Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lett velem de egy pár napja nagyon ingerült vagyok. Idegesítenek az emberek, még azok is, akiket egyébként bírok és akikkel jóban vagyok. Már több embernek is beszóltam, vitázásokba kerültem, pedig egyáltaln nem szoktam ilyet csinálni. Nem tudom megmagyarázni az okát és nagyon idegesít mert én nem szeretnék ilyen lenni. Mi lehet az oka?

18/F



2016. júl. 14. 19:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Lehet hogy most ez furán fog hangzani, de például ma is többször felcsesztem magam szimpla facebook posztokon. Semmi érdekes nem volt, csak egy kép de mégis valami furát éreztem. Normál esetben még likeoltam is volna, de most felment bennem egy kicsit a pumpa és inkább továbbtekertem. Egyszerűen nem értem
2016. júl. 14. 21:16
 12/17 Nagyika65 válasza:

Szia!


Szeretettel ajánlom, hogy valamelyik anonim lelkisegély vonalat hívd fel és jól beszélgessétek ki, amit talán nem dolgoztál fel igazán...

Más "elsüllyeszetni" és más feldolgozni egy válsághelyzetet. Ha kéred, ajánlok is konkrétan egy-két ilyen vonalat, de szabadon választhatsz is magadnak. Ezeken a vonalakon lelkes, hozzáértő emberek ülnek, akik mindenféle vájkálás nélkül hozzásegítenek téged ahhoz, hogy meg tudj bocsátani (a vétkesnek, vagy akár önmagadnak is)és így rendbe tudjon jönni a lelkivilágod is.


Egy történetet hallottam, hadd bátorítsalak ezzel:

Egy teológus prof azt kérte a hallgatóitól, hogy hozzanak egy kg krumplit a táskájukban és ne vegyék ki addig, amíg nem szól. A hallgatók megtették, és cipelték a súlyt, de a prof nem szólt aznap délután, sőt másnap sem. Ez így ment a hét végéig. A krumplik megfonnyadtak, megbüdösödtek...ekkor már mindenki lázadozott, végül szóltak, hogy elég lesz! A prof ekkor ezt mondta:

-Ezt azért csináltam, hogy megmutassam, hogy működik a harag. Először is nehéz és egyre nehezebb. Elveszi a helyet az élet lényeges és hasznos dolgaitól. Ráadásul akörül az ember körül, aki telve van haraggal, a keserűség szaga árad, nem jó közel menni hozzá.

Kérem, bocsássanak meg azoknak, akikre haragszanak...


Békességet és örömet kívánva üdvözöllek:

Nagyi

2016. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Nagyika nagyon jo dolgokat mond. A megbocsatas talan a legfontosabb dolog az eletunkben.A peldaja is jo, de vannak mas peldak is, amiknek ugyan ez a lenyege.

Amit meg hozzatennek, hogy hogy kezeld helyen a dolgokat. Igen a targyilagos tenyfeltaras fontos resze a "gyogyulasodnak". Egy mely baratsagot elveszteni, az hasonlo, mint egy halal eset. Nagyon hasonlo. A halal az teny, nincs mit tenni vele. A baratod elment (szamodra halott). Ha vitatkozol, hivd fel. Ha tudomasul veszed hogy nincs visszaut, akkor pedig "halottakrol jot vagy semmit". Vadaskodni, duhongeni lehet ugyan, de mi ertelme van? Engedd el a baratod! Kivanj neki jo egeszseget es boldog eletet! Mindezt a lelked melyebol oszzinten. Mindezt minden alkalommal mikor eszedbe jut. Meg fogsz konnyebbulni!

2016. júl. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Igazából én leginkább azt szeretném hogy minden úgy legyen ahogy régen volt..

2016. júl. 17. 01:04
 15/17 Nagyika65 válasza:

Nagyon megértelek. Nyilván szeretnéd "visszarendezni" a dolgokat abba az állapotba, amikor még nagyon jó volt minden.


Nem biztos, hogy tudsz a helyzeten, a körülményeken változtatni. Legtöbbször nem tudunk. Önmagunkkal azonban van dolgunk. Azzal tudunk foglalkozni, hogyan viszonyulunk a kialakult helyzethez, tanulunk-e belőle és el tudunk-e jutni odáig, hogy az élet megy tovább, Lesznek új találkozások, új kihívások. Nyilván ehhez idő kell, nem lépünk át könnyen olyan kapcsolatokon, amelyek meghatározóak voltak az életünkben.


Ezért lenne jó valakivel, akiben megbízol átbeszélgetni a dolgot. A segélyvonal pedig olyan lehetőség, amikor egy segítőkész kívülálló támogatásával tudod feldolgozni a történteket.


A legnagyobb csapda, amit ilyenkor megél az ember: "engem soha többé nem fog így szeretni senki", vagy "nem kezdek új kapcsolatokat többé, mert ugyanígy fogok járni"...stb. Ez hazugság, nem szabad belelovalni magad ilyesmibe. Ha valaminek vége, nyílik egy újabb ösvény, amin haladni lehet. Miközben az ember elemzi, emésztgeti a történteket, előbb-utóbb eljut a maga számára fontos tanulsághoz és ha megszívleli, amire a helyzet tanította, nem feltétlen kell megismétlődjön. Ha nem sikerül tanulni semmit, csak dacos-durcás gyerekként megyünk tovább cipelve az igazságtalanságérzetet, újból előáll a helyzet... és csak csodálkozunk "Miért jut nekem mindig pont egy ilyen?"


A nehézségek értünk vannak, megedzenek, szembesítenek a bűneinkkel, hibáinkkal, egyúttal lehetőséget teremtenek a változásra.

Fel a fejjel! Nyár van, feltételezem, hogy fiatal vagy és sok öröm és szépség vár még rád - indulj, lásd meg a neked elkészített ajándékokat! A gyógyulásban pedig az segít leginkább, ha észreveszel másokat, akiknek segíthetsz, akik éppen lecsúszóban vannak és egy jó szóra vágynak tőled... mert az is kell, hogy ne önmagunk körül forogjunk.


Áldást, gyógyulást, örömet!

szeretéssel:

Nagyi

2016. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretned, hogy minden ugy legyen ahogy volt, akkor csinald ugy ahogy addig... Mi a valosag? Vissza tudsz menni abba az allapotba? Ha igen, vagy legalabb van ra esely, akkor hajra. Nagy levego, es megbeszeled a baratoddal az erzeseidet, velemenyed. Ha nem tudsz visszamenni, akkor a dolog "halott" es temesd el,vedd tudomasul.

Egyebkent kutya harapast szorivel ...... esetleg keress egy masik baratot, vedd korul magad tarsasaggal. A lenyeg, hogy ne maradj egyedul es ne orold magad :) Azok negativ gondolatok, nagy reszt onsajnalat es ezek csak olyan erzeseket hoznak letre, amik lehuznak.

2016. júl. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 18. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!