Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éljem boldogan az életem?

Hogyan éljem boldogan az életem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy túl egyszerű a kérdés, és nyilvánvalóan ezren feltették már. Mégis szeretném a véleményeteket, tanácsaitokat kérni az én saját életemmel kapcsolatosan.

Igyekszem rövidre fogni. 20 éves múltam, pár hete költöztem faluról a fővárosba, az v.kerületbe. Szüleim elváltak, külön városban élnek, így én is eljöttem otthonról. Jelenleg egy kislakást bérlek, ami gyönyörű és fizethető is, mellesleg imádom. Nem tanulok, dolgozom, jelenleg egy nagyvállalatnál vagyok a cég legfiatalabb vezetője(KISfőnöke). Több éves kapcsolatom pár hónappal ezelőtt ért véget, ugyan még tartjuk a kapcsolatot, mert nem tudok teljesen elszakadni Tőle. De rátérek a lényegre. Más azt mondaná, mire vágyom még, jól fizető munka, szép, saját lakás, jó helyen. De valami hiányzik, azt hiszem. Sosem vagyok igazán boldog, majdnem minden másnap sírva fekszem le, nem tudnám megmondani mi okból, de mindennap ugyanolyan. Mit tehetnék, hogy jobbá tegyem az életem? Amitől jobban érezhetném magam a bőrömben? (Megjegyzés; csak azért írom ezt le, mert az internetet ismerve, úgy is megtalálnám ezt a válaszokban; mint mondtam 20 vagyok, nem, nem vagyok sem kövér, sem csúnya mások véleménye szerint, régen imádtam társaságban lenni, sosem voltam az az otthonülős,de mára minden más. Évek óta nem járok szórakozni, és kb. sehova sem.) Nem tudom mit tehetnék, de egy jó ideje már elég lehangoló az életem, és tudom, hogy ezen csak is kizárólag én tudok változtatni, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Köszönöm Neked, hogy elolvastad, illetve ha ellátsz egy tanáccsal. :)


2016. aug. 5. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj kb te sem tudod mi kellene a boldogságodhoz...


Egy társ? egy kis pezsgés? spontán dolgok?


23F

2016. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Állítólag az emberek a jelenben sosem tudnak boldogok lenni, mert mindig másra vágynak. Ha visszagondolsz életed valamelyik időszakára, amikor boldog voltál az segít.
2016. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem igazad van, kedves első válaszoló, a volt párom gyakran mondogatta, hogy az a baj velem, sosem tudom mit akarok. És ebben azt hiszem van egy kis igazság, de tényleg nem tudom min kellene változtatnom.. Az a maradék 1-2 baarátnőm, aki meg maradt, néha hívnak ide-oda, de mindig visszautasítom, mert nem érezném jól magam egy szórakozóhelyen, viszont otthon sem tudok magammal mit kezdeni.. Azthiszem lehetetlen eset vagyok.. :/ :)
2016. aug. 5. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:

nem érzed magad jól egy szórakozó helyen, de mi van egy sétával? egy mozival? egy kávézóval?

lehet csak azt a fajta szórakozást nem tudod élvezni ahova a barátnőid hívnak, de más fajtát szívesen csinálnál, csak esetleg még nem próbáltad...


23F

2016. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést, mikor nem tudom, mit akarok. Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy:


1) Sokat agyalok rajta és sokat keresgélek. Ötleteket gyűjtök, hogy mit lehet egyáltalán csinálni, van-e bármi ami jól hangzik.


2) Önromboló ötletek szigorúan kizárva.


3) Kipróbálom az ötleteket, akkor is, ha unalmasnak hangzik.


4) Átgondolom, mit lenne jó megvalósítani. Hogyan lehet megvalósítani.


5) Kifogásokat lehúzom a WC-n.


6) Gondolkozok olyanokon, amik nem tetszenek az életemben, és kitalálom hogyan lehet rajta változtatni.


7) Mindig szem előtt tartom a célt: hosszú boldog életet akarok élni. Kifogásoknak semmi keresnivalója látóhatáron belül.


Mikor úgy érzed, ehhez nincs elég erőd, kezdj el tornázni. Nálam pl. 5 perc futás csodákra képes.



Egy észrevétel: az alkotó tevékenységek hajlamosak célt és vágyakat hozni az ember életébe.

A mozgással járó tevékenységek meg azonnali örömforrást adnak, ha találsz neked valót.


Barátokkal meg kitalálhatsz valami olyan programot, ami neked is kikapcsolódás. Ha nem tudod, mi kapcsolna ki, akkor próbálkozz bármivel, ami eszedbe jut. Pl. squash, tenisz, íjászat, bármelyik sport telep kínálatát böngészheted, vagy szervezhetsz fényképezős túrát aztán szavazhattok, kinek lettek a legjobb képei, nyertest meghívjátok valamire, vagy pl. szép idő van, lehet valami labdajátékot játszani, papírsárkányt eregetni, papírrepülő versenyt rendezni, … ezeket mind próbáld ki, mielőtt eldöntöd, hogy nem akarsz ilyet.


Sőt, akár mehetsz állatmenhelyre önkénteskedni. Ha szereted az állatokat.


Én pl. most nyelvvizsgáztam, ha átmegyek, azzal jutalmazom magam, hogy beiratkozok motoros jogsit szerezni.


Biztos van neked is valami, amiről valaha úgy érezted, jó lenne kipróbálni, csak a racionális indokok arra késztettek, hogy halaszd a gondolatot. Lehet ideje ezeket a gondolatokat újra előszedni, és kipróbálni.

2016. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsod!!!
2016. aug. 13. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!