Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok nem támogatnak?

Barátok nem támogatnak?

Figyelt kérdés

Mondjuk úgy hogy van egy baráti köröm. Semmi extra, havonta összejövünk. Azért nem többször, mert kezdek rájönni, hogy nem is baráti kör. Baráti körben mndig pozitív, humoros vagyok, szeretem ha jól érzik magukat az emberek körülöttem, ezt sugárzom. Sosem panaszkodom, nem húzom le a hangulatot. Mindig körbemegyek, van pár szavam másokhoz.


Most több hónapja nincs munkám, egyszerűen nincs szerencsém. Eléggé padlón vagyok érzelmileg, önbizalmam nulla, depi hangulat, és jól esne egy két pozitív szó. Munka szó hallatán görcsöl a hasam. Akik voltak így tudják milyen megalázó érzés lehet ez. A baráti köröm nem támogat ebben, sőt, kicikiz és oltogat, mert nincs állásom, és jót mulatnak ezen. Eszméletlenül megalázó számomra ez, hiába vagyok humoros típus. Az egyik be sincs jelentve és egész télen szinte nem keres semmit, a másik meg lassan harminc és mindig diákigazolvánnyal vesz mindent, diákként is dolgozik évek óta. Persze dolgoznak, de akkor ne becsméreljenek le mást, nem tökéletesek. Legjobb haverom sem konstruktív, max annyit mond aha aha, meg egy mosogatónál többet nem néz ki belőlem. A legrosszabb, hogy itt mindenki tudja hogy nincs állásom. Ezek ellenére ha próbálok körbekérdezni, senki sem tud semmit. Az egyik kisvállalkozásban dolgozik, apró pénzért tudnék ezt-azt csinálni, de persze hogy nem. persze haveromhoz önként mennek oda, hogy "szól a főnöknek" stb.


Nemcsak a rosszkedv beszél belőlem, de úgy érzem nincs meg az a szociális hálónak nevezett valami. Nem érzem egyszerűen, hogy bele kellene fektetnem ebbe a baráti körbe, tovább kéne nekem lenni a humorosnak stb. Ők gyakrabban futnak össze egymással, de csak piálni, bulikázni. Lehet öregszem, de szeretnék normális, kölcsönös kapcsolatokat kialakítani. Valakinek ismerős ez a helyzet? Nem kéne foglalkoznom vele? Új kört kéne kialakítanom? 25f



2016. jún. 2. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd ezt a problémát neked kell megoldanod. Normális férfi baráti körben nem szimpatikus az, ha egy férfi problémáiról nyafog, azok megoldását mástól várja. Mi is inkább piszkálni szoktuk azt, aki egy helyzetben töketlenül viselkedik, nem pedig lelkizve sajnálni, mint a csajok.
2016. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

félre olvastad.

Én pont hogy NEM nyafogok. Társaságban mindig pozitív vagyok, pozitív hangulatot szeretek magam körül.

2016. jún. 2. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Én 50-es nő létemre ugyanezt érzem.

Én is rájöttem, ha kirándulni jársz valakikkel, és eltöröd a lábadat, és nem tudsz menni, lehet, hogy sajnálkoznak, de nem mennek meglátogatni.

Jártam kórusba, megint járok, de ott csak az éneklés a cél, nemigen van beszélgetés, amíg a másik szólam próbál, addig csend kell legyen, mindenki magában keresztrejtvényt fejt. 2 hete vagyok itthon beteg, azt hiszed, érdekel valakit .... ?!


De ugyanolyanok az ilyen társaságok, mint a jó alap nélküli házasságok, ha már nem egy a cél, nem megy a szex úgy, vagy felszednek néhány kilót, már le lehet cserélni, és "mindenki megértheti" ....


Szóval, azt is meg lehet érteni, hogy nem TUDNAK neked segíteni, de lehet, hogy érdemes lenne más társaságot keresned.


Viszont, hogy a sörözőben ücsörgő ráérős alakokon kívül meg lehet-e találni valaki mást "helyileg" is, azt nem nagyon hiszem.

Szerintem rengeteg normális ember a 4 fal között tölti az életét, és szerencsés, ha a rokonai, akikre számíthat, közel laknak.

2016. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen, de minek van erre szükséged? Ilyen emberekre,komolyan kérdezem.

Manapság, csak ilyen felszínes,egyoldalú barátságok vannak.. Az ilyenek NEM BARÁTOK.

Esetleg haverok akikkel elökörködsz néha nap de semmi több..

Istenem embereknek nehogy már itt kezdődjön a barátság kategória,könyörgöm :'D

Vagy csak én vagyok ennyire maradi? EZ jellemzi a mostani fiatalságot, meg egy csomó embert.

És pont az olyan embereket nem becsülik, akik igenis becsülendők:')

És mert mindig lehet rá számítani és minden ilyen. KÖLCSÖNÖS kapcsolat, oda-vissza megy minden.

Hanyagold úgy gondolom. Nem ér semmit, ha annyit képes magyarázni,hogy "aha-aha", ez egyenlő azzal,hogy persze mondjad, de hol érdekel engem?! ._.

Mellesleg senki se tökéletes és az ember nem mosolyoghat mindig.. minden egyes k*rv* nap.. Emberek vagyunk, nem érzéketlen robotok, meg "kősziklák"..



Énis keresem a normális kaliberű embereket akiknek tényleg másabb az értékrendje.. de hiába, mert ritka. Nagyon.~


De ide írhat aki szeretne.



22/L/L

2016. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A baratsag a hulyek csapdaja, mondjak egy francia filmben. Lehet a barataid csak a kozeledben elo emberek, akikkel neha beszelsz. Lehet nincsenek abban a helyzetben, hogy allast ajanljanak, az is lehet, hogy ha megis tudnanak nem akarnak veled szembn egy maik ozcioba, a fonok, vagy az ajanlo szerepebe kenyszerulni. Gondolkodtal mar kulfoldi munkavallalason? Ha beszelsz valamit angolul, irj privatban!
2016. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!