Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Egész nyáron magányos voltam, tegnap lehetőségem lehetett volna egy jó buliba elmenni. Egyik barátnőmmel, aki ilyen nagyon nagyszájú, jó fej lány, bulizós,stb. Öten ültünk a kocsiban, három fiú meg mi, egyedül őt ismertem. Már itt nagyon feszengtem, de gondoltam magamban, hogyha normális akarok lenni, akkor elmegyek, nem nyomorékoskodom. Kedvesek voltak, próbáltak velem beszélni, de eléggé szűk válaszokat adtam. Tuti azt hitték, hogy buta vagyok.

Aztán ilyen diszkószerűségbe mentünk, pár embert ismertem látásból, de így is kivoltam tőle, hogy mennyi ember van ott. Aztán úgy volt, hogy csak két órát maradunk. (Anyám csak annyit tudott, hogy filmezünk, addigra vissza értünk volna stb.) De akkor kb. 5 perc múlva jött az ötlet, hogy menjünk még tovább egy nagyobb buliba. Tudtam, hogy nem érünk vissza mert kb. 2 óra lett volna maga az út. Ekkor már remegtem, persze próbáltam takargatni. Félre hívtam a barátnőmet, hogy ez így nem lesz jó, erre az volt, hogy úgy is elengedne anyám, ha felhívom. Ezt én is tudtam, de annyira szarul éreztem magam, hogy tagadni kezdtem, meg mondtam, hogy nem akarok menni. Mikor vissza mentünk a barátnőm elment keresni valakit, aki haza visz. Én pedig úgy éreztem zavarok, tudtam, hogy beszélgetnem kellett volma, ismerkednem, meg jól éreznem magam. Tovább menni velük.


Annyira két külön világnak érzem a bulikat, meg mikor itthon vagyok. A bulik sokkal valósabbak, itthon meg mintha valami álomvilágban élnék.


A lényeg, hogy haza értem, mégsem érzem magam szarul miatta, csak szánalmasnak. Talán, ha előtte tudom, akkor feltudtam volna készülni. De az se normális, hogy nekem erre fel kell készülni, más meg tök spontán, ismerkedik, iszogatnak, élvezik az életet, én meg kapok egy lehetőséget, erre beparázom. Nagyon utálom most magam.

Mi bajom van?:( 16/L


2016. júl. 30. 22:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg, miért vagy ilyen?

Miért kell hazudni a szüleidnek, nem értem?

Miért kell mindenáron bulizni, ha nem vagy bulizós alkat?

Miért nem tudod felvállalni az egyéniségedet, miért kell tucatemberként viselkedni minden szituációban?

Miért használod a nyomorékoskodni szót, Ez azokra nézve is sértő, akik ténylegesen fogyatékkal élők, meg azokra nézve is, akik ezek szerint nyomorékok, csak mert nem könnyen oldódó, zárkózottabb (és általában a bulikirályoknál 10szer értelmesebb/értékesebb) emberek.


Szóval tényleg, miért vagy ilyen?...


28F

2016. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szerintem nagyjából az a gond veled, hogy ami jó benned, azt nem normálisnak hiszed, és ami rossz, azt bánod, hogy nem megy könnyen. Vállalnád inkább magad, és barátkoznál csendesebb emberekkel
2016. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van hogy az otthon és a bulik teljesen más világ. :) nekem is van már olyan tapasztalatom, hogy egyik barátnőmmel elindultunk bulizni egy bizonyos helyre, aztán besz3lt másoknak is róla végül az lett velőle hogy egy kisebb társaságot alakítottunk és vagy k3t órával később mentünk oda ahova eredetileg terveztük. A barátnőmnél harcoltam ki hogy ez nem lesz jó mert nekem találkám is van ott. Nem lehetek ennyire gonosz hogy nem megyek el.. a társaságból egy embert ismerten látásból. Így elmentünk végre oda ahova indultunk. De nem sokat maradtunk. Mondjuk ez nem is lényeg hanem h abban a két órában mit csináltam. Kussban voltam néha a barátnőmhöz szóltam aztán csak ültem és unatkoztam mert persze a csapat legtöbb tagja dohányos volt és pia is kellett h vidámabb legyen az este.. szóval én is lebőgtem mint társasági ember. Mondjuk ők se törték magukat bár a vége fele megnyíltunk egymás felé.
2016. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a túlzott megfelelni akarás miatt érzed ezt és tök feleslegesen.

nem ismertél ott senkit már nem is érezted annyira jól magad ezért hoztál egy logikus döntést.

inkább arra legyél büszke,hogy kiálltál a meghozott döntésed mellett és nem mentél bele abba,hogy megfelelési kényszertől hajtva végigfeszeng még ki tudja hány órát.

2016. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Itt rontottam el én is.

Mikor beálltam a tömegbe. Tucatember lettem én is. Eljártam bulizni, ha kellett, ha nem, mentem, ittam, berúgtam, másnapos voltam, sosem történt semmi pár smáron és egy 1 hónapos borzalmas "párkapcsolaton" kívül. Sokszor nem éreztem jól magam, ezért is ittam le magam a földig.

Akaratgyengeség. Ez a könnyebb út, beállni a sorba, mint felvállalni magát az embernek.

Ne rontsd el te is. Légy önmagad, nem kell olyannak lenni, mint mások. Amit nem élvezel, azt ne erőltesd.

20F

2016. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi gond veled egyszerűen ez nem a te stílusod. Próbálj máshogy új emberekkel ismerkedni. Amúgy igen ilyen bulis helyeken nagy szó ha normális pasit találsz bár egyik alkalommal azt hittük a gyerekre h az és kiderült h még se XD
2016. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A környéken senki nem ilyen, a testvéreim is állandóan buliztak. Nekik is fura, és állandóan mondogatják, hogy menjek, ne legyek ilyen. Éreztetik velem, hogy EZ nem normális, én meg próbálkozom, de nem megy. Tudom, hogy nem ilyen vagyok, meg hogy ne álljak be a sorba, de így meg olyan magányos minden. Meg volt, hogy már jól éreztem magam buliban.

Szerintem csak önbizalomhiány, ezerszer logikusabb annál, minthogy én akkor egyéniség vagyok.

Anyám amúgy is elengedett volna, csak spóróltam egy telefonálást.:)


Köszönöm mindenki válaszát.:)

2016. júl. 30. 23:35
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

En is este inkabb elönyben reszesitem a jo meleg takaro alol a tevenezest vagy netezest , aztan ejjel kinezek az ablakon es latom a bulikbol jövö menö embereket es örulök h en bennt vagyok a melegben nem az utcan koszalok ....

En tul kenyelmes vagyok a bulikhoz sajnos

2016. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ismeretlenek között vagy ismeretlen helzuetben, akkor szorongást érzel. Biztonságra van szükséged. Találd ki hogyan lennél biztonságban ilyen szitukban is! És kérd meg a barátnődet, hogy legyen szíves figyeljen erre az igényedre :)


A másik pedig, ha nincs ilyen bulizósra szükséged, akkor keress másfajta társaságot, vagy elfoglaltságot, egy hobbit, amivel kitöltöd a szabadidőd, stb.. :)

Normális dolog. Nem mindenki bulizós extrovertált

2016. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajod, egyszerűen nem szeretsz bulizni, annak van baja, aki ezt nem bírja elfogadni.
2016. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!