Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van akinek sikerült javítania...

Van akinek sikerült javítania a jelenben levés szintjén?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan dolog, ami számomra gyakran nem működik. Eluralkodik felettem a jövő miatti aggodalom, a teendők miatti stressz, és egyszerűen nem tudom élvezni azt ami van, vagyis az életem. Mindig egy jobb jövő érdekében cselekszem, tervezek, ábrándozok és nem élvezem azt ami már megvan és nem élem meg a pillanatokat. Szinte egy ilyen általánossá vált szorongás van bennem, egyfajta sietség, hogy hamar essek túl a dolgokon és soha nem vagyok nyugodt és elégedett, boldog.

Hogyan lehetne úgy megváltoztatni a gondolkodásomat, hogy megnyugodjak és élvezzem azt ami van, amellett, hogy hatékonyan építem a jövőmet?


2016. júl. 15. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ismerem ezt a dilemmát. Én is mindig rohannék, másodpercek alatt oldanék meg dolgokat, hogy aztán hosszú percekig ne csináljak semmit (vagyis értelmetlen lett volna sietni).

Ott tartok, hogy megtettem egy felismerést: általában azokra a dolgokra emlékszem jobban és kellemesebben, amelyeknél nem rohantam, és valamelyest spontán alakultak úgy, ahogy.

2016. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!