Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire anyagias a világ? .

Miért ennyire anyagias a világ? .

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szerintem az alsó középosztályba tartozunk. Néha elfog az irigység, amikor az egyik osztálytársam, akinek a nagyszüleinek igen jól megy (adócsalás khm, nagyapja sitten ül), hogy villog a 200 ezres Samsung telefonjával,a márkás ruháival,meg a kocsijával, hogy ő azzal jár be a suliba. A hülyéknek miért megy ilyen "jól"? Az én szüleim kidolgozzák a belüket, mégsem tehetjük meg azt, hogy teljes összegben pl egy 150 ezres laptopot megvegyünk, ezek meg kettőt is vesznek, az egyiket ajtótámasznak..

2016. júl. 13. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

miért ezzel vagy elfoglalva?

ne mások élete érdekeljen, inkább örülj annak amid van, ha szeretnél többet tegyél érte, de ne másokat nézz!!!

a te életed, a te boldogságod, más meg rád irigy, mert mondjuk éhezik...szóval neked sem olyan rossz...


23F

2016. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a világ, igazságtalan.
2016. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én teszek érte, keményen tanulok, csak néha úgy érzem hogy tök felesleges, más tanulás nélkül több dolgot ért el eddig az életében, mint én..
2016. júl. 13. 09:44
 4/8 anonim ***** válasza:
"Miért ennyire anyagias a világ? ..... A hülyéknek miért megy ilyen "jól"?" Kérdésedre te tudod leginkább a választ.
2016. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát tudod, lehet valakinek a szülei tanultak munka meg gyereknevelés mellett.


És lehet, hogy ezek a szülők félre tudnak rakni egy pesti lakásra + a 2 gyerek egyetemi taníttatására, de még így is keveslik azt, amit elő tudnak teremteni.


Egyébként azért ilyen a világ, mert ősember korunkban annak volt sok vagyontárgya, eszközei női stb. aki a legerősebb volt. És ez az ösztön ma is így van, hogy meg akarjuk mutatni, ki a legéletrevalóbb.

2016. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem a világ anyagias, a benne élő emberek azok.


Amúgy meg mit irigykedsz rá? Majd ő is a börtönbe kerül a nagyapja után.. akkor is irigykedni fogsz rá?

2016. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"más tanulás nélkül több dolgot ért el eddig az életében, mint én"

Na, ezt rosszul gondolod. Ha valakinek drága telefonja, autója, lakása van, de nem ő tett érte, akkor azt nem "érte el az életben", hanem a segge alá tolták. Ha még büszke is rá, meg villog vele, akkor szánalmas.

Tanuld meg azt becsülni, amiért te magad küzdesz meg és érsz el, mert különben megkeseredett életed lesz ilyen felfogással. Ezt nem bántásból írom, de tényleg, nagyon rossz világszemlélet az, ahogyan most látod a dolgokat.


Bocsi, hogy ezt írom, de nem a világ anyagias, hanem te. :)

2016. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így nőttem fel, elég rossz érzés, de hagyd... az emberek nem fognak változni, pénz orientáltak, találd meg azt ami téged boldoggá tesz, és ez a legkevésbé sem fog érdekelni:)
2016. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!