Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nem fogadnak el...

Mit tegyek ha nem fogadnak el az emberek így?

Figyelt kérdés

Először is sokan bántottak már emiatt és diszkriminálnak, mert japán vagyok (mindig is itt éltem egyébként).

Egy 15 éves fiú vagyok és most fogok középiskolába menni, szóval egy kicsit emiatt is félek, mert túl sok ember bántott már emiatt. Egyébként sokan mondták, hogy szerintük én mindig aranyos és kedves vagyok és ezért nem kell aggódnom, de ettől függetlenül nagyon rosszul esik, hogy mindig poénkodnak velem...


2016. aug. 7. 14:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Nem tudom miért pontoztatok le, teljesen jogos dolgokat írtam, de bántottam meg vele senkit. Nem is az volt a célom. De ha gúnyolnak a hajam miatt, ami mellesleg nem is áll rosszul, akkor én is gúnyolni fogom a haja miatt, így korrekt. Ha a származásommal van baja az illetőnek, akkor én is visszavágok az ő származásával. Én csak azt mondom, hogy ha valaki nem szereti, hogy gúnyolva van valami miatt, akkor ő se gúnyoljon senkit.
2016. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha valami bánt titeket, akkor gondoljatok arra, hogy mások is ugyanezt érzik, ha bántjátok őket. Ennyi. Mindegy, hogy az most éppen származási, kinézeti, öltözködéssel kapcsolatos diszkrimináció. Egy kövér embert ugyanolyan szemét dolog csúfolni a kövérsége miatt, mint egy néger azért, mert néger, vagy egy cigányt, mert cigány. Egy csöndes embert ugyanakkora szemét mocskos dolog csúfolni és bántani a gyakorlatilag egyáltalán nem is káros viselkedése miatt, mint ha valakinek a zenei ízlését, vagy öltözködését csúfolnánk, és tennének tönkre miatta az életét. Persze nem mindegy, hogy ezt milyen mértékben tesszük. De aki csúfolva van, az automatikusan éri utána diszkrimináció is. Aztán jön a duma meg a mentegetőzés, hogy "én nem tudtam hogy ez a hülye xy komolyan veszi, mi csak szórakoztunk...". A nagy szart, lejárattak valakit a semmiért, lehet emiatt örökre megutálják, ez nem vicc, hanem bűncselekmény! Tök mindegy, hogy a bőre színe, a súlya, a hangja, vagy éppen a származása miatt történt-e ez! Mert pontosan ugyanolyan szemét dolog mindegyik. Mindegy, hogy lecigányozzuk a másikat vagy lekövérezzük. Mind a kettő ugyanannyira fáj az illetőnek, egyikkel sem szabad viccelődni. Ezek után a diszkriminatív társadalom úgyis le fog pontozni.
2016. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, mindenkit más és más dolog bosszant fel jobban, mindenki máson szomorodik el legjobban, és bántja a lelkét az adott beszólás.


Egy kövér embernek leszólhatod a hangját, nem igazán fogja érdekelni. De ha a kövérségét kezdjük el cikizni, megsértődik, halálra sértve érzi magát. Akinek nagyon csúnya a hangja, azt csúfolhatod, mert nem szép a cipője. "Ne szép a cipőd, ha ha!".. Még vissza sem reagál. Kit érdekel. De ha elkezded gúnyolni a hangját, biztos iszonyatosan fogja bántani a dolog! Ezért hát nem mindenki más miatt érzi sértve magát!


És tudjátok meg, ha egy kövér embernek az utcán beszólunk, hogy milyen kövér, az őt ugyanannyira bántja, mintha valakinek az utcán az arcába hajolnánk, és bele mondanánk a képébe, hogy kifehéredett cigány. Nem! Az utóbbi durvábbnak tűnik, de NEM AZ! Mind a kettő ugyanannyira sértheti az adott illetőt! Ugyanannyira fáj neki, szinte hasogatja a lelkét mind a két beszólás! Értitek? Valakinek ez fáj jobban, valakinek az! Tök mindegy, mennyire komoly, ha komolyan szóltok, be, ha vigyorogva, az ugyanannyira bántja mindkettőt! A beszólás tartalma a lényeg. Mindegy, hogy viccelődtök, vagy sem.


Ilyenen NEM lehet viccelődni, mert ha a másik nem tartja viccesnek, akkor a viccelődésből gúnyolás lesz, a komoly kijelentésből meg fenyegetés. A másik sokkal élénkebben éli meg az adott beszólást, mindegy, hogy éppen milyen pitiáner dolog miatt szólunk be neki. MINDEGY! Ugyanolyan rossz neki, ha a hangját csúfolod, mintha téged csúfolnának valami olyan dologgal, ami téged iszonyat bántana! Ugyanolyan rossza neki akkor, amikor te csúfolod, mint amikor téged csúfolnak azzal a dologgal! És mindegy, hogy a súlyára teszel megjegyzéseket, a származására, vagy a hangjára! Mert őt az adott dolog ugyanannyira bántja, mintha te rád mondanák azt a dolgot ami téged a legjobban bánt!


Így hát amennyire téged bánt a származásos beszólás, ugyanannyira kegytelenül bánthat mást egy olyan poén, amit titeket egy kicsit sem bánt, hisze nem is érint.

2016. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
És ez ugyan így vonatkozik a testmagasságra, a kopaszságra, a szemüvegességre, sorolhatnám... ha az illető nem vevő rá, akkor tudjátok, hogy mit érez ilyenkor. És akkor ezt az érzést még tetézzétek azzal, hogy lehet nem csak egy ember viccelődik vele, hanem mondjuk mindenki körülötte. Van hogy az ilyen folyamatos piszkálások miatt öngyilkos lesz az illető, mert nem tud szabadulni, mert nem állnak le. Inkább a halált választja, mint az életet, a többiek meg nem érzik át a súlyát, hogy mit is művelnek.
2016. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Aztán meg elvárják, hogy ugyanúgy álljon hozzájuk. Akivel így bánnak, már soha nem lesz ugyan olyan. Felnőtt korában meg 28 évesen öngyilkos lesz, és nem tudni miért, mert kijön rajta a stressz, amit okoztak neki évekkel ezelőtt.
2016. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nagyon bírom a japánokat, különösen a Dragonball miatt, Songoku a kedvencem!
2016. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!