Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy megfelelés...

Létezik olyan, hogy megfeleléskényszeres nárcisztikus?

Figyelt kérdés
A barátomon -négy hónapja vagyunk együtt- egyre több olyan vonást fedezek fel, ami utánaolvasva nárcizmusra utal. Sokat beszél,persze magáról, a másik reakcióját meg se várja, ha jókedvű vagyok, annak örül, hogy miatta vagyok jókedvű, a saját pulcsijában talál szexinek, büszke arra, mennyi nője volt, akik mind szerelmesek voltak belé, oda kell menni nyaralni, ahova ő szerente, saját viccein percekig képes nevetni, de az enyémen nem, pedig mindenki szerint jó a humorom, a legkisebb kritikára is nagyon komolyan reagál stb. Viszont azt érzem benne, hogy azt hiszi, a rossz goldog is miatta vannak. Pl. ha rossz kedvű vagyok, akkor biztos miatta. Állandóan meg akar felelni, próbál a kedvemben járni, segíteni, de azt is olyan furcsán. Pl. magára sokat költ, nekem még nem vett egy szál virágot sem, de egyszer mondta, hogy lesz egy meglepetése a számomra. Már készültem, hogy kapok valami apróságot, és tényleg csak valami jelképes dologra gondoltam, amit szeretettel ad, erre magának vett valamit, amit nagyvonalúan kölcsönadott nekem. Szóval próbálkozik, de mintha érzelmek nem lennének mögötte, vagy csak negatív érzelmek. Nem tudom jobban leírni. Szóval szerintetek van ilyen, hogy valaki egyszere nárcisztikus is és megfeleléskényszeres? Kicsit ellentmondásosnak tűnik, de mindkettőt egyszerre érzem. Vagy túlbonyolítom a dolgot?

2016. júl. 19. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Elég sokat foglalkoztam személyiségzavarokkal, és azt kell mondjam, sajnos ez tényleg hasonlít a nárcisztikusra. De nem megfeleléskényszeres. Egy nárcisztikus túl egoista ahhoz h az legyen. Az h azt hiszi minden gond miatta van, inkább azt jelzi h önmagán kívül más nem jut eszébe. Legjobb bnőm is ilyen.
2016. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán csak nárcisztikus.
2016. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát a szimpla "nárci" se túl jó hír. :-(
2016. júl. 20. 08:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden nárcisztikus másnak akár megfelelni,ugyanis a megfelelési kényszer az önzés jele.
2016. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!