Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért örülnek ilyen furcsa...

Miért örülnek ilyen furcsa módon az emberek más győzelmének?

Figyelt kérdés

Vagy mondhatnék más nagyobb eseményt is.

Az addig oké, hogy elismerjük a teljesítményt. A kitartó munkát és a gyümölcsét. Mert ez nagyon tiszteletreméltó. De mégis mi köze van ehhez Mari néninek? Miben járult ő hozzá, hogy indokolt legyen "sírtam mikor XY aranyat nyert" kijelentések?

Az aranyat a sportoló nyerte. Nem Pista bácsi a mezőről, nem egy hipster a romkocsmából, se nem Kovács Anna őrmester a rendőrnő.

Szóval mit kell ezen sírni? Meg meghatódni?


Azt is látjuk, hogy leginkább az egyéni eredményük érdekli a sportolókat, ami nem is baj. Jaa és ugyanúgy fizetést kapnak ők is, mint bárki más. Egy külföldön tevékenykedő sikeres programozó sikerén sem sírunk.



2016. aug. 13. 04:22
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem őket.
2016. aug. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Vannak olyan sportolók/csapatok akiknek a karrierjét követem. Elmegyek +1000km-re megnézni a meccseket és szívből tudok szurkolni. Anno gimiben osztálytrársam meghalt, semmit nem éreztem, mert ő semmit nem jelentett nekem. De ha a csapatom kikap akkor volt amikor sírtam akár TV előtt is. Szeretjük őket, tiszteljük őket, és amikor egy bíró bönti el az egész meccset vagy bunda akkor igen is fel tud idegesíteni. A külföldön dolgozó programozó sikerén nem sírok, de akkor sem ha a csapatom nyer. Akkor fortult elő ha igazságtaéanul vesztettünk.


Nem járultam hozzá semmivel a sikerükhöz, annyiban hogy ha otthon voltak (X ország) akkor ott voltam és támogattam őket. Többet nem tudnék tenni, mint szurkolni. Azt tudjuk, hogy otthon általában jobban teljesít mindegyik csapat és ha hallják hogy mellettük vannak a rajngók akkor az ösztönzi őket.

2016. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Hát, én is majdnem sírtam örömömben, mikor a 110-es odds bejött :D
2016. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem furcsa dolog más gyözelmének örülni . Furcsa inkább az irigység , más gyözelme , sikere miatt érzett fájdalom.

Vannak még kiegyensúlyozott , normális emberek akik szivböl tudnak örülni más sikerének

2016. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egészen addig, amíg nem kezdtem el rendszeresen figyelemmel kísérni bizonyos sporteseményeket, én sem értettem a dolgot. De most, hogy már benne vagyok, én is ugyanezt csinálom :D A sport ugyanis hihetetlenül össze tudja kovácsolni az embereket. (Főleg a csapatsportok)

Ott vagy a sportoló mellett (képletesen persze) és látod, mennyi munkát belefektet abba, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa. És igen, amikor nagy nehézségek árán végre tényleg összejön neki egy aranyérem, én igenis meghatódom. Örülök annak, hogy ő örül. :)

Ha hazai sportolóról van szó, az csak még jobban erősíti az összetartozás érzését. Magyarként engem pl. hihetetlen nagy büszkeséggel tölt el, ha meghallom a Himnuszt valamilyen sporteseményen. Igen, a sportoló nyerte az érmet, de nem csak magának, hanem a nemzetének is.


Egyébként én egy külföldön tevékenykedő programozó sikerének is tudnék örülni. Anno pl. olvastam egy cikket egy magyar grafikusról, aki a Bosszúállók: Ultron kora című film látványvilágán is dolgozott. Rá is hihetetlenül büszke vagyok, és az ő sikerének is örülök, nem csak a magyar sportolókénak. :)

2016. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!