Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha szociális...

Mit tegyek, ha szociális fóbiám miatt nem merek focizni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

"Korai éveim" (5-14) alatt nálam minden a fociról szólt. Hétvégente mindig néztem a spanyol bajnokikat, heti 3x fociedzésen voltam, majd 13 éves koromban egy szezon erejéig meccsekre is jártam..

Igazából belegondolva semmit nem szerettem úgy csinálni, mint focizni. Volt egy kisebb kör, ami néha változott ugyan, de igazából az általános iskolás barátaim kb 70%-át focival kapcsolatos dolog miatt szereztem.

Aztán 14 évesen túlkoros lettem az U13-as csapatba, az U15-be pedig nem akartam még menni, mert ott alig ismertem valakit és mindenki nagyobb volt nálam. Ezért akkor abbahagytam a dolgot.. Mivel 2 legjobb focis barátom is akörül költözött el, ezért már néznem sem volt miért, mert nem nagyon volt olyan akivel napi szinten megbeszélhettem volna a dolgokat.


Eddig is nagyon hiányzott, de nem akartam/mertem visszamenni, mert már gáznak érzem magam, hogy több mint 2 évet kihagytam. Ráadásul nagyon félek, hogy mit szólnának hozzám a régi barátaim, meg az új arcok.

Szociális fóbiám van, ezzel soha nem szoktam problémázni, mert igazából nem zavar, de most nagyon megutáltam és felidegesítettem magam ezen...

Egy régi haverom elhívott focizni, és nemet mondtam, mert iszonyatosan félek, hogy kik lesznek ott, mi lesz ha elrontok valamit, mert tényleg évek óta nem voltam labda közelében..


Nagyon idegesítő ez a dolog, de egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni..


2016. júl. 10. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez biztos, hogy szociális fóbia? Diagnosztizálta valaki?


Nekem is van szociális fóbiám, de amikor durvább volt, akkor még a boltba is féltem egyedül elmenni.

2016. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Durva,hogy félsz az ismeretlen emberektől,de tőlünk kérsz tanácsot.Nem bántásból írom,csak tök fura :D

A tanácsom a következő:nyugodtan menj el focizni.Nem tudom milyen társaság lehet,de előre ne írd le őket.Lehet tök jó arcok,és még bénábbak is nálad fociban.Ha meg elrontassz valamit,nem úgy ment mint régen és megszólnak érte,van egy szép szád,amit arra találtak ki hogy visszaszólj valami kreatív beszólást :D Ha meg nagyon nem jött be ezzel a társasággal a foci,akkor se dől össze a világ.Ha legközelebb is hívnak nyugodtan mondhatsz már nemet.

De én őszintén gondolom,hogy ismeretlen emberek miatt nem érdemes feladni a hobbidat!

2016. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!