Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam kegyetlen...

Miért érzem magam kegyetlen és elviselhetetlenül kínosan és rosszul mikor segít a családom vagy bárki más és támogatnak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam ilyenkor és utálom az érzést ha valaki ajándékot ad vagy bármilyen módon segít vagy támogat engem kiskorom óta?

Mintha megfosztanának az önállóságomtól azzal,hogyha pl.a szüleim megvesznek (ezért sem szeretek ajándékot kapni)valamit,borzasztóan érzem magam emiatt mivel vágyom az önmegvalósításra...hogyan lehetne ezt az érzést megszüntetni?

18/L


2016. júl. 19. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Megszüntetni úgy lehet, ha kideríted, hogy miért érzed kínosnak, ha kapsz valamit. Pl. az is lehet ok, hogy korábban nem aok dolgot kaptál szívből. Vagy minden ajándék és szívesség feltételekhez volt kötve. És emiatt úgy érzed, ha kapsz valamit, azért neked azonnal teljesítened kell, kötelezően, ha van rá módod, ha nincs. Ha szeretnéd, ha nem. Így az ajándékkal vagy szívességgel kapsz egy nemkívánt köteléket.

Sajnos, sokan ajándékoznak érdekből, de minimum azt lesve és patikamérlegre téve, hogy mit kapnak cserébe.

Gondold át, hogy nálad mi lehet az ok, amiket én írtam, azok csak ötletek. Tegyél fel kérdéseket, amiket ha őszintén megválaszolsz, beljebb juthatsz magafba.

2016. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt érzem. Csak nálunk az van, h a szüleim ajándékozással mutatják ki a szeretetüket, én meg ha meghallom h "hoztam neked vmit", már rosszul vagyok...
2016. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi baj szerintem,ha valakit támogatnak. A kkor van gond, ha nem tudja megbecsülni a támogatást.

Ismerek néhány embert, aki tehetséges, de az alapvető dolgok megszerzése felőrli az energiáit, és nem tudja megvalósitani önmagát. Olyat is ismerek, aki örökölt lakást eladta, mert kergette az álmait, nem becsülte meg amit kapott, és most szív.

Örülj, hogy tudnak támogatni, és becsüld meg, ne azon rágódj, hogy nem önállóan küzdöttél meg valamiért. Ez a küzdelem sok olyan erőt emészt fel, amit pl. a tehetséged kibontakoztatására fordíthatsz. Vagy ha úgy tetszik, önmegvalósitásra.

2016. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!