Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit ért a művész lélek...

Ki mit ért a művész lélek szó/fogalom alatt?

Figyelt kérdés
Kinek mit jelent ez a szó ha meg halja mire gondol?
2016. júl. 27. 01:41
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Egy olyan személyre aki akarva akaratlanul lázad,aki nem akar beilleszkedni a "sablonba".Na meg persze mások számára furcsa,bolondos személy.Amivel egyébként egyálltalán nincsen semmi baj. :)
2016. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Nálam ez a fogalom az utóbbi időben erőteljesen devalválódott, mert manapság már mindenki "művészlélek" akar lenni, szinte divat annak lenni. A földből nőnek ki az átlagtól elütő, magukat elvontnak, művészléleknek gondoló lányok-fiúk, akik egyébként giccsesek, közönségesek, és semmit sem tudnak a világról, csak füvet szívnak. Sokan meg a romkocsmákban játsszák az eszüket, és eljátsszák a nagy filozófust, miközben közhelyeket puffogtatnak.


Ezért az igazi művészeket én nem hívom művészlelkeknek.

2016. júl. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Engem sokan elvontnak illetve művészléleknek neveznek.

Tény, hogy az első válaszoló tökéletesen leírta a személyiségemet. Egyszer iszonyat boldog vagyok, röhögőgörcstől könnyezem, máskor pedig minden komor és kilátástalan. Mintha disszociálnék és az őrülten boldog perceimben átvedlenék valaki mássá, aki harsány és hihetetlen laza. Általában könnyedén barátkozom, nevettetek meg másokat egyszerűen a bolondos természetem miatt. Ezért vannak, akik imádnak és akik ki nem állhatnak. Gyakran idegesítő vagyok emiatt. Ugyanakkor verseket írok, se perc alatt kitalálok egy kerek történetet és ha tudom, azon nyomban papírra is vetem.

A gondolataim kicsapongóak, így amikor eszembe jut akár egy szösszenet, bármilyen helyzetben képes vagyok magamra illetve papírfecnikre írni. Emiatt furcsának tartanak. Holott ez csupán egy módja az önkifejezésnek. Nos... szerintem egy művészlélek attól lesz művészlélek, hogy ami benne rejlik nem fél felfedni mások előtt, kreatív és intelligens, természetes, mégis oly egyedi, amennyire csak lehet. Talán születni kell erre. Talán tanulni. Mégis leginkább tehetséget és kifogyhatatlan ötleteket, alkotóvágyat igényel. Számomra néha valóságos átok. Viszont csak azért, mert nem találok magamhoz hasonlóakat és nincs túl nagy sikerem. Hiába írok, mégis inkább hobbinak nevezném, mintsem hivatásnak. Sokan nem értik és nem is érdekli őket. Pedig a visszajelzés nagyon fontos. Nem elég jónak gondolni valamit. Mindig meg kell próbálni jobbá tenni.:)

2016. júl. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én pozitív jelzőként használom azokra az emberekre akik kifinomult és sokszor érthetetlen lelki világgal rendelkeznek, szabadelvűek de érdeklődési területük behatárolt és e körül forog minden cselekedetük. Nehéz pontosan behatárolni mert sokszor érdekesek, vonzóak, különcek, máskor unalmasak érthetetlenek, kicsit fárasztóak (attól függően, hogy én mennyire vagyok nyitott a dolgaira). Erősen naivak az élet dolgaival szemben, sokszor gyermekien. Hasonló tulajdonsággal rendelkezhetnek ellenszenves emberek is de őket nem művészléleknek hívom.:D Nem kötöm össze semmilyen művészi tevékenységgel a művészek különc világát szintén máshová sorolom.:D
2016. júl. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekli az irodalom, a zene, a festészet, stb., és végez alkotói tevékenységet is. A szókincse gazdag, úgymint a felsorolt területeken belüli lexikális tudása is.
2016. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!