Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okos emberekkel ti, hogy...

Okos emberekkel ti, hogy beszéltek?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdést jobban meg-se fogalmazhattam volna. De világ életemben az okosabb emberek társaságát kerestem, de legtöbb esetben az alábbi jelenséggel kellett találkoznom:

- Sokat okoskodik, azt hiszi szinte mindent tud, de megesik, hogy gyakrabban téved mint gondolja. Elfogadják legtöbbször, hogy tévedtek, de mégis nehezen viselik, mert azt nem ismerik el, hogy valaki okosabb náluk, vagy jobban tud valamit. Abban az esetben, ha az ember nem javítsa ki, teljesen elkanászodnak és azt fogják hinni, hogy körülöttük forog a világ.

Nagy átlagról beszélek. Olyan emberekről, akik nagyon is okosak, de valami akadály miatt - pl.: mert nem elég okosak hozzá, vagy érzelmi gátlások... - nem képesek visszaigazolásra lelni magukban, kívülről igazolják magukat okoskodással, esetleg mások megszégyenítésével.

Ti is találkoztatok ezzel a jelenséggel? Nem vagyok a szociális élet mestere, szóval megkérdezem: ti, hogy kezelitek ezeket az embereket?



2016. júl. 14. 03:33
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Okosságának mértékétől függ.

Általában nem lehet velük mit kezdeni, mert túl alacsonyan vannak, de nem kevésszer( általában 140 iq felett) tanítom őket amire tudom/akarják.

Természetesen találkozok ilyenekkel, de sajnálom őket és tovább haladok.

Ha szeretnél, írj rám. :)

2016. júl. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Normálisan, mivel én is okos vagyok.
2016. júl. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Inessential ***** válasza:
Az, hogy valaki okoskodik, vagy okos, nem ugyan az.
2016. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én a következőképpen szelektálok: ha van egy téma és felvetek egy teljesen új problémát/szokatlan kérdést, vagy igyekszem megközelíteni a dolgot a partnerem számára a lehető legtávolabbi nézőpontból, és a reakció érdeklődés, akkor okos emberrel társalgok. más esetek igazából nem érdekelnek, csak ha kimondottan tanulmányozni szeretném a szituációt, így azt sem tartom annyira fontosnak, hogy leírjam, hogy kit tartok okoskodónak. de hogy azért valamit mondjak: ha okoskodóval beszélek, igyekszem valahogy kizökkenteni az okoskodásból. ha nem sikerül, a lehető legkevésbé bunkón megpróbálok pontot tenni a beszélgetés végére.
2016. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!