Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zene tényleg fontosabb a...

A zene tényleg fontosabb a fiatalabb generációknak, vagy csak úgy tűnik?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy a fiatalok életében, kb. 10-35 éves korig, nagyon nagy szerepet tölt be a zene.

Míg, az idősebbeknek mintha nem lenne szüksége rá. Vannak kivételek, de a legtöbb 'kevésbé fiatal' (nem jutott eszembe jobb kifejezés) ember mintha nem nagyon hallgatna zenét. Pedig lenne rá lehetőségük..

Ez tényleg így van, vagy csak én látom így?


2016. júl. 17. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Még valami. Anyukám nagyon szereti a Queent, de nála a nagyon szeretés kimerül abban, hogy van 1 CD-je, szerintem minden dalt nem is ismer, nem úgy rajong érte.
2016. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Most az miért baj hogy én az ilyeneket életből felmentettnek tartom ?. Sajnálom őszintén ha mgsértettem a zenei lelkivilágodat :DD
2016. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert neked botfüled van, még hordhatnál valamit a fejedben, de hát nem mindenkinek jut mindenből. Vannak még hozzád hasonló halmozottan hátrányos helyzetűek biztosan.
2016. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
7-es. nem tudom, miért lenne menekülés a munka elől. Engem a zene kikapcsol, 3 nyelven hallgatok zenét, aminek koncentrálok a szövegére, fontosnak tartom, csodálom a gitárszólókat.
2016. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Oké elnézést, még egyszer átfutottam a kérdést, elsőre az jött le mint zenélés. zenehallgatással nincs semmi
2016. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy vettem észre, hogy kicsit fontosabb.

Nem vagyok szociológus vagy ilyesmi, pusztán a saját tapasztalataim és következtetéseim írom le. Lehet, hogy tévedek, benne van a pakliban. :)


Ha visszaugrunk az időben, régen a népdalokat énekelték és a bálokon szólt zene. Fontos volt, közösségösszetartó és szórakoztató. (Az őskorban a hó-rukk dallamok a munkában is segítettek.) Ettől még a földön kapálni kellett, az állatokat terelni. Megvolt szépen a munka a fiatalabbaknak. Nemesi családok béreltek fel zenészeket és zeneszerzőket, ott már nagyobb iparban ment a zene készítése és hallgatása.

Ugorjunk egy kicsit az időben. Hanglemezek, kazetták, hasonlók. Többségük beszerzése még drágább, nehézkesebb volt, de már szólt. Több fiatal tanult, mint előtte és kevesebb dolgozott egész nap. Több idő és lehetőség maradt a zenehallgatásra. Koncertek nagy eseménynek számítottak.

Manapság pedig, kelhetek zenére beállított ébresztővel, szólhat a fülesben vagy a kocsiban a zene, munka közben is a rádióból, hazafele is. Átugorhatok haverhoz, youtubról benyomhatjuk a tegnap kiadott számot, torrentekről meg több terányit lehet leszedni vagy amazonról rendelni.

Szóval a technika fejlődött, a lehetőségek nőttek. Nekem pl. nem kellett egész nap a földeken dolgoznom, zenei technika nélkül. Helyette tanultam/tanulok, itthon segítek, aztán majd később dolgozok és körülvesz a technika és az információ. És szépen, ezeknek köszönhetően beépül az ember életébe a zene. Kiskori szülinapjaimon a szomszéd lejátszójáról szólt Halász Judit meg a Hupikék Törpikék és lett pár emlék. Később kaptam egy walkmant és új dimenziót nyitott meg, hogy bevihetem a zenét az iskolába. Most meg egy kis telefonon streamelhetem, amit akarok. De ha megnézed, sokan mennek buliba, előtte szól a zene, ott is szól a zene és utána is, majd másnap reggel is. Régen elég nehéz lett volna, ha bál után ilyet akartak volna.

2016. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!