Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Empátia intelligencia nélkül...

Empátia intelligencia nélkül nem szerencsétlen egy kicsit?

Figyelt kérdés

történet illusztrálja a kérdést:


postára mentem, és egyik ügyintéző nőnek nagyon cérna hangja volt. Egy 60 év körüli nő ment a pulthoz és meghallja a cérnahangot és kérdezi: MEG VAN MAGÁCSKA FÁZVA?


válasz: áááá, nekem ilyen a hangom, ezt kaptam :(


a néni empátiából reagált, és azt érezte, hogy beteg a nő, azért magas a hangja


pedig ha gondolkodásra képes lett volna, akkor össze tudta volna rakni, hogy annak a nőnek ilyen magas a hangja.


oké, biztos van haszna az empátiának is, de az egy olyan dolog, amit még az állatok is tudnak.


Gondolkodni viszont nem mindenki (sajnos még az emberek között sem)


Mégis még a mai világban is az empátiát sztárolják. Még egyszer mondom egy olyan valamit, ami nem más, mint évmilliók alatt kifejlödött automatikus reakciók.


2016. aug. 7. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem empátia, hanem tapintatlanság.

Ha a néninek empatikus lett volna, akkor pontosan érezte volna, hogy nem illik ilyet kérdezni, hiszen ez a másiknak kellemetlen lehet. Ez a példa, amit írtál, pont az empátia hiánya.

Főleg azért, mivel betegség esetén inkább mély, rekedt az ember hangja, nem pedig kis vékony.

2016. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de azt tapasztalta, hogy nem normális a nő hangja


ha nem normális a hangja, akkor biztos BETEG


beteg? ---> empátia bekapcsol

2016. aug. 7. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ennek a példának semmi köze az empátiához, az intelligencia hiányához viszont igen. Idegenként tapintatlanság megkérdezni valakit betegségről, mert sosem lehet tudni, hogy minek mi az oka, és egyáltalán akar -e erről beszélni.
2016. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

2: ez kíváncsiság, tapintatlanság.

Az empátia lényege pont az, hogy nem hozzuk kellemetlen helyzetbe a másikat, nem érdeklődünk a betegsége felől, ha nekünk ahhoz semmi közünk. A másik érzései fontosabbak, mint a mi kíváncsiságunk.

2016. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mégis még a mai világban is az empátiát sztárolják. "


- Te valami párhuzamos dimenzióban élsz?


Egyébként most kinek származott bármi kára abból, hogy megkérdezte, beteg-e? Meg mégis miért intelligencia kérdése ez? Tapasztalaton múlik, valaki felismer-e valamilyen mintát, és a korábbihoz tudja kapcsolni. Ő nem mintát nem ismert fel, tehát megvolt az intelligenciája ahhoz, hogy meghallja, nem szokványos a hangja a hölgynek, de tévesen asszociált, valószínűleg azért, mert más tapasztalata volt az ilyennel, vagy esetleg rossz a hallása.

2016. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"beteg? ---> empátia bekapcsol"


- Látszik, hogy bármit írhatunk, ragaszkodsz ehhez...

Lehet berögzült udvariasság, az idősek vonzódása az egészségügyi problémákról való társalgásához, rosszul sikerült bizalmasság stb.

2016. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. válaszoló. Pontosan!


A kérdezőhöz még annyit szólnék, hogy még nagyon gyerek vagy, de tudod van az a dal: "örülj, ha valaki még hátba ver, hiszen elmúlsz húsz és elmúlsz negyven...


Majd, ha te leszel ennyi idős, már másként fogod látni a dolgokat

2016. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy itt már elírták, rosszul kapcsolta össze a néni a dolgokat, hiszen mindenki a saját tapasztalat által tanul. Nem jött most be ennyi történt, semmi több.


Butaság amire céloznia karsz. Learítál egy béna hétköznapi helyzetet, és úgy adod elő, minta valami komoly súlyosságú dolgo történt volna, holott ezt 5 percre rá már midnneki el si felejtette, a cérna hangú nénike is, mivel 60 év alatt nyilván már megbarátkozott a hangjával és nem sértődött meg. (Ergő itt sem történt károkozás)


Másrészt az érzelmeink, és az empátia is OKKAL alakultak ki, tehát van funkciója. Soha nem hiábavaló.

Elkerülöd vele azt is, hogy ha én pl az utcán sétálok, te szembejössz velem és én éppen unatkozok, akkor ne kaszaboljam le a fejed egy machetével, csak mert nekem az humoros lenne és egyébként is unatkoztam.


Hát ezért. Látszik hogy te sem gondolkoztál a kérdéseden túl sokat, mint az a néni a postán. ironikus. :)

2016. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*saját tapasztalata által tanul.

*Leírtál egy béna hétköznapi helyzetet

*stb elgépelésekért bocsi*

2016. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!