Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy külső...

Miért van az, hogy külső megerősítés ellenére sincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Már egészen kiskorom óta nincs semmi önbizalmam.

Viszont ezek a dolgok jól esnek. Speciel most járok angol nyelvtanfolyamra 2 hétig mindennap (jövőhéten nyelvvizsgázom), ez volt az első hét és egy olyan feladatot kaptunk, hogy akinek kihúztuk a nevét, arról kellett véleményt mondani, és egy lány szerint biztos el fogok tudni jutni Londonba, valamint ha majd elkezdek dolgozni, akkor a főnököm bizonyára azt fogja rólam gondolni, hogy aranyos vagyok. A tanár szerint szintén aranyos és kedves vagyok.

És igen, ezek az emberek csak 1 hete ismernek.


De mondom mindezek ellenére nem hiszek magamban. Barátnőm sem volt még. Volt néhány lány aki összejött volna velem, de nem voltam benne biztos, hogy tudok párkapcsolatban élni.


Valami ötlet amivel tudnám növelni az önbizalmamat?


(17 éves fiú vagyok)


2016. júl. 15. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Én is eléggé önbizalomhiányos vagyok, kíváncsi vagyok, mit írnak a többiek.

17/L

2016. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Roland G. ***** válasza:
100%

Talán nem kaptál elég dicsérő szavakat a múltban azoktól,akik fontosak neked...

Valami kis siker dobhat az önbizalmadon.Ismerkedj és beszélgess minél többet.Előbb-utóbb lesz barátnőd nyugi,csak egy kicsit legyél bátrabb!

Írtad,hogy volt pár lány akinek bejöttél.Legközelebb vágj bele.Nem biztos,hogy komoly kapcsolatot akartak mind,úgyhogy ne legyél ennyire romantikus.Ráér még,fiatal vagy!

2016. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de én is hasonlókkal küzdöttem és sokat olvastam róla.


Én úgy gondolom, hogy az önbizalom az belülről fakad. Ha te értékesnek, sikeresnek látod magad, akkor lesz önbizalmad. De ha nem, akkor a külső megerősítés sem segít - sőt, nekem rosszabb időszakaimban még rontott is.


Próbálj kis sikereket elérni, de olyanokat amik szerinted sikeres. Az is egy jó trükk, ha megfogadsz valamit magadnak (először csak egy apró dolgot), amit sikerül betartani (ha viszont túl nagyot fogadsz meg és nem sikerül, akkor még rosszabb lesz). Esetleg próbálj meg magaddal kevésbé kritikus lenni (ha esetleg eddig az voltál). Én azt tapasztaltam, hogy nekem az idő oldotta meg a problémát, egy idő után elkezdtem hinni magamban.

2016. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!