Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nem fogadnak el...

Mit tegyek ha nem fogadnak el az emberek így?

Figyelt kérdés

Először is sokan bántottak már emiatt és diszkriminálnak, mert japán vagyok (mindig is itt éltem egyébként).

Egy 15 éves fiú vagyok és most fogok középiskolába menni, szóval egy kicsit emiatt is félek, mert túl sok ember bántott már emiatt. Egyébként sokan mondták, hogy szerintük én mindig aranyos és kedves vagyok és ezért nem kell aggódnom, de ettől függetlenül nagyon rosszul esik, hogy mindig poénkodnak velem...


2016. aug. 7. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen szempontból egy nagyon rossz országban élsz :/

Próbálj valami kétnyelvű középiskolába menni, ahol vannak külföldi származásúak vagy alapjába véve nemzetközi beállítottságú aztán be tudsz majd illeszkedni.

2016. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki vagy? Én vidéken nőttem fel, félvér vagyok, engem is sokat bántottak általánosban. Szerintem egy elég jó gimibe jártam (ami egy másik városban volt), teli intelligens emberekkel, úgyhogy ott már semmilyen problémám nem volt. Egyetemen pedig már mindenféle ember megfordul, sok külföldi is van, ott senki nem lóg ki.
2016. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az általános korosztály egy barom korosztály, középsulira már a leg agyalágyult barmoknak is benő a hülye feje és komolyabb lesz, nem piszkál, gúnyol. Ha meg előfordul, ne foglalkozz vele, őt minősíti, a barátaid úgy is kiállnak majd melletted.
2016. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nagyon remélem a középiskolában már nem lesz ez, de fel a fejjel, később is a munkhelyeken is, mindenhol vannak idétlenek, akiket le kell pergetni magadról
2016. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális gimiben nem fognak gúnyolni. Sőt, kifejezetten népszerű leszel, ha sok animés lány lesz az osztályban. :)
2016. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

én egyből öszebarátkoznák egy japán barátal:) és tuti megvédeném ha kötekednének vele

17/f

2016. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában lehet jobb lesz, egyébként nyugi! Általánosban nehéz megúszni azt, hogy ne bántsanak valamivel, ha épp nem a származásod miatt akkor találnak mást, pl testsúlyod, szemüveges vagy-e, hajad színe (húgom tejfölszőke hajú, és ezért csúfolják...)


A középiskolában már jobb a helyzet. Persze ott is akadhatnak ilyenek, de az én gimimben szerencsére nem volt. Szerintem még bírhatnak is, sok osztálytársam volt aki oda volt a japán kultúráért, és volt egy lány aki több japánnal is levelezett. Szerintem emiatt nem fognak kinézni. És mivel új környezet, új arcok, kezd az ismerkedést eleve úgy hogy mindenkivel kedves vagy és közvetlen, így nem hiszem hogy rossz véleménnyel lennének rólad

2016. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, Magyarországon rendkívül diszkriminatív a társadalom. Elég hamar képesek rasszistának titulálni az embert, de ettől függetlenül ennél a társadalomnál nem igazán létezik diszkriminatívabb és kevésbé elfogadó társadalom. Érdekes, hogy mégis őnekik áll feljebb. Hagy itt ezt az országot, azt ajánlom menj vissza a hazádba, japánba, és élj ott. Ott egyrészt sokkal magasabb az életszínvonal, másrészt sokkal elfogadóbbak. Ez az ország egy trágyakupac, mind a gazdaság az, mind pedig az emberek. Egyfolytában csak bántják, beszólogatnak a másiknak "poénból,", érdekes, ha te ezt tennéd velük, ők sokkal durvábban vissza szólnának. Biztos azért szidnak, mert rasszisták. Nyugodtan rasszistázd le őket kérdező! Itt a többség úgy viselkedik mint a cigányok! Szemét módon, de ha vissza szólsz, ráadásul jogosan, akkor már rasszista vagy! Akkor te vagy a szemét, aki bántja őket! Aki beszól neked, és viccelődik azon, hogy japán vagy, nyugodtan mond neki, hogy ő pedig egy kifehéredett cigány. Most mindegy, hogy tényleg az-e vagy sem. Tök mindegy. A lényegen nem változtat, hogy a viselkedése olyan. Akkor meg mi a francnak ne vágnál nekik így vissza? Vajon mit fog mondani? Le rasszistáz téged, amikor pont hogy ő az? Hiszen ő viccelődött rajtad, ő szólogatott be neked! Te meg csak kijelentetted az ő származását. Olyan, mintha ő meg lejapánozna. Úgyhogy továbbra is ő a rasszista, de majd meglátod, hogy be fog sértődni rajtad.


De ezt csak végső esetben mond, mert ez a rasszista társadalom nem tűri meg, ha szembesítik őket az igazsággal. Legyél velük kedves, próbálj nevetni azon, amit mondanak, de csak akkor, amikor ők is (mások szenvedésén, bántásán, csúfolásán ne nevess). Próbálj úgy mozogni, beszélni, mint ők, különben kikészítik azt, aki nem olyan, mint ők. De ettől függetlenül te gonosz ne legyél. Alj ki mindig magadért és a magad igazáért (és ha kell mások igazáért is), legyél erős, de nagyon! Testileg is, lelkileg is! Aztán aki sokat szemétkedik, annak beteheted a titkos fegyvert, amitől kikészülnek, mert nem bírják a szembesítést a fehér cigók.

2016. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Szard le őket.


Engem azért csesztettek sokat ,mert zsidó vagyok.


Ma már nem foglalkozok ilyenekkel. Ilyenekre nem szabad adni ,ennyi.


-------------------------------


Egyébként azt megjegyzem azért ,hogy fontos a viccet elválasztani a komoly diszkriminációtól.


Sok sikert!

2016. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A folyamatos gúnyolódás megegyezik a komoly diszkriminációval. Aki azon gúnyolódik, hogy valaki japán, akkor nyugodtan lehet az ő származásán is gúnyolódni, akármennyire is bántja a hülyéjét. Máskor majd több esze lesz, és nem lesz rasszista, ha már ő maga nem viseli el, ha őt érik gúnyos kijelentések a származása miatt.
2016. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!