Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire gondoljátok...

Ti mennyire gondoljátok rossznak azt, ha valaki introvertált?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Nagyon szeretek egyedül lenni, sokszor van olyan, hogy ha huzamosabb ideig nem lehetek egyedül, nagyon elkezdek vágyni rá.

Sokszor viszont nagyon igénylem a társaságot, ilyenkor rengeteget beszélek, elmegyek ide-oda (koncertekre főleg).

Általában a csendesebb emberek közé tartozom, idegenek társaságában ideges vagyok, ezért folyton mosolygok, és kevesebbet beszélek. Ha valakihez hozzászoktam, és megbízom az illetőben, bármiről tudok vele beszélni, és igénylem is a vele való beszélgetést.

Sokszor érzem úgy, hogy nem a megfelelő dolgokat mondom, vagy beszélgetni szeretnék valakivel, de nem jut eszembe egy téma sem.

Mint az már a kérdésből is kiderült, több szempontból introvertált vagyok, talán aszociális is néha. :) Azon gondolkodtam, hogy ezt mások mennyire ítélik el, vagy mit gondolnak egy ilyen emberről?


2016. júl. 14. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Introvertált, antiszociális, furcsa, magába forduló... sokféle jelzőt kaptam sokféle embertől. Engem nem zavar, hogy ilyen vagyok, vagy hogy ilyennek gondolnak...


Nincs bajom más hozzám hasonló emberrel, de azokkal se, akik különböznek tőlem. Aki normális velem, én is az vagyok vele.

2016. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem el, nem tartom rossznak, hisz magam is aszociális/introvertáltabb típus vagyok.


Szerintem az emberek egy része elítéli viszont, amint tapasztaltam. Egyszerű logika ---> Az introvertáltabb emberek sokszor (most csupán gyakori okokat írok le) szegényesebb szókinccsel vagy kifejezőkészséggel rendelkeznek, mivel kevesebbet beszélgetnek mint az átlag, kevesebb emberrel vannak, stb... Kevesebb témához tudnak hozzászólni. Egy társaságibb ember, meg (tegyük fel nem ismeri) félreérthet egy ilyen embert, több szempontból is. Azt hiszi, direkt nem akar vele barátkozni, nem bírja őt, esetleg bunkó, stb...


Sokakat kellemetlenül ér ha ő próbál közeledni, de a másik viszolyog ettől. De egy introvertált ember nem biztos, hogy könnyen/szívesen barátkozik, ismerkedik.


Persze belül egy részük nekik is "társaságibb" ha megfelelő emberekkel van :) Barátok, ahogy te is írtad ("megbízol az illetőben").


Egyeseket meg simán az bosszantja, hogy kilóg a sorból, más mint ők. Van ilyen ember is.


Aztán, sokan "türelmetlenek". Lévén, egy introvertált ember nehezebben ismerkedik ---> mint azt már mondtuk, lassabb. Jóval több időbe telik, míg megbíznak másban, önbizalmuk lesz társaságban, mint egy extrovertált ember, aki önmagát adja és jól elbeszélget bárkivel.


Sokféle ember van még persze ezeken kívül is, sokan előítéletesek, sokan toleránsabbak. Nem mondom, hogy az introvertáltabb embereket senki ki nem állhatja. Csupán vannak az ilyen személyiségnek hátrányai, DE attól még előnyei is. :)

2016. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

21 éves hímnemű vagyok, ugyanezekkel a jellemzőkkel. Szerintem ez addig baj, ameddig az embernek nincs egy megértő társasága, ha az megvan, ragaszkodok az illető(k)höz, és csak velük érzem jól magam, és vagy az ő társaságukra vágyok, vagy egyedüllétre - felváltva. A többi ember nem túlzottan érdekel.

Szerintem nem gond, ha valaki nem ipari szinten építi a kapcsolatait, ettől még lehet ugyanolyan jó az élet introvertáltan is.

2016. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem hiszem, hogy szegényes lenne a szókincsem, nagyon sokat olvasok és sokszor mondják nekem, hogy nagyon választékosan beszélek. Viszont pont emiatt néha lassabban beszélek, mert többet gondolkodom azon, hogy mit hogyan lehetne legjobban megfogalmazni. Volt már olyan, hogy valaki feltett nekem egy kérdést, és mivel nem válaszoltam rögtön, feltette újra. Ilyenkor kicsit rosszul érzem magam, mert csak arra tudok gondolni, hogy azt hiszik, hülye vagyok, vagy lassú felfogású. :D Pedig tényleg nem erről van szó, csak szeretem átgondolni, mit mondok, mielőtt kimondanám. :)

2016. júl. 14. 21:46
 5/16 anonim ***** válasza:
:D akkor gondolom te inkább az íráshoz szoktál. Ott jobban átgondolhatod a dolgokat, mielőtt elküldenéd, stb... mint a közvetlen beszédben.
2016. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen. :) Bár nem igazán szeretem az írásban való beszélgetést, mert túl lassú, és nem tudom leszűrni sokszor, hogy milyen hangsúllyal mond egy-egy dolgot az illető, akivel beszélek.

De írni nagyon szeretek, több dolgot is írtam már, most egy elég hosszú történeten dolgozom. :)

2016. júl. 14. 21:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Valami regényszerűségen? És közzé is szoktad tenni valahol vagy csak úgy magadnak? Esetleg majd a végén? :D
2016. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, regényszerűségen. Remélem egy nap majd találok egy kiadót, akit érdekel a történetem és segítenek nekem könyvet csinálni belőle. :)

Közzétenni nem fogom sehol, de egy-két barátomnak küldök majd fejezeteket belőle. Szeretném, ha elmondanák róla a véleményüket, mert én mindig bizonytalan vagyok az írásomban és szükségem van valakire, aki szubjektíven tud véleményt alkotni róla. :)

2016. júl. 14. 22:02
 9/16 anonim ***** válasza:
A kiinduló kérdésre válaszolva: egyátalán nem elítélendő, és szimpatikus ember vagy a stílusod alapján :)
2016. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. júl. 14. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!