Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy vannak emberek akiknek meg kell halnia vagy más különben ő öl meg még több embert?

Figyelt kérdés

Láttam egy filmet a "fehér zaj 2" (castel sorozatból a főszereplő játsza a főszerepet)


Röviden és tömören arról szólt, hogy xy embernek meg kell halnia, vagy rá 3 napra ő öl meg több embert...



Személyes történeteket vagy bármit is hozzá fűzhettek.



2016. júl. 9. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak egy film.Mellesleg,az ilyen emberek betegek,nem tudják kiélni gyilkolási vágyukat 1 emberen,ezért még ha megölné is,tovább folytatná agyilkolászást,mert ez az életeleme.
2016. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogyha olyat akar megölni aki ártatlan, akkor igen, meg kell halnia.
2016. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a különvélemény c film is feszegeti ezt a dilemmát.

mert ugye amíg nem követi el a gyilkosságot,addig ártatlan.

és mint mindennel ezzel a jövőbe látó tudással is vissza lehet élni és vissza is élnének vele,ezért én előre senkit nem ítélnék el.

2016. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem a kérdést: ezen már gondolkodtam én is akkor, amikor olyan film megy, amikor 2 vagy több ember egy arénában küzd meg egymással (pl.: Raze). Mivel civilizált társadalomban próbálunk élni, ezért csak akkor léphet a jog, ha "már" megtörtént a baj (pl.: egy áldozat után). Ekkor lép(het) be a jog, ami országonként más és más: vagy engedi a halálbüntetést, vagy helyette a kényszergyógykezelést, vagy a börtönt, esetleg munkatábort. Az önbíráskodás nem lehetséges, de az élet néha felülír mindent. Ha 1× elindul az erőszak, akkor sajna nem feltétlen van megállás, ezért szerintem csak a jognak, az illetékes szerveknek van/lenne hatóereje lépni.
2016. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!