Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is "spicli"...

Szerintetek is "spicli" vagyok? Már a barátaim is megvetnek.

Figyelt kérdés

Ma voltam az élelmiszer ellenőrző hívatalban és bejelentést tettem,mert szabálytalanságot tapasztaltam ahol vásároltam amit nem szabad csinálni.

Mivel már korábban is jelentettem be éttermet stb,ma már harmadjára jártam az élelmiszer ellenőrző osztályon,ott már ismernek az ellenőrök is és mondták,hogy azért tart itt az ország ahol,mert senki nem hajlandó bejelentést tenni,ha szabálytalanság van egy üzletben és jó,hogy van olyan ember,pl. én is,hogy igenis bejelentést tettem és mondták,hogy ha több ilyen ember tenne panaszt,a több boltban tudnának javítani a minőségeken de ne ebbe mmenjünk bele,hanem,hogy ezt elmondtam egy-két barátomnak,amit tettem és lenéztek,hogy normális vagyok én,meg hogy besúgó vagyok,holott nekik miért fáj.nem őket jelentettem sehol.


Lespcliztek stb.


Miért vagyok rossz ember,azért,ha valamit jelentek,ha nem jó?

Az élelmiszerrel játszani nem szabad.


Magam alatt vagyok teljesen,hogy majdnem elfordulnak a barátaim is tőlem meg lespicliznek.


Tényleg ennyire rossz ember vagyok?

Ti mit gondoltok? Ne emésszem rajta magam?



2016. júl. 12. 21:23
 1/6 Üres tükör ***** válasza:
78%

En az ellenorokkel ertek egyet, akik azt mondtak neked, hogy jol teszed, hogy bejelented ezeket az eseteket.

Nem vagy emiatt se spicli se rossz ember, csak egy felelossegteljes allampolgar.

2016. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
undorító
2016. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi volt pontosan a probléma.

Mert ha pl egyszeri nem olyan nagy dolog és egyszeri emberi mulasztásnak betudható, nem kellene egyből felnyomni, hanem mondjuk szólhatsz ám a helyszínen a boltban is. Hidd el, hogy azonnal intézkednének...

Szerintem sem teljesen normális, ha például az van, hogy minden szir-szarért a felügyeleti szervükhez futsz., holott megtehetnéd, hogy nekik szólsz először ( és mivel tudják, hogy megvágnák őket, 99%-ban AZONNAL intézkednek is, ki gondolta volna..).

Példa: volt, hogy a tej amit vettem, lejárt. Ráadásul egy hete.. Rögtön vittem is vissza a blokkal, és szóltam, hogy bocsi, de ez mi, meg ez nem lehetne már kint és oda kéne figyelni, különben bünti is jöhet stb. Nem győztek bocsánatot kérni és cserélték is. Ennyi. Ott abbana boltban ez egyszeri dolgo volt.


De például a CBA-va már elég sokszor jártam pórul, pl penészes lejért körözött, ami valószínűleg újradátumozva lehetett, tekintve h a csomagolásán még 1-2 hétig jónak kellett volna lennie.. Volt, hogy a szendvics volt szar.

Itt mivel már nem az első és köztudott, hogy ők szarnak bele (már bocs,nem lehúzni akarom, de ahogy írom, saját tapasztalat...) ott már én is eldöntöttem, hogy megérdemlik ezek után, h le se szarják mit tesznek ki, hogy megvagdossák őket, hátha előbb utóbb normálisan kezelik majd ezeket a dolgokat.


Tehát ha indokoltnak véled, lehet jelenteni, de az nem normális, ha konkrétan már ezt keresed, hogy ma melyikkel csesszél ki és mi nincsen rendben.. Gyanítom te kicsit az utóbbihoz húzol, ami egy elég antipatikus emberi vonás, igen.

2016. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Bocs az elgépelésekért*
2016. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem spicliség.

Definíciójára keress google-n.

"Miért vagyok rossz ember,azért,ha valamit jelentek,ha nem jó?"

E kérdésnek nincs alapja. Te is tudod nem vagy az, így nem lehet miértjére kérdezni.

Neked nincsenek s sosem voltak barátaid. Érdemes lenne ezt realizálnod. Egyenlőre ismerőseid vannak.

"Tényleg ennyire rossz ember vagyok? "

Mennyire?

Egyébként nem vagy az.

Azt gondolom, keress normális embereket magad köré s ne foglalkozz agyhalottakkal.

2016. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az osztálytársaimat mártom be ha valami rosszat tesznek.
2021. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!