Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zseni a testvérem. Ezért...

Zseni a testvérem. Ezért lettem ilyen?

Figyelt kérdés

Az öcsém és köztem három év különbség van, és mindenben lekörözött. Amikor hat évesen elkezdtem olvasni és írni akkor anyámmal leültem és segített, a testvérem csak nézte és hallgatta és hamarabb megtanulta mint én. Négy évesen már kis történeteket írt papírra. A szorzótáblát mondogatva tanultam azt, de az öcsém azt is hamarabb megtanulta mint én. Bár általános iskolában rosszul teljesített mert nem érdekelte, de szinte minden területen felém kerekedett. Másodikos koromban mesemondó versenyre tanultam mesét persze hangosan, és hamarabb megtanulta mint én. A versekkel is ugyanez volt.

Ez egészem máig hasonlóan folytatódott, most 20 éves és rendkívül nagy tudása van és nagyon gyorsan gondolkozik, valamint mindig jó tanácsokat ad. Én meg sosem akartam elfogadni, hogy okosabb nálam. Én sem vagyok hülye de észrevettem, hogy néha már túl agresszívan akarom érvényesíteni minden körben a saját bizonyosságomat. Volt egy idő, amikor okosabbnak hihettem magam, mert nem okoskodott előttem, sakkban legyőztem, meg szinte minden játékban. De máig a legtöbb emberrel ezt csinálja. De megtudtam, hogy csak engedett, mert néha agresszívan reagálok amikor a saját igazamat akarom érvényesíteni. Nem vagyok hülye, történészeztet tanulok és a tanáraim is mondják, hogy sokra viszem még. Bár az öcsém a történelemben majdnem olyan jól elboldogul mint én, de mivel nem érdekli nincs akkora lexikális tudása. Csak egyre gyakrabban vagyok agresszív ha a saját bizonyosságom megdőlni látszik. S ez visszavet, főleg majd a jövőben. Nagyon gyorsan felkapom a vizet és személyes sértésnek veszem.

Az öcsém azt mondta erre, hogy elég okos vagyok ahhoz, hogy észrevegyem, hogy okosabb vagyok a környezetemnél. De ahhoz nem eléggé, hogy önmagamban nyerjek erre igazolást, ezért a környezetre támaszkodok és a személyiségem, valamint a történtek miatt ezt agresszívan teszem. Valamint elsütött egy viccet, hogy ha az IQ skálán elhelyeznek engem, akkor azok között találom magam, akiket még érdekel az IQ.

De mit tehetnék a személyiségem ellen, hogy ne legyek ilyen? Szakember esetleg segíthet?



2016. júl. 29. 06:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen,az öcséd valóban nagyon okos.Az utolsó 5 sort olvasd

el újra.

Ird le,hogy mit szeretnél elérni az életbe és azzal foglalkozzál.

Kezdj el sportolni,mert nagy benned a versenyszellem.

2016. júl. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Higgadj le.
2016. júl. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Mindkettotokkel szeretnek beszelni. Vele mert fejlesztenek s megneznem most hol tart veled mert tudok segiteni efféle tudatalati orlnkinzasaid kiirtasaban. Irj ram.
2016. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, mert "okosabb" nálad (ez sem biztos attól, hogy hamarabb tanul) még miért jelentené, hogy te buta vagy?


Rengeteg módon és szinten tud "okos" lenni az ember. A tanulás gyorsasága csak egy faktor a sok közül.


Ha random két embert vizsgálsz, az egyik mindig "okosabb" lesz a másiknál valamiben, míg a másik más dologban jeleskedik jobban. Ez így van.

2016. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy nagy a lexikális tudása és könnyen befogad minden új információt, de valójában gyakorlatias ember? Érzelmi intelligenciája is van elég? Fel tud adni egy csekket a postán pánikroham nélkül?
2016. júl. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gyakorlatias. Nem kap pánikrohamot attól, hogy emberek közé kell mennie. Otthon is ő intézte a legtöbb ilyesféle dolgot amikor a szüleink nem értek rá. Valamint elég empatikus. Ezzel régen voltak gondjai, de fejlődött nagyon sokat.

Tudom, rengeteg fajta intelligencia létezik, de engem minden téren leköröz.

2016. júl. 29. 08:31
 7/11 anonim ***** válasza:
3%

Kedves Kérdező! Pontosan megértem mit érzel... Én a párommal vagyok ilyen helyzetben. Szörnyen sokat tanulok,én vagyok a legszorgalmasabb talán az egész suliban (aminek megvan az eredménye) és emiatt jók a jegyeim. És erre jön az év vége,párom pedig év közben szinte semmit sem tanul. Nemrég vette elő a könyveit,átolvasta pl egy doga előtt és mindent tudott.. szín 5-ös mindenből,én meg mehetek a szorgalmammal a ...-ba (4 négyesem lett). Szörnyen megalázó. Sokszor fel is vág vele,de ha észre veszi rajtam,hogy bánt a dolog akkor abbahagyja. De ha az egyetem meg más dolgok jönnek szóba az életben,akkor a szorgalom témakörben elszégyenli magát. Ott bátran mondhatom én is,hogy a kitartás egy biztos alap,és akármennyire is jók a képességei,kitartani nem tud. Ez néha boldoggá tesz. Ilyenkor néha a lehetetlent is lehetségesnek érzem. Valamint ha már képességek: költőféleség vagyok. Olvasta pár versemet és őszintén elismert. Örültem neki,mert tudtam,hogy ezzel szemben ő borzalmasan ír verset (persze nem teszem szóvá,magamban csendben élvezem az olykor-olykor fellépő diadalomat és ez így jó). :) Lehet Kérdező,hogy csak neked is rá kell találni a tehetségre,vagy már csak a kitartás is elég.


"A keményen dolgozó ember pusztán az akaratával legyőzi a tehetséges zsenit."

2016. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

7-es, te végtelenül kárörvendő és gyerekes vagy. Komolyan, minek vagy együtt a pároddal, ha te a markodban azon röhögsz, hogy nem tud verset írni? Hányinger, komolyan mondom.

Fogalmad sincs arról, hogy az igazi párkapcsolat miről szól, de hát gondolom nem vagy több egy 16 éves, meg nem értett művésznél. Ugyanis az arról szól, hogy nem irigykedem a páromra, meg nem röhögöm ki, ha valamiben nem annyira jó, mint én. Az én párom pl. csodásan rajzol, de soha eszembe se jutna emiatt irigykedni rá, mert én meg nem tudok egy pálcikaembernél többet kipréselni magamból. Én meg tök jó vagyok nyelvekből, a barátom annyira nem. És ez ilyen egyszerű. Nőj fel, mert ez nagyon gáz, amit csinálsz...

2016. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

"A keményen dolgozó ember pusztán az akaratával legyőzi a tehetséges zsenit."


Persze ez így, általánosítva marhaság, mert kemény munkával nem lehet kitalálni monnyuk a Rubik kockát, vagy a relativitás elméletet.

2016. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hmm ő mit tanul?
2016. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!