós szakmában, és most töredékét tudom egy átlag infós tudásának. De talán nem is ez a szakma érdekel, csak egy bizonyos fokig. Annyira nem rossz, legalábbis munkahelyek és fizetések tekintetében. De a lényeg, hogy se szakmai, se szociális területen nem értem el sokat. Te legalább a szakmai tudást megszerezted, és érdekel. Most pedig gratulálok az elhatározásodnak, hogy új életet kezdesz.

28/f

2014. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
5-ös vagyok. Most az egyik válaszoló pontozott le (nem értem miért), vagy a kérdező, amiért a megszólítás nélküli hosszú, a nőket szidó 6 levelére azt válaszoltam, hogy mi közöm hozzá?
2014. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!